פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   המועמדים לפרסי האקדמיה לקולנוע

   "האסונות של נינה" בבימוי שבי גביזון מועמד בכל 13 הקטגוריות

   הנהלת האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה הודיעה אתמול על המועמדים לפרסים, שיוענקו ב-24 בספטמבר בטקס בהיכל התרבות בפתח תקווה. הטקס ישודר בשידור חי על ידי טלעד בערוץ 2.

   השנה השתתפו בתחרות 16 סרטים עלילתיים ו-42 סרטים תיעודיים. לשלב הגמר עלו חמישה מועמדים בכל קטגוריה, ומתוכם ייבחרו הזוכים על ידי 600 חברי האקדמיה. הסרט המועמד למספר הפרסים הרב ביותר הוא "האסונות של נינה" בבימוי שבי גביזון, המתמודד בכל 13 הקטגוריות לסרטים עלילתיים. "האסונות של נינה" גם גרף את פרס הסרט בפסטיבל ירושלים האחרון. סרטו של שמי זרחין, "הכוכבים של שלומי", מתמודד ב-12 קטגוריות וסרטו של דובר קוסאשווילי, "מתנה משמים", מועמד ל-11 פרסים. להלן רשימת המועמדים:

   סרט עלילתי: "האסונות של נינה" בהפקת ענת אסולין ושבי גביזון; "הכוכבים של שלומי" בהפקת איתן אבן; "מסעות ג'יימס בארץ הקודש" בבימוי רענן אלכסנדרוביץ' ובהפקת אמיר הראל; "מתנה משמים" בהפקת מרק רוזנבאום; "סיפורי בית קפה" בבימוי עמית ליאור ובהפקת מוש דנון ואילן צלר.

   סרט תיעודי: "אביב" בבימוי תומר הימן ובהפקת חגי לוי ותומר הימן; "בחזקת סאטמר" בבימוי והפקה של ניצן גלעדי; "ההרוג ה-17" בבימוי דוד אופק ובהפקת אלינור ועדנה קוברסקי; "פיצה משפחתית" בבימוי והפקה של רונן עמר; "שמעת על הפנתרים?" בבימוי נסים מוסק ובהפקת שרון שביט.

   במאי: שבי גביזון ("האסונות של נינה"); שמי זרחין ("הכוכבים של שלומי"); רענן אלכסנדרוביץ' ("מסעות ג'יימס בארץ הקודש"); דובר קוסאשווילי ("מתנה משמים"); שחר סגל ("צעד קטן").

   שחקן ראשי: יורם חטב ("האסונות של נינה"); גל זייד ("הביוגרפיה של בן"); אושרי כהן ("הכוכבים של שלומי"); אריה אליאס ("מסעות ג'יימס בארץ הקודש"); יובל סגל ("מתנה משמים").

   שחקנית ראשית: איילת זורר ("האסונות של נינה"); אסתי זקהיים ("הכוכבים של שלומי"); רונית יודקביץ' ("מתנה משמים"); תיקי דיין ("סימה וקנין מכשפה"); אלישבע מיכאלי ("סיפורי בית קפה").

   שחקן משנה: אלון אבוטבול ("האסונות של נינה"); אריה אליאס ("הכוכבים של שלומי"); סלים דאו ("מסעות ג'יימס בארץ הקודש"); מוני מושונוב ("מתנה משמים"); אדם הירש ("צעד קטן").

   שחקנית משנה: ענת וקסמן ("האסונות של נינה"); איה קורן ("הכוכבים של שלומי"); חני נחמיאס ("חיים זה חיים"); אנסטסיה קובלקו ("מתנה משמים"); חנה לסלאו ("עלילה").

   צילום: דוד גורפינקל ("האסונות של נינה"); איציק פורטל ("הכוכבים של שלומי"); יואב קוש ("חיים זה חיים"); שרון דה מאיו ("מסעות ג'יימס בארץ הקודש"); עמנואל קדוש ("צעד קטן").

   תסריט: שבי גביזון ("האסונות של נינה"); דן וולמן ("הביוגרפיה של בן"); שמי זרחין ("הכוכבים של שלומי"); רענן אלכסנדרוביץ' וסמי דואניאס ("מסעות ג'יימס בארץ הקודש"); עמית ליאור ("סיפורי בית קפה").

   עריכה: טלי הלטר-שנקר ("האסונות של נינה"); עינת גלזר-זרחין ("הכוכבים של שלומי"); רון גולדמן ("מסעות ג'יימס בארץ הקודש"); יעל פרלוב ("מתנה משמים"); אריק להב-ליבוביץ' ("סיפורי בית קפה").

   עיצוב אמנותי: שחר בר-אדון ("האסונות של נינה"); אריאלה וידזר ("חיים זה חיים"); אבי פחימה ("מתנה משמים"); קולי סנדר ("סימה וקנין מכשפה"); יעל אוליאל ומיכאל ששון ("צעד קטן").

   עיצוב תלבושות: ציפי אנגלישיר ("האסונות של נינה"); ענבל שוקי ("הכוכבים של שלומי"); מאיה ברסקי ("מתנה משמים"); וליאורה שיים ("סימה וקנין מכשפה" ו"עלילה").

   מלחין: אסף אמדורסקי ("האסונות של נינה"); יונתן בר-גיורא ("הכוכבים של שלומי"); דניאל מזרחי ("חיים זה חיים"); יוסף ברנדשווילי ("מתנה משמים"); אהוד בנאי ("מסעות ג'יימס בארץ הקודש").

   פסקול: דוד ליס, גיל תורן וישראל דוד ("האסונות של נינה"); אלי ירקוני, ג'ון פרסל, רונן סבו וישראל דוד ("הכוכבים של שלומי"); דוד ליס ורונן נגל ("מסעות ג'יימס בארץ הקודש"); ג'ון פרסל ואבי מזרחי ("מתנה משמים"); דוד ליס, אילנה גרושקא, רונן נגל, רמי והבה וגיל תורן ("סיפורי בית קפה"); יששכר וישניא וחן הרפז ("צעד קטן").