מנכ"ל קולנוע לב: "מעשיו של קן לואץ' צורמים בעיני"

נורית שני, מנכ"ל רשת בתי הקולנוע, תקפה הערב את במאי "מחפשים את אריק" בהקרנת סרטו בפסטיבל חיפה והודיעה כי תקרין את סרטיו של לואץ' בארץ על מנת לתרום את הרווחים לקולנוע הישראלי

ענת קם
07/10/2009

מנכ"ל רשת בתי הקולנוע לב נורית שני תקפה הערב את יחסו של הבמאי קן לואץ' לישראל בהקרנת סרטו "מחפשים את אריק" בפסטיבל חיפה. לדברי שני, "אני רואה את מעשיו כאקט של צביעות, סטירה צורבת בפני הדמוקרטיה, והרוח ההומניסטית של סרטיו. סרטיו הם של במאי גדול, אבל מעשיו הם של אדם קטן". שני הודיעה כי תקדיש את כל ההכנסות מ"מחפשים את אריק" שיוקרן בשבועות הקרובים בבתי הקולנוע של הרשת, לקידום והפצת סרטים ישראליים בארץ ובעולם.

בשנים האחרונות תוקף לואץ' את מדיניות ישראל בשטחים באמצעות קריאות להחרמתה והחרמת סרטים ישראליים בפסטיבלים שונים בעולם. לאחרונה לקח לואץ' חלק במחאה נגד פרויקט City to City בפסטיבל טורונטו שכלל הקרנת סרטים על תל אביב.

בנאומה הערב אמרה שני: "קן לואץ' הוא אחד הבמאים האהובים עלי. יוצר קולנוע מקורי בעל אמירה הומניסטית נדירה בדורנו. כמפיצת סרטים, אני מביאה לישראל את סרטיו של קן לואץ' כבר כמעט עשרים שנה. החל מ"גשם של אבנים" המרגש, שכבש את לבבות הצופים, דרך '16 מתוק', 'אולי נתנשק', הצלחות גדולות אצל חובבי הקולנוע בישראל וגם סרטים פחות מסחריים כמו 'לידי בירד', 'שירה של קרלה' ואחרים. כולם סרטים, שמעבר לסיפור הקולנועי, ניסו להשמיע קול אחר ולתת ביטוי למצוקות האדם באשר הוא. הסרט שאתם עומדים לראות הערב, 'מחפשים את אריק', הוא בעיניי סרט נפלא, אנושי ומיוחד. אני משוכנעת שאתם והקהל בישראל תיהנו ממנו.

"בשנים האחרונות התבטא קן לואץ' לא אחת כנגד ישראל והמדיניות שלה. אני מאמינה שזכותו של כל יוצר להביע את דעתו, ועל כן המשכתי תמיד לתת מסך לסרטיו. לצערי הרב, בשנה החולפת גילתי שאדון קן לואץ' עצמו, לא שותף לעמדתי זו. היוצר המקורי, שהחשבתי כהומניסט גדול, התגלה כאדם שלא מאמין בזכות הביטוי של מתנגדיו. יוצר שלא קרא, או לא הבין את וולטר. יוצר שעושה הכול כדי להשתיק קולגות, בימאים ישראלים, מלומר את דבריהם ומסרטים ישראלים, מלהיות מוקרנים בעולם.

"מעשיו של לואץ', הניסיון לפגוע בתעשיית הקולנוע הישראלית, הזלזול שלו ביוצרים ישראלים, כל כך צורמים בעיניי, שלאחר מחשבה החלטתי להקדיש את כל רווחי ההפצה של הסרט בתקווה שאכן יהיו כאלו וגם של הסרט הבא של קן לואץ', שגם אותו אדאג להקרין בישראל, לקידום הפצתם של סרטים ישראלים בארץ ובעולם. אני מאמינה שהדרך להלחם בסתימת פיות - ואין שום דרך אחרת להגדיר את מעשיו של לואץ', חוץ מאשר ניסיון לסתימת פיות - היא להבטיח שהקול הישראלי, היצירה הישראלית המגוונת והמרתקת כל כך, תישמע באופן חד וברור' בארץ ובעולם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully