נושאים חמים

לא רק גל גדות: "ישמח חתני" ו"לעבור את הקיר" זוכים להצלחה בקופות אמריקה

"ישמח חתני" ו"לעבור את הקיר" מחזקים את היותו של הקולנוע הישראלי ענף ייצוא מצטיין: שניהם הכניסו סכומים מרשימים, מרחיבים את הפצתם והתחזיות לגבי המשך דרכם אופטימיות למדי

גל גדות היא לא הישראלית היחידה שמככבת כרגע על המסכים גם בארצות הברית: גם שתי יצירות דוברות עברית תוצרת הארץ מציגות כרגע באמריקה ונהנות מהצלחה, לפחות במושגים של עולם הסרטים הזרים שם.

הוותיק מבין אלה הוא "ישמח חתני" ("The Women's Balcony"), של הבמאי אמיל בן שמעון והתסריטאית שלומית נחמה. הסרט, שעם 350 אלף צופים היה הלהיט המקומי הבולט בקופות הארץ בשנה שעברה, עלה להקרנות הרצה מצומצמות בלוס אנג'לס במרץ האחרון ומאז עולה על עוד ועוד אקרנים בארצות הברית. בעקבות הצלחתו, הפצתו הולכת ומתרחבת עם הזמן ובקרוב אפשר יהיה לראותו מחוף לחוף. בסך הכל, עד כה הכניס כ-338 אלף דולר באמריקה והיד עוד נטויה.

הסופרת מג קאבוט ("יומני הנסיכה") מתלהבת מ"ישמח חתני" ומספרת לעולם

בשורה טובה נוספת לייצוא הקולנועי הכחול-לבן: "לעבור את הקיר" של רמה בורשטיין, בשבוע הרביעי להפצתו, הכניס כבר מיליון דולר והאופק נראה אופטימי. לפי תחזית האתר המוביל "אינדי-וויר", הסרט עשוי לסיים את הקמפיין הקופתי שלו בארצות הברית עם הכנסות של כ-1.5 מיליון דולר – סכום גבוה ביותר בימינו לתוצר מסוגו. בארצות הברית, אגב, הוא נקרא "The Wedding Plan", שם מוצלח שללא ספק תרם לפופולריות שלו.

יגאל נאור (יח"צ , אתיאל ציון)
יש לכם דודים במיאמי? ספרו להם. מתוך "ישמח חתני" (צילום: יח"צ, אתיאל ציון)
לעבור את הקיר (באדיבות המצולמים , סשה תמרין)
יש לכם דודים גם בפילדלפיה? ספרו להם גם על כך. מתוך "לעבור את הקיר" (צילום: יח"צ, סשה תמרין)

החשבון המוביל Women Film Directors מפרגן לרמה בורשטיין