פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "החברים של נטאשה" תובעים 8 מיליון שקלים

   חברי להקת "החברים של נטאשה" הגישו אתמול (חמישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה על סך 8 מיליון שקלים נגד חברת הד ארצי. בתביעה נטען כי הד ארצי העלימה במשך שנים מחברי הלהקה את הנתונים על מספר התקליטים שמכרו, ולא שילמה להם את הכספים המגיעים להם.

   בכתב התביעה, שהוגש בשמם של ארקדי דוכין, מיכה שטרית, ז'אן פול זימבריס, מיקי הררי, שלמה אלמקייס (קוזו) ומנהל הלהקה לשעבר ארז אבנת, נכתב כי "למעלה מעשור מנצלים הנתבעים באופן שיטתי ומחושב את העובדה כי הם שולטים בלעדית בנתוני המכירות של התקליטים מחד, ואת תמימותם של התובעים כאמנים מאידך, ורומסים את זכויותיהם על פי דין והסכם. הלכה למעשה, הנתבעים עושקים את התובעים, מתעשרים על חשבונם ונוהגים ביצירותיהם כבשלהם".

   בין השאר, טוענים חברי הלהקה בכתב התביעה כי בשנת 2001 הד ארצי הפיקה והפיצה תקליט אוסף משירי הלהקה והחברים בה, "מבלי לקבל את הסכמתם ורשותם של כלל חברי הלהקה לכך, ומבלי לספק להם דיווחים מסודרים של התמלוגים שלהם הם זכאים".

   עורכי הדין של חברי הלהקה, גיל ורגון וענת מלינבוים, מציינים בתביעה כי הזכויות על ההקלטות הראשיות (master) של כל תקליטי הלהקה, למעט התקליט הראשון שלה, אינן שייכות להד ארצי, אלא לחבריה. "עובדה זו כנראה 'נעלמה' מעיניהם של הנתבעים, אשר נהגו ונוהגים כל העת בהקלטות הראשיות של התובעים כבשלהם", הם כותבים בתביעה.

   עורכי הדין מציינים עוד כי לטענת חברי הלהקה, "ההתנהלות של הד ארצי ופעולותיה פגעו בזכויותיהם באופן אנוש. הד ארצי פעלה בניגוד אינטרסים ברור כאשר הוזילה ומכרה במחירי היצף את תקליטי הלהקה לרשת חנויות שבבעלותה, טאוור רקורדס".

   היועץ המשפטי של הד ארצי, אופיר כהן, מסר בתגובה: "טרם קיבלנו את כתב התביעה וכשנקבלו נלמד אותו בכובד ראש. עם זאת ברצוני לציין כי הד ארצי מכבדת את כל האמנים החתומים בחברה בכלל ואת חברי הלהקה בפרט. החברה הקפידה ומקפידה מאז ומעולם לשמור ולכבד את פרטיות כל אמניה, ולברר את כל המחלוקות הקיימות אתם בין כותלי בית המשפט בלבד".