וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היאכטה התורכית

מארק מקוי

2.1.2009 / 16:03

פרק שביעי מתוך ספרו של מארק מקוי והפעם, המבצע ביאכטה התורכית ודברים שצריך לתכנן מראש

היינו זוג סוכנים- מישל ואני - במשימה בטורקיה. מישל בביקיני מסעיר עטוף בפראו ברזילאי קסום ואני במכנסי גולשים משיטים יאכטה באזור מפרץ בודרום. אחת המשימות היותר מענגות.

היינו צריכים ליצור "ביום-מגע" (יצירת קשר מקרי לכאורה עם יעד) עם קרוסל - יאכטיונר תורכי ידוע. עקבנו אחרי פעילותו. הייתה לו יאכטה גדולה מרשימה ביותר. גילינו שהוא נוהג לרדת למסעדת חוף מסוימת מדי יום בשעות אחר הצהריים. מכאן הדרך הייתה קלה.

חמישי, 18:00, מפרץ קליאופטרה. צוק אפור גולש הישר לתוך המים. שחפים מרחפים-דואים, כמה יאכטות בודדות עוגנות בסמוך. השקט עמוק וכחול. גן עדן. קרוסל מגיע עם סירה קלה מהיאכטה למסעדה. מישל כבר על הבר, משחקת את השתויה קלות (חוק בסיסי בנוהל ביום-מגע הוא שאתה נותן תחושה ליעד שהוא נתקל בך ולא אתה בו).

המכשיר הסלולארי שלה מצלצל. אני על הקו. "אז הלך הגנראטור?" היא צחקקה בקול רם. "מה עושים? איך מוצאים מכונאי באזור הזה? " אמרה, חולפת לידו (ראיתי אותם במשקפת מהיאכטה שלנו).
קרוסל, כיאה לאביר תורכי, הזמין אותה לשולחן, מתעניין בגנראטור הסרבן. "בעלי אולי שייט לא רע, אבל במכונאות הידע שלו אפסי." היא אמרה, מקריבה את האגו שלי למען המשימה.

"אל תדאגי" אמר קרוסל ולקח עליה אפוטרופוסיות מחבקת. אחרי כחצי שעה הגעתי עם ידיים מלוכלכות. (מומחים שלנו התקינו גוף שרוף למקרה שקרוסל המקצוען ירצה לבדוק בדיוק אם אכן אנו מוטרדים מהגנראטור). ישבנו לכוסית. תיארתי את השיט הקשה בו השתתפנו ב-86' בניו זילנד. סיפרנו על הבית שרכשנו לא מזמן בקורפו והזמנו אותו לוויקאנד אצלנו. "אתה חייב לבוא. אתה מאד תאהב את האי. יש שדה תעופה, מזג אוויר נעים ואנשים מקסימים". קרוסל לא מצמץ. "בתנאי שאתם אורחים שלי הערב" ענה. אני הסכמתי מיד בעליצות. מישל שיחקה את "הלא תודה", אבל התרצתה במהרה.

הגענו ליאכטה של קרוסל. אפשר היה להבחין מיד שזו לא עוד יאכטה שכמה זוגות משייטים בה להנאתם. על הסיפון היו עוד שלושה גברים. נערותיהם הוצגו כנשותיהם. שיהיה. מלצרית בבגדי איש צוות הגישה לנו משקאות. ארוחת ערב הוגשה על הסיפון. שהינו על היאכטה עד השעות המאוחרות בלילה. קרוסל אירח אותנו ברוחב לב כיאה לנהנתן בעל אמצעים. נפרדנו לשלום, החלפנו אימיילים וירדנו לסירת העזר הקטנה שלנו.

למחרת בבוקר מכונאי מדופלם שקרוסל שלח תיקן את הגנראטור הסורר. גוף מסוים הוחלף (אותו גוף שרוף שהמומחים שלנו התקינו), מה שקרוסל לא ידע זה שבזמן שהותנו על היאכטה שלו, הטמנו
מכשיר הקלטה ושידור רב עוצמה ובנוסף צילמנו את הסירה ואת כל אנשיה. כבר כשהגענו ליאכטה שלנו יכולנו לשמוע את קרוסל ואנשיו משוחחים. העברנו את התשדורת לאנשינו שהתמקמו במלון על החוף.
לא טעינו. המידע היה בינגו. היאכטה שימשה כמקום מפגש של סוחרי נשק. הנשק היה מועבר דרך מיצרי הבוספורוס למזרח התיכון.

נסעתי לשגרירות באיסטנבול. הצגתי את כל החומרים. חזרתי לבודרום הישר לארוחת דגים עם מישל.
היאכטה של קרוסל נעלמה מהאופק. דווחנו שקרוסל ואנשיו נעצרו על ידי התורכים. מהמשרד אישרו למישל ולי להישאר על הסירה ליום מנוחה. החבאתי את הפראו.

