"אני חושב שיהיה מעניין"

החל מהיום תוכלו לקבל הצצה לחדר החזרות של כוכב נולד בערוץ 24. עמוס בן דוד, המעבד הראשי, מתחיל להתכונן לחשיפה

עינב שיף

עמוס בן דוד, אתם מתחילים השבוע להקרין את החזרות של מתמודדי "כוכב נולד 7", האם בכך אתם לא הורסים את אלמנט ההפתעה?

"נחיה ונראה. נכון שהשיר אותו יבחרו המתמודדים לבצע יהיה גלוי, אבל אני חושב שכמו בכל דבר, אתה מרוויח משהו וגם מפסיד משהו. נכון שהצופים יידעו מראש, אבל נרוויח יותר הזדהות עם המתמודדים, היכרות יותר מעמיקה איתם ועם ההתנהלות שלהם. אני גם חושב שיהיה מעניין לראות איך השיר נשמע ומבוצע כשהוא ערום. זה ידגיש את הפער הגדול והמרשים עם מה שקורה בשיר אחרי החזרות, ביצוע הלייב, התאורה והסאונד, עם ההתרגשות שיש בתוכנית. יכול להיות שאנחנו באמת מפסידים את ההפתעה, אבל אנחנו מנסים לחדש גם לעצמנו. "

(תוכן מקודם)

פיתוח מהפכני לטיפולי אנטי אייג'ינג בבית יחולל שינוי בעור הפנים שלך

בשיתוף נומייר פלוס
לכתבה המלאה

אחרי כל העיבודים שיצרת בעצמך במשך כל העונות, אתה בוודאי מנסה לחדש גם לעצמך.

"לגמרי, אבל זה בכל דבר שאני עושה. האתגר הוא המסה הגדולה של העיבודים שצריך להכין והזמן הקצר שמוקצב לי. ב"כוכב נולד" זה באמת דורש את כל האנרגיות וכל היכולות, הסבלנות, הרוגע וכל דבר אפשרי. לכן חלק גדול מכל מה שקורה כאן הוא קצת כמו בג'אז, מבחינת עיבוד. הרבה מהדברים הם לא מאולתרים, אבל הם מאד אינסטינקטיביים. הדבר הראשון שעולה לך בראש הוא זה שבדרך כלל הולך."

איך מחדשים מוזיקלית את המופע לייב באולפן?

"הוספנו העונה עוד נגן ללהקה, עדי גולדשטיין, שהוא בעצם פרוגמר כדי להוסיף אלמנט של מוזיקה אלקטרונית. זו החלטה שנבעה מהאופי של המתמודדים העונה, שלא התאים למשל בעונה שעברה, כי אנחנו לא יכולים לכפות סגנון שלא יהיה מוצלח או שיגרום למתמודד להיראות מגוחך. השנה חיפשנו צבע שיגרום למתמודדים להיראות קצת אחרת. אני חושב שיהיה מעניין."

עם ההקרנות האלו העבודה שלך תהיה הרבה יותר בפרונט.

"אני חייב להגיד שאני לא מבסוט מהחשיפה כל כך, אבל אני אזרום, כי זו דרישה של התוכנית ואני מקווה שזה יהיה בסדר. נכון שתהליך החזרות לא אמור להיות חשוף, כי הוא אמור להיות לא מושלם ועכשיו ייחשפו שם חולשות של האמן וגם של המוזיקאים שעובדים אתו. מצד שני, יש בזה הרבה מאד קסם ואמת. אם זה יוכל לעבוד באופן כן ואמיתי, זה יכול להיות מרגש ויכול לתת משהו מהוקצע ומדויק. האם יהיה לי נוח עם זה? לא בטוח, אבל אני מנסה".

במקביל לתוכנית, הוצאת אלבום בעצמך וגם הפקת את האלבום של קובי אפללו, בעצמו כוכב נולד באופן בו הוא קפץ מאלמוניות לחשיפה. לקחת מהעבודות האלו משהו לעבודה עם המתמודדים?

"מכל פרויקט שאני עושה אני לומד. גם מהדיסק של גלי עטרי לקחתי דברים ואני כל הזמן משתדל ללמוד ולהשתפר. מהעבודות השונות למדתי שאין הבדל גדול בין אמן צעיר לאמן וותיק ברמת החששות שלהם, ברמת חוסר הביטחון. זה משהו שמלווה את כולם, זה מקצוע שאתה טוב בו כמו הפרויקט האחרון שלך וזה דבר שאני קולט שהוא נכון לכל אמן."

איפה היתרון של זמר כמו אפללו שגדל מחוץ ל"כוכב נולד", לעומת המתמודדים?

"קובי שר את השירים שלו. ברגע שאתה שר את השירים שלך, הרבה יותר קל לך לייצר טון אישי וייחודי. 'כוכב נולד' היא תוכנית קאברים, כך שהיכולת לייצר טון אישי היא אתגר הרבה יותר גודל, גם להם כזמרים וגם לי כמוזיקאי שעובד איתם. אני צריך להבין בזמן מאד קצר מי האיש הזה, מי האדם שאני יוצר לו את העטיפה שהולמת אותו באופן הכי נכון. אנחנו מנסים לדייק ולכוון אותם שיהיו שונים אחד מהשני ושלכל אחד יהיה משהו אישי שלו, אך האתגר הוא הרבה יותר קשה מיוצר שהעולם שלו מאד ברור. שם, צריך רק שההפקה לא תפריע."

אז מה דעתך על הנבחרת הנוכחית? אתה קולט מהם את אותו טון אישי?

"קשה לי עוד להגיד לך. עשיתי איתם בינתיים רק חזרה אחת ואני עוד לא מכיר אותם מספיק טוב. נשמע לי שיש השנה זמרים טובים, ווקאליסטים, שיהיה מעניין לבחור להם שירים, אבל צריך שגם שיהיה איזשהו תוכן ועומק מעבר ליכולת הווקאלית שלהם."

יש מקרה שבו תגיד למתמודד/ת "אתה לא עולה עם השיר הזה לבמה?"

"יש מקרים שאני מרגיש ככה, אבל אני צריך לשכנע, אני לא יכול להכריח. הבן אדם צריך לעלות לבמה ולהרגיש נכון ואם אני ארגיש שאני צריך להגיד את זה בצורה בוטה, אני אגיד לאותו אחד 'אחי, זה חרא, אל תעלה עם זה, זה מזעזע', אבל את הרוב צריך לשכנע בצורה אחרת. הם בסופו של דבר יעמדו שם ויצטרכו להרגיש שם טוב עם מה שהוא עושה ואיך שהוא עשה. שלא יגיד הלכתי נגד מצפוני וכל זה."

איפה אתה נמצא בדיון על השיר של נינט?

"אני חושב שנינט מחפשת מה היא אוהבת ומי היא וכמו כל אמן צעיר בסופו של דבר, היא מחפשת את הכיוון שלה, מי היא ואיך היא רוצה להגיד את זה. זה צעד בכיוון הנכון בשבילה."

רוב המתמודדים שיצאו מ'כוכב נולד' חוו סוג של אובדן דרך מחוץ לחממה.

"לגמרי, זה מוציא את כולם מאיפוס. זו פריבילגיה שיש לך צוות כזה שמחפש ועוטף אותך ובאמת רוצה את טובתך. כולנו רוצים שכל מתמודד מאד יצליח. זה לא מתוך אהבת אדם אדירה, אבל אנחנו גם אוהבים את האנשים וגם רוצים שהתוכנית תצליח, כי הם הפרצוף שלנו על המסך. כשהתוכנית נגמרת ומתמודד כזה או אחר פתאום צריך למצוא לעצמו סביבת עבודה תומכת חדשה אחרת, אני בטוח שזה לא פשוט להם. אני חושב שאחרי התוכנית תמיד ישנה נפילה, לפעמים היא גדולה ולפעמים היא יותר קטנה, אבל הנפילה בטוח שם. אנחנו לא מעלימים את זה מהם, עד כמה שניתן."

אז את המרשם לכדורים אתם לא נותנים להם.

"אנחנו לא רופאים. אבל אם יש לך מרשם, תעביר לנו."


*"חדר חזרות", שלישי-חמישי, ערוץ 24, 13:30-16:00

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully