פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   כמעיין המתגבר

   הפתיחה של המופע האקוסטי של סחרוף קצת חיוורת. אבל זוהר פרסקו מרים את האווירה. בן שלו עף

   שוב שבחים להופעה של ברי סחרוף? לא נמאס? האמת שקצת נמאס, אבל מה לעשות. זה לא אנחנו, זה הוא. מה הופך את ההופעה הנוכחית של סחרוף (עם המקישן זהר פרסקו) לכל כך מוצלחת? בראש ובראשונה התנופה ההדרגתית שלה, התאוצה שנצברת משיר לשיר. זאת הופעה שגדלה כל הזמן, והכוונה גם למספר האנשים על הבמה (אחד בהתחלה, ארבעה בסיום) וגם לאנרגיה שסחרוף ושותפיו ייצרו.

   יחסית למופע חורף אקוסטי, ושמא אפילו אינטימי, זה היה יותר רוקנרול מרוקנרול. הפתיחה חיוורת. סחרוף לבד על הבמה, מתקשה להפיח רוח בשיריו. היה יוסי, אבל לא היה טוב. היה גם ביצוע קלוש לשיר של "הקיור". איפה זהר פרסקו כשצריכים אותו? הנה הוא, מצטרף לסחרוף ומעיף את ההופעה מיד שתי קומות למעלה. פתאום יש קצב, ויש בס (בדמות מכות קצובות של פרסקו על נקודה ספציפית בתוף המסגרת הגדול שלו), ויש תחושה של מלאות, ויש טאץ' מזרחי כובש, וסחרוף מתחיל להתלהב, ורואים עליו - וגם שומעים - שזאת התלהבות אמיתית, שנובעת מחדוות הנגינה עם מוסיקאי נפלא כמו פרסקו.

   סחרוף מתלהב עוד יותר כשהוא יורד להפסקת סיגריה ומותיר את הבמה לפרסקו, שמרביץ סולו פרקשן סוחף שיש בו עולם ומלואו. סחרוף מעשן בצד, דמותו מואפלת, אבל הבזקי הסיגריה שלו מסגירים אותו: הוא רוקד בעוז, מניף את ידיו באוויר, עוד רגע ישלוף שטר וידביק אותו על המצח של פרסקו. זה מחזה יפה גם בגלל הפרגון של סחרוף וגם בגלל שהוא מאותת שההופעה ירדה לגמרי מהפסים האינטימיים ועלתה על פסים חופשיים ונטולי עכבות.

   התחושה הזאת מתחזקת כשסחרוף, פרסקו והפסנתרן עדי רנרט שהצטרף אליהם מנגנים ביצוע קצת ביזארי ל"רעש לבן", שמציג את סחרוף רכון על המקלדת שלו כמו מדען מטורף. לא בטוח שזה ביצוע מבושל לגמרי, אבל כשאחד הצופים צועק בסיומו "'רעש לבן' במקור!" מתחשק שסחרוף יגיד לו "רוצה את המקור? תישאר בבית ותקשיב לדיסק". סחרוף מסתפק כמובן ב"תודה", שמזכירה קצת את ה"ת-דהההההההההה!" המפורסמת של רמי פורטיס. זוגות נשואים, כידוע, מתחילים בשלב מסוים לדבר באותה צורה.

   אחר כך מצטרף גם הסקסופוניסט דניאל זמיר, ועל הבמה מתרקם מעין ג'ם סשן שמשלב רוק עם אנפלאגד, עם מזרחי עם ג'ז. לפעמים זה מג'ומג'ם מדי: "שדמתי", למשל, יישמע יותר מהודק כשסחרוף יבצע אותו ב-2018 ב"עבודה עברית 3". אבל חוסר מיקוד הוא לפעמים מחיר החופש, והיה שווה לשלם אותו. חמישה הדרנים מצוינים, ובהם סוף סוף ייצוג לשירים מ"סימנים של חולשה", שלחו 300 אנשים מרוצים מאוד אל לילה ירושלמי חמים להפתיע.

   סחרוף ופרסקו יופיעו ביום חמישי במועדון ברל'ה בלהבות חביבה וביום שני הבא (29 בחודש) במועדון ברקה בבאר שבע. במוצאי השבת הקרובה יעלה פסטיבל "צלילים במדבר" בשדה בוקר את המופע "חם על הירח" - עיבודים של מוסיקאים קלאסיים צעירים למיטב שיריו של סחרוף, בהשתתפות הזמר והתזמורת הסימפונית של האקדמיה למוסיקה בירושלים.