פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פסטיבל "מסרחיד" חוזר

   הפסטיבל יתקיים בפעם השמינית ברציפות בעכו, במסגרתו יעלו 7 הצגות יחיד בערבית בבכורה, לצד הפקות אורחות מישראל וחו"ל

   פסטיבל "מסרחיד", הפסטיבל להצגות יחיד בערבית, יתקיים בפעם השמינית ברציפות מה-11 באוגוסט ועד ה-18 בחודש באולמות ובגני הפסטיבל בעכו העתיקה. בפסטיבל יעלו 7 הצגות יחיד בבכורה עולמית, מתוכן הצגה ממרוקו ושלוש הצגות אשר נוצרו במסגרת פרויקט סדנאות הכתיבה. לצד אלו, יוצגו בפסטיבל הפקות מקור אורחות מישראל ומחו"ל.

   "חשיפת העשייה הזו לקהל שאינו דובר ערבית ,יהודי ברובו, עומדת גם היא בראש מעייניו של הפרויקט בכללו, בו הושם השנה דגש לתרגום הסימולטני של הצגות הפסטיבל", אומר מוני יוסף, מנכ"ל המרכז לתיאטרון בעכו וחבר בועד האמנותי של הפסטיבל. "המרכז שפועל מיום היווסדו על יסודות של שיתוף פעולה אמנותי בין אמנים יהודים לערבים, מכוון לכך מתוך אמונה עמוקה בכוחה של הכרות, הצצה אל עולמו של 'האחר', להיות חוויה מתקנת".

   7 ההצגות המשתתפות בתחרות אשר מתקיימת במסגרת "מסרחיד" הן "הרצל אמר" מאת איאד ברגותי, "לא ספינת נוח" מאת מרואן מחול בבימוי נורמן עיסא ובהשתתפות רביע ח'ורי, עם מוזיקה ושירה של מירה עוואד, "בישר" מאת עדנאן טראבשה, "סאדאת והאדונים" מאת נאג'י דאהר, "הצד האפל של הירח" מאת באיאן ענתיר, "המורה בנזונה" מאת אריה יאס, על פי רוברטו אטאיד ו"יומנו של מטורף" שכתב גוגול ועיבד טייב אל סידיקי ממרוקו.