פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מדיה פורסט: אייל גולן הוא האמן המושמע בישראל

   על פי נתוני החברה המודדת השמעות ברדיו בזמן אמת, גולן הוא האמן המושמע ו"שאריות של החיים" של הפרויקט של עידן רייכל הוא השיר המושמע ביותר. "The Fear" של לילי אלן הוא השיר הלועזי המושמע ביותר

   אייל גולן הוא האמן הישראלי המושמע ביותר בתחנות הרדיו בישראל, והשיר הישראלי המושמע ביותר ב-2009 הוא "שאריות של החיים" של הפרויקט של עידן רייכל, כך עולה מנתוני חברת "מדיה פורסט", המספקת שירותי מעקב השמעות של שירים ופרסומות בזמן אמיתי, ומנטרת את ההשמעות ב-15 תחנות הרדיו המושמעות ביותר.

   אחרי גולן, ברשימת האמנים המושמעים ביותר נמצאים אריק אינשטיין ושלמה ארצי. חמשת האמנים הבינלאומיים המושמעים ביותר ב-2009 הם, בסדר יורד: הביטלס, מדונה, ליידי גאגא, ביונסה והבלק אייד פיז.

   גולן נבחר השנה לזמר העשור במצעד של גלי צה"ל וערוץ 24, ואלבומו "זה אני", שיצא השנה, הגיע למעמד פלטינה עם מכירות של למעלה מ-160,000 עותקים. גם בתחום ההורדות הסלולריות הוביל גולן, כאשר 600,000 שירים מאלבומו הורדו בסלולר בשנה, כמות שנחשבת לשיא ההורדות מאלבום אחד בישראל.

   "ידעתי שהשירים שלי מושמעים תדירות, אבל לא העלתי על דעתי שאזכה לתואר האמן המושמע ביותר. זה מאוד מרגש", אמר אמש גולן ל"הארץ". "זהו פועל יוצא של עבודה קשה באיסוף ובחירת השירים ושל הקשר שלי עם הקהל שמאזין להם. אני מבקש להודות בהזדמנות זו לכותבים ולמלחינים ששותפים לאלבומים שלי. השנים האחרונות הן שנים מרגשות עבורי. כל האחריות לבחירת השירים, הכיוונים המוזיקליים, העיבודים, הטקסטים, היא שלי בלבד והם כולם מבוססים על טעמי האישי. אני שמח שהקהל שותף באהבתו לדברים שאותם אני אוהב".

   השיר הישראלי המושמע ביותר ב-2009 הוא "שאריות של החיים" של הפרויקט של עידן רייכל אשר הושמע השנה 1,871 פעמים ברדיו. אחריו, ברשימת השירים המושמעים ביותר נמצאים "מקום לצדך" של דור דניאל עם 1,827 השמעות, "אותיות פורחות באוויר" של אביתר בנאי עם 1,728 השמעות, "לילה עיר" של מאור כהן עם 1,622 השמעות ו"מרוץ החיים" של שרית חדד עם 1,604 השמעות. רייכל וחדד הם גם בין האמנים הישראלים המושמעים ביותר ברדיו, וממוקמים במקום הרביעי והחמישי בהתאמה.

   השיר הלועזי המושמע ביותר ברדיו הישראלי ב-2009 הוא "The Fear" של לילי אלן עם 1,438 השמעות. גם השיר התשיעי המושמע ביותר הוא של אלן: "Not Fair". עוד בעשירייה הראשונה של השירים הלועזיים המושמעים ביותר, "Celebration" של מדונה ו"Human" של הקילרז. הנתונים מתייחסים לתקופת ינואר-דצמבר 2009.

   מערכת וואלה! מוסיפה:

   חברת מדיה פורסט מנטרת נתונים מכל תחנות הרדיו המשמיעות מוזיקה בישראל, ללא קשר להסכמי התמלוגים שיש לתחנות אלו עם אקו"ם, האגודה לשמירת זכויות יוצרים בישראל, אשר מספקת נתוני השמעות משלה. מחר (חמישי) צפויים להתפרסם נתוני אקו"ם בנושא.