מופע חדש לאבשלום פולק וענבל פינטו

צמד הרקדנים מציג שני מופעים חדשים ואבשלום פולק מספר לנו על ביוגרפיה בריקוד ולא, הוא לא מתגעגע ל"פלורנטין"

עינב שיף
05/03/2009

צמד הרקדנים אבשלום פולק וענבל פינטו יוצאים במופע חדש. השניים יציגו בבכורה עולמית את "סודאד", שחיברה עבורם הכוריאגרפית המוערכת טליה חדד ואת “Rushes", עבודה משותפת לפולק, פינטו ולהקת פילובולוס האמריקאית. "בכל עבודה שאנחנו עושים, אנחנו מנסים להתחדש ולגלות דברים אחרים", אמר פולק לוואלה! תרבות. "אחת הדרכים לעשות זאת היא לנסות לעבוד עם אחרים, גם ברמת הכוריאגרפיה וגם בשיתוף הפעולה עם להקה אחרת, להגיע עם הניסיון מיצירות קודמות ולא לחזור על עצמנו. אני מקווה שאנחנו מצליחים".

פולק ופינטו נוהגים לנסוע הלוך ושוב בין ישראל ומרכזי מחול עולמיים אחרים, שם הם מופיעים בהצלחה. ביחס לסצנות מחול מקבילות מהעולם, פולק דווקא מתרשם מפתיחות הקהל בסצנת המחול הישראלית. "ישנם המון כוריאגרפים והמון יצירות מחול בישראל", אומר פולק. "זה נפלא בעיני ואני מקווה שמבחינת הקהל תהיה סבלנות ופתיחות לדברים שקורים".

עוד בוואלה!

השתלת הכליה היתה רק תחילת הדרך: טור אישי על היום שאחרי

בשיתוף האגודה לזכויות החולה

אולי קצת קשה להתחבר לז'אנר שלא ברור מהיכן המקורות שלו. במחול מאד קשה לזהות ביוגרפיה כמו ב"ואלס עם באשיר".

"מצד אחד קשה לייצג ביוגרפיה ומצד שני האופציות הרבה יותר רחבות. אפשר לגלות עניין, השראה ומחקר בהרבה דברים, גם לצורך העבודה וגם שלא לצורך העבודה. אפשר להיכנס לכל נושא לגלות אותו ולחקור אותו. הדימוי של המעיין הנובע מאד מתאים כאן בעיני".

לסיום, אני חייב לשאול מתי תחזור לשחק. אנשים מתגעגעים ל"לפלורנטין"

פולק צוחק. "אין לי מה להתגעגע לזה. אולי אני אחזור לשחק, אבל אני מוצף לטובה בדברים שאני עושה ובמידה ותהיה אפשרות לשחק בהחלט ייתכן שאעשה את זה".

אבשלום פולק וענבל פינטו יציגו את המופע החדש בתאריכים הבאים:

11.3 – מרכז סוזן דלל
12.3 – מרכז סוזן דלל
13.3 – מרכז סוזן דלל, הופעה כפולה ב – 14:00 וב- 22:00
19.3 – תיאטרון גבעתיים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully