פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בתחנה בבאר שבע

   "תיק סגור". שני ב-21:00, ערוץ 10

   הערב ישודר בערוץ 10 הפרק הראשון בסדרה "תיק סגור", דרמת המקור היחידה של הערוץ המסחרי השלישי שמתחיל היום את שידוריו. עלילת הסדרה מתרחשת בתחנת משטרה בבאר שבע. אנחנו מתוודעים אליה דרך עיניו של האאוטסיידר בני לוי (דני גבע), בלש משטרה כישרוני, גס רוח ובעל נטיות אלימות, שבשל עבירה אחת מיותרת במסגרת תפקידו בתל אביב נשלח לחצי שנה לתחנה הדרומית, כעונש.

   כל פרק עוסק במקרה אחר. בפרק הערב מתגלה גופה של גבר שנגדו תלויות ועומדות במשטרה שתי תלונות על אלימות במשפחה. לוי מקבל כשותף את מנחם מדמוני (אורי קלאוזנר, "החיים על פי אגפא"), איש עדין ואטי ממנו, שנאלץ להתמודד עם גסות הרוח שלו, ובחייו האישיים מתמודד גם עם ניסיונות לא פוריים להביא ילדים לעולם. כמתבקש מן הז'אנר, השניים אינם מחבבים זה את זה בהתחלה, אבל צפויה כאן ידידות נפלאה.

   בסדרה של רגב ורשף לוי ושי כנות יש כמה חריקות, כמו אמירות ריקות הלקוחות מסדרות משטרתיות אמריקאיות (בסגנון "החיים זה מה שאנחנו עושים מהם", שאומר לוי לאשה הקשורה בתיק) וכמו שפמו של לוי, שנראה מודבק לפנים ולדמות, אבל יש בה גם איזו אותנטיות זורמת, כמה רגעים מרגשים ממש, קצב טוב וצילום יפה (עופר הררי), שהופכים אותה לדרמה ראויה לצפייה ומסקרנת מאוד.

   עמוס לביא מגלם את מפקדם הישיר של לוי ומדמוני, תורג'מן, ובין שאר השחקנים גם ריטה שוקרון-צרפתי כסגניתו, שאול מזרחי כחוקר אחר בצוות, וכן מרינה שויף וולדימיר פרידמן (שניהם מ"טייק אוויי" של דוד אופק ויוסי מדמוני), סיגלית פוקס, עדי טופול, משה נאור וטניה סובול.

   ותזכורת

   "מחפשים תשובות", הסרט המשודר הערב בערוץ 22:30) 1), הוא תזכורת קטנה לכך שארצות הברית נלחמת באפגניסטאן, פרט שכמעט נשכח מן הלב. תחקיר משותף של מערכת "פרונטליין" ועיתונאי ה"ניו יורק טיימס" מתחקה אחר השורשים של רשת הטרור האיסלאמית והשנאה האנטי-אמריקאית שמזינה אותה.