נושאים חמים

אל תסרבי לו

פז חסדאי חוזר עם פרק נוסף בטור הפופולרי "אלוהית שלי" והפעם הוא לא חרמן ולא תוקפני, אלא סתם מאוהב בסרבנית עומר גולדמן

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore

כבשת אותי כבר בפעם הראשונה שראיתי אותך. לא, אל תיבהלי מהמילה כיבוש, הפעם זה כיבוש חיובי. נשביתי בקסמייך. לא מדובר במשיכה הגברית הסטנדרטית לכל נערה מתבגרת וחייכנית באשר היא, הפעם מדובר במשהו מיוחד. לא מפריעה לי הסרבנות, לא מפריעה לי הפעילות הפוליטית, לא אכפת לי שאת שמאלנית קיצונית. אדרבא. מבחינתי זה רק מראה עד כמה את מסורה, איזה דם רותח זורם בעורקייך, אילו תשוקות טמונות בך ומחכות להתפרץ. רק תביאי איתך את רוח הנעורים הזו, אני כבר אדאג לכל השאר.

כן עומר, הסרבנות שלך היא מקסימה. כל עוד היא נעשית על ידייך, מטופש להגדיר אותה כמסוכנת. לא צריך לקחת יותר מדי ברצינות כל מחאה או מרד נעורים של ילדה רמת שרונית. להפך. העובדה שהיא נעשית על ידי נערה רכה וטובת מראה מעניקה לה הילה מיוחדת. נחמד לראות שגם בסהרוריות של השמאל הקיצוני ניתן למצוא צדדים חיוביים, שלא כולכם קורבנות אומללים שנדחו על ידי החברה, וודאי גם את מרגישה כיצד בין שלל הלסביות המשועממות והאנרכיסטים המוזנחים את בולטת כמו פרח נדיר, וקל לזהות כיצד את נהנית מכל רגע.

אין בך את המרמור השמאלני, אין לך את המבט העצוב, אין לך את העיניים הלוחמניות שיש לחלק מאנשיכם. להפך, גם בהפגנה בבילעין קל לדמיין אותך זוהרת, עומדת בפינה שלווה עם גופיה לבנה וג'ינס קרועים, מיוזעת מעט, נהנית מההמולה ומהריגוש. יש שיאמרו כי מהשמאלניזם הקיצוני הזה ניתן להסיק כי גם את נגועה באותה שנאה עצמית וביקורת עצמית מוגזמת שמאפיינת את אנשיכם, אך חיוכך המתוק מסגיר שמאז ומתמיד היית בחורה מחוזרת, שבעצם את די מתענגת מתשומת הלב התקשורתית, ומי יודע, אולי זה רק שלב זמני בהתבגרותך, בדרך להפיכתך לאישה בשלה.

סרבנית הגיוס עומר גולדמן בשערי הבקו"ם (ניר לנדאו, מערכת וואלה!)
אין בך את המרמור השמאלני בעיניים. עומר גולדמן (ניר לנדאו)

מודה, קצת חששתי כששמעתי לראשונה שאביך הוא איש מוסד לשעבר. אבות דומיננטיים מרתיעים אותי. אנשי כוחות הביטחון ושאר זכרי אלפא קרייריסטיים לא מעריכים במיוחד אספירציות רוחניות ומתקשים לזהות את החינניות בעובדה שאני גמלוני או חסר כישורים בעבודות הביתיות. אך איתו נדמה לי שאסתדר. אחרי שבתו האהובה, הנסיכה של הבית, משמיצה את מפעל חייו בכל פינה בעולם, אין ספק שהוא ישמח לראות כיצד גבר דומיננטי ובשל נכנס לחייה ומעניק מעט יציבות לנפשה המעורערת.

כי מה לעשות, את רק בת 19, ואבא ואני מאמינים שזה יעבור לך. בטח לא מזמן שמעת לראשונה את "אני ואתה נשנה את העולם", קראת איזה ספר של קונדרה או הושפעת מחבר שחזר מהודו, כך שמבחינתנו העובדה שהפנית את כל האנרגיות שלך לפעילויות פוליטיות אנטי ציוניות, רק מסגירה כמה תום טמון בנעורייך, כמה תמימה וטהורה היא פעילותך. עד את בגיל שבו מאמינים שהשינוי מתחיל בתוכנו, שאסור לשבת בחיבוק ידיים, וזה יפה, באמת יפה. עם שיערך הגולש ושפתייך החושניות, זה אפילו מקסים. אז בואי עומר, את ואני, ניסע יחד להודו, ותירגעי קצת. האמיני לי, אין טעם בכל הדאגות המיותרות האלה, זה סתם יעשה לך קמטים. אנא, אל תסרבי לי.