פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   האם בעלה של פרידה קאלו סייע למותה?

   ספר המתיימר לחשוף אמיתות חדשות בנוגע למותה של האמנית המורכבת, יראה אור בחודש הבא במקסיקו

   ספר חדש על חייה של האמנית פרידה קאלו, שיראה אור בחודש הבא במקסיקו, חושף פרטים חדשים על חייה ומותה. הספר "Intimate Frida", שחיברה איסולדה פיינדה קאלו, אחייניתה של האמנית, מעלה את האפשרות כי מותה לא היה טבעי. הספר יתפרסם במלאות 50 שנה למותה של קאלו.

   "מטרת הספר היא לחשוף סודות ששמרתי כל חיי", אומרת המחברת. לדבריה, "הספר מראה את פרידה האנושית מנקודת מבטה של ילדה שראתה בה דודה ולא דמות ציבורית". בעיתון "La Jornada", שבו פורסם הראיון עם איסולדה פיינדה קאלו, דווח כי הספר יחשוף "אמיתות חדשות" אשר למותה של קאלו. בספר נבחנת האפשרות כי בעלה של קאלו, הצייר דייגו ריוורה, עזר לאשתו לסיים את חייה, בגלל הכאבים הקשים שמהם סבלה. קאלו נפצעה אנושות בתאונת דרכים בהיותה בת 18. השפעות הפציעה ליוו אותה במשך כל חייה, והיא נותחה עשרות פעמים עד מותה בגיל 47.

   מבקרת האמנות ראקל טיבול, שחקרה את חייה של קאלו, פירסמה בעבר אוסף הכולל 253 מכתבים ורשומות שכתבה האמנית. בתגובה לפרסום על הספר החדש אמרה טיבול: "כשבני משפחה מתחילים לפרסם ספרים חושפניים על קרוביהם, הם בדרך כלל מבקשים את אור הזרקורים לעצמם. הם מנסים להפוך את מותה של פרידה למשהו אפל, ולא כך הוא".