מה הסיפור האמיתי של רוח הרפאים הבלונדינית השופעת?

מוזיאון בריטי פרסם תמונה המציגה לכאורה רוח רפאים מפחידה - ומספר על טביעות אצבעות שנמצאו בארון קבורה עתיק. מומחי תופעות על טבעיות טוענים שזו הייתה החלטה שיווקית של המוזיאון לפרסם תמונה מזויפת כדי לסקרן את הציבור

26/10/2015
צילום: צילומי אבטחה, עריכה: גדי וינסטוק

בסרטון - "רוח רפאים" נוספת שצולמה בתחנת משטרה


המוזיאון הבריטי "טורקי מוזיאון" שבדבון הפחיד את הציבור בשבועות האחרונים עם תמונה שצולמה במאי האחרון ומציגה לכאורה רוח רפאים של אישה בלונדינית עם מחשוף גדול. "היינו מאוד נרגשים לנוכח התמונה הזאת", סיפר דובר המוזיאון, קרל סמית', לחדשות Torquay Herald Express, "אנחנו נוהגים לצלם הרבה תמונות במוזיאון ולא שמנו לב לרוח הרפאים שמופיעה בתמונה. רק אחר כך, כשבחנו את התמונות מקרוב, ראינו אותה וזה היה די מפחיד. לא היה אף אחד במקום כשצילמנו אותה, אז אין לנו איך להסביר את זה. זה די מסתורי ונראה שאין לזה שום הסבר הגיוני".

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

מוגש מטעם שחל
תמונת רוח הרפאים שמבהילה את הציבור(צילום: צילום מסך, South West News Service)

סמית' סיפר ל-SWNS שהתמונה עוררה הרבה עניין כשהופצה בציבור, ואף טעם שלאחרונה התרחשו מספר מקרים מוזרים נוספים במוזיאון, כגון ספרים שנפלו פתאום מהמדפים בחנות של המוזיאון. בנוסף, בשישי האחרון נמצאו טביעות אצבעות בארון קבורה של מומיה מצרית בת 4, הנמצאת בחדר אחר במוזיאון - מה שהוביל מומחים לתופעות על טבעיות להתעניין במוזיאון אפילו יותר. "במהלך הלילה, ראינו בצד הפנימי של ארון הקבורה טביעות אצבעות. היה ברור שמדובר ב-2 אצבעות ואגודל", סיפר סמית', "ארון הקבורה לא נפתח במשך 7 שנים ובפעם האחרונה נדרשו 7 גברים כדי לפתוח אתו. אין סיכוי שמישהו אחר פתח אותו בכזאת קלות".

בעוד עובדי המוזיאון שמחים לנוכח התגלית המפחידה - שכן היא מצליחה לעורר סקרנות בקרב הציבור - החוקר העל טבעי, בן רדפורד, בטוח שמדובר בתרגיל שיווקי של המוזיאון שמנסה בכל מחיר למשוך אליו מבקרים. "זה שעובדי המוזיאון אומרים שאף אחד לא היה שם כשהתמונה צולמה, לא אומר שהיא אמיתית. אי אפשר להיות בטוחים לפני שמשווים את התמונה הזאת לכל מי שביקר במוזיאון באותו יום", רדפורד סיפר ל-HuffPost, "ייתכן שזו השתקפות. יש הרבה זכוכיות במוזיאון כך שייתכן שהייתה כאן הטעיה בכוונה". רדפורד לא קונה גם את הטענות על טבעיות האצבעות המסתוריות, "אני חושד שאלו טביעות האצבעות של אוצר המוזיאון או של זה שהניח את הארון בחלון התצוגה". למי אתם מאמינים?

עוד ב"אסור לפספס"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully