פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   רשמקול 48

   המיקס של אגוזי עושה סיבוב חוצה ז'אנרים באווירה מהורהרת, אבל לא שוכח להרים את האווירה. בכל זאת, סוף שבוע

   Forsaken ft Joker & Ben Blackmore – Last Saloon Swagger // Soul Motive

   Phaeleh – Isolate // Surface Tension

   2000F – Summer Rain // Kraken

   Roger Robinson – Scars // Altered Vibes

   Mocky – Jinty // Crammed

   Carlos Nino – Fall in Love // Mochilla

   השבוע מהדורה מהורהרת קצת, אולם מגוונת כהרגלנו (ג'אז, פאנק, האוס, ברייקביט, גאראג', דאבסטפ, היפ-הופ, ביטים וכו'). לפחות מחצית מהמשתתפים הפעם - הם ג'וקר, זומבי, גאנג גאנג דאנס, מאדליב, מרטין וסולפיקשן - כבר ביקרו כאן בעבר ואמורים להיות מוכרים לקבועים שביניכם. אנחנו מתחילים עם שלישייה שנמצאת איפשהו בין דאונטמפו לדאבסטפ, ומשם ממשיכים עם הסול המודרני של רוג'ר רובינסון, שיחד עם דה באג הם ההרכב קינג מידאס סאונד (בקרוב עם אלבום מלא בהייפרדאב).

   משם חותכים לאלבום החדש והנפלא של מוקי, "Saskamodie", ואז קאבר תזמורתי של קארלוס ניניו ל-"Fall in Love" של סלאם ווילג', אחת ההפקות הקלאסיות של דילה, שבה סימפול של הג'אזיסט גאפ מנג'יון – עם המחשה המלאה בלינקים שפה מתחתינו.

   Mathew Larkin Cassell – Heaven // BBE

   Madvillian – 3.214 // Stones Throw

   Ras G & the African Space Program – Come Down (2 Earth) // Brainfeeder

   Madlib – LAX to JFK // Stones Throw

   Quadron – Come You Can Go // Circulations

   Gang Gang Dance – Blue Nile // Warp

   אם אני מוצא מכנה משותף למוזיקה של השבוע אלו הם העקבות שממלאים אותה. קול אנד דה גאנג מבליחים מתוך הביט של ראס ג'י, ואפילו לוריין היל קופצת החוצה לרגע קט מתוך ההיפ הופ רווי הסימפולים של מאדליב. בלינק הראשון מתחת לפסקה זו תמצאו סיפור משעשע על איך פנייתו לאנשי סתונז ת'רואו של מת'יו קאסל, שמסומפל ב-"3.214" של מאדליב ואם.אף דום, מתגלגלת להוצאה מחודשת של אלבומו הנדיר. לרוב זה היה מסתיים בתביעת זכויות והורדת המוצר מהמדף, אבל מתברר שאפשר גם אחרת, כשכולם באים מאהבה.

   Burial & Four Tet – Moth // Text

   Martyn – For Lost Relatives // Aus

   Soulphiction – Cargo (Losoul remix) // Sonar Kollektiv

   Professor Smith – Subting (Polar remix) // Voltage

   El-B ft Rolla – Serious // Tempa

   Zomby – Test Me for a Reason // Hyperdub

   על אף שהמוזיקה של בוריאל ומרטין עמוסה במסמנים לעידנים שונים וקודמים בתרבות המועדונים, בסופו של דבר נשמעים כדבר הכי מרענן וחדשני בסביבה; אותו "הדבר הבא" שהוא אולי המוטיב המכונן של התרבות הזו כולה. לעיתים צריך גם לחזור שנים אחורה כדי למצוא את אותה נקודה בזמן שממנה הכל התחיל, כמו באוסף "The Roots of El-B" שמתעד את הפקותיו של המפיק החלוצי מ-2001-2, עת החל ה-2-סטפ לדעוך והיסודות למה שעם הזמן הפך מזוהה כדאבסטפ טרם תפס צורה של ממש. כך או כך, העקבות תמיד נותרות, בתוך המוזיקה עצמה או ממלאות את חלל האוויר שמסביבה.