פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   רע מוכיח שוב מתפרע

   היוצר שלא מפסיק לייצר תקריות הפריע להופעות ואף תקף את המוזיקאי דיגיטל_מי בערב הופעות במועדון האוזן בר בתל אביב. מוכיח: "זה לא היה אלים. אני לא גאה בזה, אבל צריך לקחת דברים בפרופורציות"

   המוזיקאי רע מוכיח, שהתפרסם לצד יצירותיו המוזיקליות באופיו הפרובקטיבי והאגרסיבי, עשה זאת שוב. במהלך הערב "לכלוך באוזן" שאירח שדרן הרדיו לאון פלדמן במועדון האוזן בר של האוזן השלישית בתל אביב, מוכיח, שהוזמן לתקלט באירוע, הפריע להופעות שהתנהלו על הבמה ואף תקף את שי ליברובסקי, הידוע בכינויו דיגיטל_מי.

   "בהופעה של המוזיקאי אנטון וויס מוכיח עלה באמצע המופע וניסה לשים את הדיסקים שהוא תקלט והורידו אותו באמצע", סיפר ליברובסקי לוואלה! תרבות. "אחר כך בהופעה שלי, כשמחאו לי כפיים הוא צעק לקהל 'מה אתם מוחאים לו כפיים?' ואחרי עוד קטע הוא פשוט עלה לבמה ופשוט דרס את הסמפלר שלי, לא ראיתי את זה מגיע בכלל. נהייתה מהומה קצרה שבסופו הוציאו אותו, לי נשארו קצת שריטות בידיים והסמפלר בסדר. אני שמח שהמוזיקה שלי גורמת לאמוציות, אבל זה מבאס שאחד המוזיקאים היחידים שאני באמת אוהב בישראל מתנהג ככה. ממי שכתב 'אני רוצה מידבר רק איתך' (שירו של מוכיח באלבום "סימנים של חולשה" שהפיק לברי סחרוף – ע.ש), לא ציפיתי לכזו התנהגות, אבל הוא היה שיכור לגמרי".

   "לי חבל באופן אישי על המוזיקאים שהופיעו בערב", מספר פלדמן, שבשורת הסטטוס בפייסבוק שלו כתב היום 'תודה לכל מי שהגיע, חוץ מאחד'. "רע הפריע להופעות ועמד ליד הבמה והעליב את האמנים, שלא מופיעים כל יום. בהופעה של ליברובסקי הוא פשוט עלה על הבמה ומזל שהפרידו בינינו, כי אני הייתי חם עליו. אמרתי לאנשים שעד שהוא לא יוצא – לא ממשיכים. בערב הבא הוא כבר לא יהיה".

   "זה לא היה אלים"

   "זה ממש לא היה בקטע אלים", הגיב מוכיח לטענות. "הוזמנתי לנגן שם, שמעתי את דיגיטל מי ואהבתי את מה שהוא עשה ורציתי לשתף איתו פעולה, לג'מג'ם איתו. כנראה שזה היה רעיון אידיוטי מצידי, הוא הופתע ובגלל שהוא לא רצה להמשיך – מצאתי את עצמי במבוכה. זה היה דווקא בקטע טוב, של כלבלב משועשע, אבל כולנו היינו שיכורים אתמול וכנראה ששיקול הדעת לא היה לא הגיוני. לא הייתה שם אלימות, רק שיקול דעת קצת מפגר".

   אין זו הפעם הראשונה שמוכיח (זקני צפת, רעש, ברי סחרוף, שלומי שבן, יהלי סובול) עולה לכותרות בשל אופיו הבעייתי. ביוני 2008 החליף סחרוף את מוכיח בעמדת המתופף והמפיק המוזיקלי של המופע בשל תקרית בה השליך מוכיח מיקרופון על איש ההפקה המוכר אייל יונתי. בשנת 2005, מוכיח אמור היה להתארח בהופעת האיחוד של הצמד ביקיני, במה שהפך למופע יחיד של מוכיח, שהתפרע בזמן ההופעה ואילץ את חיים לרוז, חצי הצמד, לנתקו מהמגברים.

   "מוזיקה זה דבר יצרי, אין מה לעשות", מגיב מוכיח לדברים. "זו החבילה אצלי, זה חלק מהסיפור. אנשים שעושים הכל משיקול דעת מדויק, הם החיילים הפשוטים של העולם. חלק מהרוק'נ'רול זו האישיות האקסצנטרית, וזה אני. אני לא גאה בזה, אבל צריך לקחת דברים בפרופורציה. אני יודע שבאירועים כאלו, זה לא מועיל לי במיוחד".