מה כבר יכול לקרות

הכול. כל יום אתה קורה בעיתון על מיקרים טרגיים, אבל המוח מדחיק. לי זה לא יקרה. אבל זה קורה. זה רק עניין של סטטיסטיקה עד שזה מגיע אליך. בפעולות, אתה חייב לקחת בחשבון תקלות אפשריות. חיים הרגילים. אין סיבה להיות בחרדה מתמדת אבל אתה יכול להיות מודע ולנקוט בכמה צעדים על מנת למזער סיכונים או למזער פגיעה.

1 .אל תנעל את דלתות הרכב מבפנים. קרתה תאונה, נפגעת, איבדת את ההכרה, אנשים ירצו לפתוח את הדלתות מבחוץ.

2 .אל תדבר ברכב מטלפון סלולרי ידני. רק עם התקן מהרכב. אל תעיז לשלוח הודעות אסאמאס תוך נהיגה.5 שניות שהעין שלך על הטלפון זה נצח על הכביש.

3. ליד דלת הכניסה בדירתך שים על השידה ארנק עם 50 דולר כמה כרטיסים שפג תוקפם וצרור מפתחות עם מחזיק מפתחות של סוג הרכב שלך. הגנבים ייקחו את הארנק (במקום לעלות לחדר השינה שלך) ייקחו את המפתחות ויצאו. ינסו להיכנס לרכב לא יצליחו. הגיוני שימשיכו לדירה אחרת. העיקר שהארנק שלך עם כל עולמך שמור ומוגן במקום אחר.

4.אם אתה מטייל בעיר זרה בלילה תמיד שים עליך כמה שטרות של 20 ו-50 דולר בארנק דמה. יחד עם כרטיס אשראי ישן. שודדים אותך תן להם את הארנק. תענוד שעון רולקס מזויף או סתם סווטש פשוט.

5. אל תנעל את דלת הכניסה לבית, או שים את המפתח בפנים בחור המנעול. בשעת שריפה אין זמן לחפש את המפתח.

6. התקן שתי כספות. אמיתית עם דברי הערך ואחת שאם תאלץ לפתוח לשודדים יהיו בה 300 דולר, טבעות חסרות ערך שעון ישן ושני דרכונים שפג תוקפם. בשביל האמינות שים שם מסמכים כלשהם.
אני מדבר על פריצה אלימה שבה הפורצים ידרשו שיראו להם איפה הכספת.

7. שים מטפה כיבוי אש בכל חדר. בייחוד במטבח ובחדרי הילדים. למד אותם להפעיל אותו. צא איתם לחצר ותן להם לנסות. שלא יפחדו. אני לא מבין מדוע זה לא תרגיל חובה בבתי הספר.

8. אל תשאיר ילדים עם דלת או שער נעולים. אין לנעול חדר מקלחת מפנים.

9. הכן תיק נסיעות עם כל מה שצריך ליציאה חפוזה לבית חולים. שיעמוד למטה בפינת המעילים.

10. אל תשאיר נרות דולקים או תנור חשמלי לפני השינה.

11. אל תשאיר ברכב תיק. סתם יפרצו אותו.

12. לפני נסיעה ברוורס חשוב פעמיים. בדוק את השטח מאחור.

13. עד שאתה לא רואה את הילדים יושבים במושב האחורי, אל תזוז.

14. אין מצב שאתה נוהג ללא חגורת בטיחות. גם לא מטר.

15. אם יש לך אקדח - פעל לפי כל כללי הבטיחות שלמדת. אתה יודע בדיוק על מה אני מדבר.

16. אם יש לך רהיט כבד כמו טלוויזיה בדוק שהיא יציבה ואינה ניתנת להפלה.

17. אם יש לך בריכה - ויש לך ילדים קטנים, הקף אותה בגדר. נקודה.

18. אם אתה נאלץ לעצור בצד הדרך אל תעמוד לפני הרכב או אחריו או בצד כלפי הכביש, רק מהצד של השוליים. הוצא את כל הנוסעים החוצה.

19. כאשר אתם יחד, אל תפקיד את הסלולרי שלך אצל אשתך. נפרדתם בטעות, אין לך איך לאתר אותה.

יש עוד הרבה מנגנוני הגנה. תלוי בעיסוקך וברמת הסיכון שאתה נמצא. אני למשל לעולם לא אכנס לדירה ואדליק את המצת לפני שאוודא שהגז סגור. כל אחד והזהירות שלו. אבל גם אתה יכול להוסיף כמה טכניקות שאולי לא תזדקק להם לעולם:

קבע עם זוגתך מילת מפתח שאם אחד מכם אומר אותה סימן שהוא במצוקה. נגיד שפורצים לך לבית תופסים אותה ומאלצים אותה לטלפן אליך כדי שתבוא גם אתה. למשל ברחת מהנושים שלך לווגאס, ואשתך מצלצלת שמאד רוצה שתבוא. קוראים לך גיימס. אשתך על הקו: "גיימס, היי חומד, אני רק מצלצלת להגיד לך ש..." חומד זה הקוד. יש בעיה. מה אתה עושה, זה כבר עניין שלך. תזעיק משטרה, תבוא עם שלושה בריונים, העיקר שאתה יודע שיש בעיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully