וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרס ראשון: כאב ביצים

3.9.2001 / 11:11

ניסן שור על תוכנית המציאות המזויפת "אהבה בכבלים" - בדיחה לגמרי לא מצחיקה

"זאת עומדת להיות החוויה הגדולה של חייהם", מצהירה דנה דבורין בכזה ביטחון, שאתה לא יכול שלא להשתכנע. לפחות עד שמתברר לך שמדובר בבחורה אחת וחמישה גברים שנכבלים בכבלים האחד לשני כדי להוות קורבנות תורנים למכת טלוויזיית המציאות שמתבססת על הנכונות של האדם מן היישוב להשפיל את עצמו קבל עם ועדה בשביל סיכוי קלוש לעבות את חשבון הבנק שלו או לזכות במנה קטנה של פרסום (הדבר נכון, וודאי, גם לגבי שעשועוני טלוויזיה, אולם אלו לא מצריכים ממך להיחשף במלוא ערוותך היומיומית).

התוכנית היא "אהבה בכבלים" (כל יום במהלך השבוע הקרוב, 22:25, ערוץ 3). גלית (ובמילותיה: "קוראים לי גלית, גלית ב-ג') היא בחורה שאפתנית, אוהבת את החיים, באהבה אין לה גבולות ואין לה כללים. על לבה מתחרים חמישה גברים: סיוון ("אני אנצח כי אין לי גבולות בתחרות הזאת"), אבי ("אני אנצח כי אני החצי החסר שכל בחורה מחפשת"), חגי ("אני אנצח כי אני הכי משופשף עם בחורות"), אילן ("אני אנצח כי אני הכי טבעי, הכי רגוע") ולירן ("אני אנצח כי היא תבין שאני גבר נאמן וישר").

החמישה מתחברים יחדיו בעבותות. דבורין (שהנוכחות שלה בתוכנית מיותרת לחלוטין) מצהירה: "חמישה ימים של עונג, התחברות, רומנטיקה". על מה לעזאזל היא מדברת? הניסיון לכלול בחוויה הטלוויזיונית המפוקפקת הזאת גם אלמנטים של רגש, אהבה, מיניות, רומנטיקה וסוג של שידוך פולני מעוות, הוא מגוחך מיסודו. במיוחד כשכל כך ברור שרוב הסיטואציות סובלות מבימוי ועריכה אינטנסיבית. שלא לדבר על כך שלכל הנוכחים יש אינטרס כלכלי מובהק (והרי אקסיומה: איפה שיש כסף, אין אהבה).

"אהבה בכבלים" מסתמכת על המתח המיני המזויף שיש בין המתמודדים, אבל נכשלת במבחן האווירה. זאת לא באמת מציאות וזה לא באמת שעשועון ובטח שלא הולך לצאת שם כלום לאף אחד (חוץ מכאב ביצים). גלית מצהירה שהיא רוצה גבר מפרגן, שיתייחס אליה כמו מלכה, שיודע לפנק, יודע לסחוט את החיים עד הסוף, והכי חשובות לה העיניים. מה היא באמת רוצה? היא רוצה שחמשת הגברים המגעילים האלה יעופו לה מהעיניים כי היא כבר לא יכולה לסבול אותם, היא רוצה את הכסף והיא רוצה שיצא לה משהו מכל העסק הזה. היא לא רוצה אהבה והם לא רוצים אהבה. אולי דנה דבורין רוצה אהבה, אבל אני לא בטוח. חמשת הבנים, לעומת זאת, לא יתנגדו לקבל קצת מזה וקצת מזה, אם אתם יודעים למה אני מתכוון.

"אהבה בכבלים" היא בדיחה. ואפילו לא בדיחה מצחיקה. אין בה שמץ מהנועזות אותה היא מתיימרת לשדר (הרי החבר'ה האלה לא כבולים זה לזו במשך כל שעות היממה), היא מטופשת, דוחה מהאספקטים המיניים-זוגיים שלה, ואפילו פרסים ממש גדולים אין בה. סתם חרטא.

וכדי שלא יהיה שמץ של ספק: לא הייתי מביא בגלית ובטח ובטח שלא הייתי מביא בדנה דבורין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully