יש פשרה: "Watchmen" ייצא למסכים בזמן

   פוקס וורנר הצליחו ליישב את הסכסוך, ואחד הסרטים הכי מדוברים של 2009 יגיע לאקרנים כמתוכנן

   • ווצ'מן
   • פוקס
   • וורנר
   עינב שיף

   הושגה פשרה שתאפשר את צאת הסרט "Watchmen" לאקרנים. אולפני וורנר ופוקס הצליחו להסיר את המחלוקות ביניהם, ויציגו את מתווה הפשרה ביניהם לשופט בעניינם ובכך יסיימו את הסכסוך המתוקשר. פרטי ההסכם לא נחשפו, אך אתר Hollywood Reporter מדווח כי וורנר ישלמו לאולפני פוקס ואף יעניק להם נתח מרווחי הסרט בקופות הקולנוע. בנוסף, פוקס לא תיחשב כמפיצה שותפה לסרט וגם לא תיחשב כבעלים שותף על הזכויות בסרט.

   "וורנר מכירה בכך שפוקס פעלה בתום לב בכך שהעלתה את טענותיה", נאמר בהצהרה משותפת ששוחררה אמש. "פוקס מכירה בכך שוורנר נהגה גם היא בתום לב בכך שהדפה את אותן טענות. וורנר ופוקס אוהבים את כל מעריצי 'Watchmen' ומחכים בציפייה לצאת הסרט לאקרנים ב– 6 במרץ".

   הסכסוך המתוקשר בין וורנר לפוקס החל בחודש פברואר 2008, אז תבעה פוקס את אולפני וורנר בטענה שזכויות ההסרטה של הסרט שייכות לה בלעדית כחלק מהסכמים שנחתמו עוד בתחילת שנות ה-90 עם המפיק לורנס גורדון, שניסה באותה התקופה לפתח את הפרוייקט בפוקס. וורנר הכחישו את הטענות ובחרו להתעמת עם פוקס בבית המשפט. ב– 24 בדצמבר פסק בית המשפט לטובת פוקס, וקבע כי בעלות הסרט שייכת לה. בחודש האחרון נערכו שיחות בין שני הצדדים, אך הן התפוצצו שוב ושוב, עד כי עלה החשש שבית המשפט יוציא צו מניעה כנגד הפצת הסרט המדובר והמושקע (תקציב של כ– 130 מיליון דולר) לאקרנים. כעת, משהוסר החשש, יוכלו מעריצי הנובלה הגרפית של אלן מור לחכות ל– 6 במרץ, אז יצפו בגרסתו של זאק סניידר ("300") ליצירה.

   טרם התפרסמו תגובות

   הוסף תגובה חדשה

   בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

     walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully