פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

      ואלס עם באשיר לקח את פרסי אופיר

      סרט הדוקו-אנימציה-אוטוביוגרפי של ארי פולמן גרף שישה פסלונים בהם הסרט והבמאי הטוב ביותר

      ואלס עם באשיר לקח את פרסי אופיר

      (צילום: דייב שחר, עריכת וידאו: גדי וינשטוק)

      סרטו של ארי פולמן "ואלס עם באשיר" הוא הזוכה בפרס הסרט הטוב ביותר לשנת 2008 של האקדמיה הישראלית לקולנוע. "באשיר" לוקח הערב הביתה שישה פסלונים שונים: הבימאי, העיצוב האמנותי, העריכה, עיצוב הפסקול וכמובן הסרט הטוב ביותר.

      "ואלס עם באשיר" ייצג את ישראל בתחרות על קטגורית "הסרט הזר הטוב ביותר" במסגרת פרסי האקדמיה לקולנוע. במידה שיגיע לחמישיה הסופית, יתחרה הסרט בטקס האוסקר שיערך בלוס אנג'לס בפברואר 2009.

      שחקן המשנה הטוב ביותר - שמיל בן ארי ("איים אבודים")

      גבר על אושרי כהן ( "איים אבודים"), אלון אבוטבול ("אצבע אלוהים"), שלמה וישינסקי ("סוף שבוע בתל אביב"), משה איבגי ("שבעה").

      שחקנית המשנה הטובה ביותר - אוולין הגואל ("שבעה")

      גברה על יובל שרף ( "איים אבודים"), זהבית פסי ( "אצבע אלוהים"), חנה מרון ("סוף שבוע בגליל") ורוזינה קמבוס ("סוף שבוע בתל אביב").

      התסריט הטוב ביותר - ארי פולמן ("ואלס עם בשיר")

      גבר על רשף ורגב לוי ("איים אבודים"), יגאל בורשטיין ("אצבע אלוהים"), מרקו כרמל ("כמו אבא שלך"), עידו דרור, יונתן דרור ("סוף שבוע בתל אביב"), רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ ("שבעה").

      הצילום הטוב ביותר - ירון שרף ( "שבעה")

      גבר על עופר הררי ( "איים אבודים"), וולנטין בלונוגוב ("אצבע אלוהים"), יוני גודמן ("ואלס עם באשיר"), גיורא ביח ("כמו אבא שלך").

      העריכה הטובה ביותר - נילי פלר ( "ואלס עם באשיר")

      גברה על יצחק צחייק ("איים אבודים"), ערה לפיד ( "אצבע אלוהים"), טובה אשר ( "עץ לימון"), ג'ואל אלכסיס ( "שבעה").

      המלחין הטוב ביותר - אסף אמדורסקי ( "איים אבודים") וישראל ברייט ("אצבע אלוהים")

      גברו על יוני רכטר ("ברוריה"), מישה סגל ("סוף שבוע בתל אביב"), חביב שחאדה חנא ("עץ לימון").

      הבמאי הטוב ביותר - ארי פולמן ("ואלס עם באשיר")

      גבר על רשף לוי ("איים אבודים"), מרקו כרמל ("כמו אבא שלך"), ערן ריקליס ("עץ לימון"), רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ ( "שבעה").

      הסרט התיעודי הטוב ביותר - "ילדי השמש"- בימוי: רן טל, מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט

      גבר על "בית אהבה"- בימוי: אילת ברגור, מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי, "החיפושית"- בימוי: ישי אוריין, מפיק: ישי אוריין, "חלום של אידיוט"- בימוי: דני סירקין, עידו בהט, מפיקים: דנה עדן, דני סירקין, "מוסר השילומים" – בימוי: אורלי וילנאי-פדרבוש, גיא מרוז, מפיק: אורי דיקשטיין, "תעלומת אריס סאן"- בימוי: דליה מבורך, דני דותן, מפיקים: דליה מבורך, דני דותן, סיגל ראש.

      השחקנית הטובה ביותר - היאם עבאס ("עץ לימון")

      גברה על אורלי זילברשץ ("איים אבודים"), יעל אבוקסיס ("כמו אבא שלך"), רונית אלקבץ ("שבעה"), חנה אזולאי - הספרי ( "שבעה")

      השחקן הטוב ביותר - מיכאל מושונוב ("איים אבודים")

      גבר על משה איבגי ("אצבע אלוהים"), משה איבגי ("חסר מנוחה"), שרדי ג'בארין ("סוף שבוע בתל אביב"), אלברט אילוז ("שבעה")