פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פורץ דרך

   אם תפרצו לבית של דרור רפאל הוא יירה בכם. למה? כי בית המשפט אמר שהוא יכול

   מי בעד להרוג גנבים?

   בית המשפט הכריע ששי דרומי זכאי מאשמת הריגה. וזה לא שהפורץ לא נהרג. הוא נהרג לגמרי. אלא שלפי בית המשפט – בצדק נהרג. דרומי היה צריך ליטול את אקדחו ולהרוג. כך ראוי. לא לפצוע, לא לאיים, לא לירות לעבר הרגליים – להרוג. אם פורץ בא לגנוב אצלך בבית, לא תהרוג אותו? ברור שכן. הרי כתוב: הקם לגונבך השכם להורגו. ואם מישהו מנסה לכייס אותך, לא תהרוג? תהרוג באבואה תהרוג. ואם מישהו צעק על הילד שלך, וכבר יש לך אקדח בנרתיק, לא תשלוף? ופקידת ביטוח לאומי שאומרת לך 'המחשב לא נותן לי', אם לא להרוג אותה אז לפחות לפצוע קשה. ונהגים שעוקפים מימין, אנשי קבע שמנים מזיעים באוטובוס, נשים שהולכות עם מטריה בקיץ, אנשים שמדברים עם ש' שורקת? להרוג להרוג להרוג. המערב הפרוע כבר כאן, השאלה רק מי שולף ראשון.

   למה החרדים מציתים פחי אשפה?

   לחרדים בירושלים יש אג'נדה. פותחים את חניון קרתא או ספרא בשבת? הם מפגינים ושורפים פחי אשפה. עוצרים אם החשודה שהתעללה בבנה? הם מתפרעים ומציתים פחי אשפה. שתי שאלות: מה עובר על החרדים בירושלים והאם יש מספיק פחי אשפה לכל האירועים שעוד יהיו הקיץ? ההיגיון אומר, שלבישת שלוש שכבות בגדים שחורים מכותנה מלאה, וכובע פרוותי על הראש, בחום של 37 מעלות, תהפוך כל יצור לפקעת עצבים בלתי נשלטת. האישה המתעללת, כנראה לקתה בתסמונת מינכהאוזן שבה האדם גורם בכוונה למחלה, לעצמו או לסובבים אותו, כדי לקבל שירותים רפואיים. החשודה הרעיבה את בנה (בן ה-3) ומשקלו הידרדר לשבעה קילו. התינוק אינו לוקה במינכהאוזן, הוא באמת זקוק לעזרה. הרשויות רוצות לעזור לו, אך החרדים מפגינים. איך? בשריפת פחי אשפה. מאיפה הרעיון? יש מצווה 'ותבעיר אש בפחיך' ? לא.

   החרדים לא רוצים ששירותי הרווחה יתערבו להם בעניינים. כרגיל הם מנסים לטאטא את הזבל מתחת לשטיח, הפעם הם שורפים אותו בפחי אשפה.

   כמה עולה קרם הגנה?

   שוק הקרמים המגנים נהייה ספציפי להחריד ויקר להדהים. יש שפריצר ויש קרם, יש לילדים ויש לאזורים מיוחדים. קרם הגנה ממוצע עולה בערך 100 שקלים. על האריזה כתוב "יש למרוח בנדיבות". בטח בנדיבות, כדי שייגמר מהר ואז אקנה קרם נוסף. ישראל היא המדינה השנייה בעולם בתחלואה של סרטן העור (אחרי אוסטרליה), קרם הגנה הפך להיות מוצר חובה, מצרך יסוד, לא פחות מלחם ושמן. אז למה הוא לא מסובסד? ואיך אדע איזה קרם עובד ואיזה לא? מה ההבדל בין פיץ בוין לד"ר פישר? והאם ד"ר פישר הוא קרוב משפחה של דודו פישר? ומה באמת קורה לדודו פישר שלא שומעים אותו בזמן האחרון? לא שיש למישהו בעיה עם זה, אבל רק שיודיע שהוא בסדר.

   איך נגמר לו הקלון?

   מעשה בשישה קלונים.למפלגת ש"ס היו שישה ספרדים - שמחה וששון לכל חבר כנסת קלון. אריה שלמה יאיר עופר רפאל ועוד יאיר. הסתובבו כל אחד עם הקלון שלו, אבל לאריה היה הקלון הכי גדול. והנה השבוע - הגיע היום והופ נגמר לו הקלון. אל תדאג דרעי-דון, זה סופו של כל קלון. אריה נפנף בידיו ואמר שלום שלום קלון גדול. נפנפו כל הפוליטיקאים בידם ואמרו, שלום שלום קלון גדול, עכשיו תחזור אלינו דרעי-דון. אך מה יעשה אדם נקי מכל קלון, במקום כל כך מלוכלך ומזוהם כמו הפוליטיקיון? הישמר לך מעוד קלון דרעי-דון. כי בסוף, גם לך יתפוצץ הבלון.