נושאים חמים

טקס פרסי הטלוויזיה: "אורי ואלה" הזוכה הגדולה, "גב האומה" גברה על "ארץ נהדרת"

"אורי ואלה" (HOT) זכתה ב-6 פרסים, בהם הדרמה הטובה ביותר. "האחיות המוצלחות שלי" (YES) - ב-5 פרסים. "גב האומה" גברה על "ארץ נהדרת", ו"צינור לילה" הביס את גיא פינס. רינו צרור עקץ את נתניהו על אמירת "הגן המזרחי"; שיא זכיות גם לטלוויזיה החינוכית

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore
שלמה בראבא זוכה בפרס השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה על תפקידו ב"אורי ואלה" בטקס פרסי הטלוויזיה (מגד גוזני)
שלמה בראבא זוכה בפרס השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה על תפקידו ב"אורי ואלה", בטקס פרסי הטלוויזיה (צילום: מגד גוזני)

הזוכות הגדולות בטקס פרסי הטלוויזיה לשנת 2016 הן הסדרות "אורי ואלה" של HOT עם 6 זכיות ו"האחיות המוצלחות שלי" של yes עם 5 זכיות. "אורי ואלה" גרפה כאמור שישה פרסים, ביניהם הדרמה הטובה ביותר, "האחיות המוצלחות שלי" גרפה כאמור חמישה פרסים וביניהם פרס הסדרה הקומית הטובה ביותר והשחקנית הטובה ביותר (נלי תגר). "דה וויס" (רשת) זכתה בפרס תכנית הריאליטי הטובה ביותר, "לעוף על המיליון" (ערוץ 10) זכתה בפרס השעשועון הטוב ביותר, "צל של אמת" - סדרת התעודה הטובה ביותר, ו"מטומטמת" - הדרמה היומית הטובה ביותר.

פרס מפעל חיים בתחום היצירה הטלוויזיונית הוענק ליוצר, התסריטאי והסופר אפרים סידון, שחתום על תוכניות כמו "ניקוי ראש", "קרובים קרובים", "זהו זה" ו"החרצופים". מולי שגב, יוצר ועורך ראשי של "ארץ נהדרת", אמר לוואלה! תרבות על סידון: "מעבר לעובדה שניקוי ראש פרצה את הדרך לכל תכניות הסאטירה בישראל, יצא לי להכיר את אפרים מגיל צעיר מאוד כשחקן בסדרה שכתב, 'קרובים-קרובים', ונשארנו בקשר דרך המשפחות שנים אחר כך. קטונתי מלהחמיא ליכולות שלו כתסריטאי וסאטיריקן מחונן, אבל אי אפשר להישאר אדיש לקסם האישי של פרויקה וליכולת שלו לכתוב ולומר דברים עוקצניים וביקורתיים מאוד על המדינה וראשיה, וזאת בלי כעס ומרירות אלא תמיד עם צחוק וחיוך של ילד".

אפרים סידון בטקס פרסי האקדמיה מקבל פרס למפעל חיים (מגד גוזני)
"תסריטאי וסאטיריקן מחונן". אפרים סידון (צילום: מגד גוזני)

בטקס נרשמו כמה התבטאויות בעניינים פוליטיים וחברתיים, אחת מהן מצד שי שטרן, שזכה בקטיגוריית תכנית האירוח על תוכניתו "שי בשידור". "כבוד להיות חלק מערוץ 10 בימים אנטי דמוקרטיים אלה", אמר. רינו צרור, שהגיש פרס, אמר: "בימים אלה, אין דבר חשוב יותר מלספר את האמת ולהבהב כמו מגדלור כדי לסמן בדיוק היכן הוא הנמל הבטוח. ותרשו לי כ'גן מזרחי' להודות לכל אחד ואחד מן העושם במלאכה הקשה הזאת"; צופית גרנט, בחלק אחד של הערב זוכה ובחלק אחר מגישת פרס, אמרה: "מעולם המצב החברתי לא היה כל כך קשה"; והזוכה שלמה בראבא אמר בסיום נאומו: "שהמדינה שלנו תצא מהחושך אל האור".

בת חן סבג ומיקי ליאון בטקס פרסי הטלוויזיה (מגד גוזני)
בת חן סבג ומיקי ליאון (צילום: מגד גוזני)

התייחסות נוספת לסגירתה הצפויה של רשות השידור בסוף החודש הבא נשמעה מצד לוסי אהריש, שהגישה פרס, אמרה: "כולנו עובדי רשות השידור, והמלחמה שלכם היא המלחמה שלנו", אמרה; דליה מזור, שהגישה פרס אחר, אמרה: "אני עצובה על רשות השידור, כלי משחק בידי הפוליטיקאים ללא דאגה לעובדים".

גורי אלפי בטקס פרסי הטלוויזיה (מגד גוזני)
גורי אלפי (צילום: מגד גוזני)

אולי בהשראת ההברזה של בוב דילן מטקס פרס הנובל שבו זכה, גם כמה מהזוכים בפרסי הטלוויזיה נעדרו מהטקס, ובהם רביב דרוקר, ירון לונדון, המנטורים של "דה וויס", רשף לוי, יעל פוליאקוב, קובי מידן ואבי בללי; ואולי בהשראת פרשת המעטפות בטקס האוסקר, הוכרזו שני זוכים באחת הקטגוריות, רק שבמקרה זה לא בטעות - בקטגוריית סדרה עובדתית זכו באופן מפתיע גם "אבודים" ברשת וגם "בית ספר לתקווה" בקשת; הפתעה נוספת בטקס היתה ש"צינור לילה" גברה על תוכניתו של גיא פינס וזכתה בפרס תוכנית האירוח.

גם השנה חדשות 2 החרימו את הטקס. "יש תחושה שזה פרס תפור מראש", אמר גורם בחדשות 2 בחודש שעבר לוואלה ברנז'ה .

ואלו הם הזוכים בפרסי האקדמיה הישראלית לטלוויזיה

סדרת דרמה:
"אורי ואלה" – HOT
"בני ערובה", עונה 2 – ערוץ 10
"מלאך של אמא" - yes
"עיקרון ההחלפה" – HOT

סדרה קומית:
"האחיות המוצלחות שלי" - yes
"לצבי יש בעיה" - רשת
"מפלצות קטנות" - רשת
"צומת מילר" - קשת

סדרה תעודה:
"איכילוב" – רשת
"הדוקומנטריסטים" – ערוץ 1
"והארץ היתה תוהו ובוהו" – ערוץ 1
"צל של אמת" – ערוץ 8

דרמה יומית:
"מטומטמת" – HOT
"תאג"ד" – yes

סדרה עובדתית (באופן יוצא דופן היו בקטיגוריה שני זוכים):
"אבודים", עונה 6 – רשת
"בית ספר לתקווה" – קשת
"המתמחים" – קשת
"מחוברים+3" – HOT

תוכנית דוקו-ריאליטי:
"IT GIRLS" - HOT
"אחותי ג'קי" – HOT
"מהפכה במטבח 2" – רשת
"פוליאקובים" – HOT

תוכנית ריאליטי:
"The Voice", עונה 4 – רשת
"האח הגדול", עונה 8 – קשת
"המירוץ למיליון", עונה 5 – רשת
"מאסטר שף", עונה 6 – קשת

שעשועון טלוויזיה:
"הטוב מכולם" – רשת
"לעוף על המיליון" – ערוץ 10
"מונית הכסף" – קשת
"נעולים" – רשת

תוכנית סאטירה ומערכונים:
"ארץ נהדרת", עונה 13 – קשת
"בובה של לילה" – ערוץ הספורט
"גב האומה", עונה 4 – ערוץ 10
"היהודים באים", עונה 2 – ערוץ 1

תוכנית אירוח:
"דידי ב-20" - ערוץ 20
"סיבה למסיבה 2016" – ערוץ 1
"שי בשידור" – ערוץ 10
"שמיניות באוויר 2016" עם דליק ווליניץ – ערוץ 1

תוכנית בידור:
"הסטנדאפיסטים" עם רשף לוי – קשת
"נוסבאום וגולדשטיין, פרצופה של המדינה" – ערוץ 10

תוכנית ריאיונות:
"חדר 101" עם עינב גלילי – חינוכית 23
"חוצה ישראל" עם קובי מידן – חינוכית 23
"אינטימי" עם רפי רשף – ערוץ 10

דינה סנדרסון, עפר סקר ויובל שפרמן זוכים בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר עבור הסדרה שיצרו, "אורי ואלה", בטקס פרסי הטלוויזיה (מגד גוזני)
דינה סנדרסון, עפר סקר ויובל שפרמן (צילום: מגד גוזני)

תוכנית תרבות:
"איזו דרמה" – ערוץ 1
"מקבלים שבת" – ערוץ 1
"פסקול ישראלי" – חינוכית 23
"שישי שמח" – ערוץ 24

מגזין פנאי:
"אנשים" – קשת
"הצינור" עם גיא לרר – חדשות 10
"חי בלילה" – קשת
"ערב טוב" עם גיא פינס – ערוץ 10

תוכנית תחקירים:
"המערכת", עונות 3-4 – רשת
"המקור" – חדשות 10
"עובדה", עונה 22 – קשת
"עושות חשבון", עונות 2-3 – חדשות 10

מהדורת חדשות:
מהדורה מרכזית – חדשות 10
"שישי" עם איילה חסון – חדשות 10

תוכנית אקטואליה:
"המגזין" עם אשרת קוטלר – חדשות 10
"לונדון את קירשנבאום" – חדשות 10
"שיחת היום" עם לוסי אהריש – רשת
"תיק תקשורת" – חינוכית 23

תוכנית כלכלה:
"הכל כלול" – ערוץ 10
"כלכלי בלילה" – ערוץ 20
"לילה כלכלי" עם גדי סוקניק – חדשות 10

סדרה קומית לילדים ולנוער:
"אלישע", עונה 2 – ערוץ הילדים yes, HOT
"גרעינים" - ערוץ הילדים yes, HOT
"ילדי בית העץ" – חינוכית 23
"משפחה שולטת", עונה 4 – ערוץ הילדים yes
"שרגא בישגדא", עונה 6 – חינוכית 23

סדרת דרמה לילדים ולנוער:
"OBOY" – ערוץ הילדים yes
"גאליס", עונה 7 – ערוץ הילדים HOT
"פלאשקבק" - ערוץ הילדים HOT
"שכונה", עונה 2 – ניקלודיאון HOT

מגזין לילדים ולנוער:
"גלילאו" – חינוכית 23
"החפרנים" – חינוכית 23
"המהדורה" – ערוץ 1
"חיות במה בהופעה" – חינוכית 23

תוכנית בידור לילדים ונוער:
"הבנים והבנות", עונה 4 – ערוץ הילדים yes, HOT
"הצחוקיה", עונה 5 – ניקלודיאון yes, HOT
"צ'מפיונסניק" – yes, HOT
"תריץ אחורה" – חינוכית 23

סדרה לגל הרך:
"בחצר של פופיק" – חינוכית 23, ערוץ 2
"דן ומוזלי", עונות 3-4 – חינוכית 23
"המסעדה של מיקי" – ניק ג'וניור yes
"ניידת החלומות" – ערוץ מאיר yes, HOT

ח"כ מירב מיכאלי וליאור שליין בטקס פרסי הטלוויזיה (מגד גוזני)
ח"כ מרב מיכאלי וליאור שליין (צילום: מגד גוזני)

תוכנית ספורט:
"אולפן ליגת האלופות" – ערוץ הספורט
"חדשות הספורט" – ערוץ הספורט
"יציע העיתונות" – ערוץ הספורט
"ריאדה אל חמיסה" – ערוץ הספורט

השחקנית הטובה ביותר בסדרה דרמה, דרמה יומית:
דינה סנדרסון, "אורי ואלה"
בת חן סבג, "מטומטמת"
שני קליין, "מטומטמת"
ליאת הר לב, "עיקרון ההחלפה"
דניאל גל, "תאג"ד"

השחקן הטוב ביותר בסדרה דרמה, דרמה יומית:
שלמה בראבא, "אורי ואלה"
גל תורן, "אור ואלה"
יאיר לוטן, "בני ערובה"
תומר קפון, "תאג"ד"

השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית:
עדי אשכנזי – "בלתי הפיך"
נלי תגר, "האחות המוצלחות שלי"
דנה סמו, "האחיות המוצלחות שלי"
קרן מור, "יום האם"
מירי אלוני, "צומת מילר"

השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית:
דרור קרן, "יום האם"
צביקה הדר, "לצב יש בעיה"
אורי לייזרוביץ', "מפלצות קטנות"
אדיר מילר, "צומת מילר"

השחקנית הטובה ביותר בסדרה לילדים ולנוער:
גוי ריגר, "OBOY"
עלמה זק, "אלישע"
ירדן בר כוכבא, "דן ומוזלי"
אורנה בנאי, "משפחה שולטת"

השחקן הטוב ביותר בסדרה לילדים ונוער:
יובל סמו, "אלישע"
אודי כגן, "אלישע"
אלון נוימן, "כוכב הצפון"
מוני מושונוב, "שרגא בישגדא"

בימוי בסדרת דרמה, דרמה יומית:
יובל שפרמן, "אורי ואלה"
רותם שמיר ועומרי גבעון, "בני ערובה"
שי קפון, "מטומטמת"
עודד דוידוף, "עיקרון ההחלפה"
ציון רובין, "תאג"ד"

בימוי בסדרה קומית:
שירלי דשא, "בנות הזהב"
גורי אלפי, "האחיות המוצלחות שלי"
עודד דוידוף, "לצבי יש בעיה"
דני סירקין, "מפלצות קטנות"

בימוי בסדרה לילדים ולנוער:
רני סער, "OBOY"
אופיר לובל, "אלישע"
שירלי דשא, "ילדי בית העץ"
אהרון קפלן, "שרגא בישגדא"

תסריט בסדרת דרמה, דרמה יומית:
יובל שפרמן, דינה סנדרסון ועופר סקר, "אורי ואלה"
עומרי גבעון ורותם שמיר, "בני ערובה"
בת חן סבג, "מטומטמת"
ציון רובין, "תאג"ד"

תסריט בסדרה קומית:
גלית חוגי ונועה ארנברג, "האחיות המוצלחות שלי"
דניאלה לונדון דקל, "יום האם"
אורי גרוס, "לצבי יש בעיה"
שני מלמד ניצן, "מפלצות קטנות"

תסריט בסדרה לילדים ולנוער:
אורי גרוס, "OBOY"
אסף בייזר ואלעד חן, "אלישע"
שירלי דשא ורועי שגב, "ילדי בית העץ"
גיורא חמיצר ונועה פניני, "שכונה"

יואב קוטנר בטקס פרסי הטלוויזיה (מגד גוזני)
יואב קוטנר (צילום: מגד גוזני)
גיא לרר בטקס פרסי הטלוויזיה (מגד גוזני)
גיא לרר (צילום: מגד גוזני)
רות גונזלס וליאון רוזנברג טקס פרסי הטלוויזיה (מגד גוזני)
ליאון רוזנברג ורות גונזלס (צילום: מגד גוזני)
רינו צרור בטקס פרסי הטלוויזיה (מגד גוזני)
רינו צרור (צילום: מגד גוזני)
רבקה מיכאלי ואפרים סידון בטקס פרסי הטלוויזיה (מגד גוזני)
רבקה מיכאלי ואפרים סידון (צילום: מגד גוזני)