בוקרו של ירח חדש

סרט ההמשך ל"דמדומים" נכנס למקום השלישי בטבלת הפתיחות המכניסות ביותר בכל הזמנים. אבל הסיפור הגדול הוא שהוא וסרט "נשים" נוסף הובילו את הוליווד לאחד מסופי השבוע המכניסים ביותר בתולדותיה

אריאל קריל
23/11/2009
imdb

כצפוי, "דמדומים 2: ירח חדש" הצליח בסוף השבוע אחרון לשקע את שיניו עמוק בתוך העורק הראשי של צופי הקולנוע בארצות הברית ובקנדה. סרט ההמשך בסדרת הערפדים המצליחה גרף בסוף השבוע הראשון להקרנתו סכום מפלצתי בקופות: לא פחות מ-140.7 מיליון דולר, שהובילו אותו לא רק לראש טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע אלא גם למקום השלישי בטבלת הפתיחות הטובות ביותר בכל הזמנים. קודמים לו רק "האביר האפל" עם 158.4 מיליון דולר סוף השבוע הראשון להקרנתו (יולי 2008) ו"ספיידרמן 3" עם 151.1 מיליון (מאי 2007).

יחד עם זאת, "ירח חדש" עדיין הצליח לשבור כמה שיאים: את שיא ההכנסות הגבוהות ביותר ביום אחד (עם 72.7 מיליון הדולר שהשיג בהקרנות יום שישי) ואת שיא ההכנסות בהקרנות פתיחה בחצות (עם 26.3 מיליון). בגזרה הבינלאומית, הניב הסרט 118.1 מיליון דולר נוספים שהביאו את סך הכנסותיו בסוף השבוע הראשון להקרנתו ל-258.8 מיליון ברחבי העולם.

אבל הבשורה האמיתית של סוף השבוע האחרון היא ניפוץ המיתוס ההוליוודי שאומר שרק סרט שפונה לכל גזרות האוכלוסיה, או לכל הפחות לחלקים בעלי הטסטוסטרון שבה, יכול לשחק במגרש של הגדולים. שכן, לא רק ש"ירח חדש", בעל קהל היעד הנשי בעיקרו, הצליח להגיע למקומות שבהם רק גיבורי-על כמו באטמן וספיידרמן שהו עד עכשיו, אלא גם הסרט הבא אחריו בטבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (אמנם הרחק מאחור) הוא צ'יק פליק לכל דבר.

מדובר בדרמת הספורט "The Blind Side", בכיכובה של סנדרה בולוק, שהשיגה 34.5 מיליון דולר בקופות, גם היא בסוף השבוע הראשון להקרנתה. ביחד, הובילו שני סרטי הנשים האלה (על פי הערכות, 80% מרוכשי הכרטיסים ל"ירח חדש" היו למעשה רוכשות, וכך גם 59% ברוכשי הכרטיסים ל-"The Blind Side") את הוליווד לאחד מסופי השבוע המכניסים ביותר בכל הזמנים. כ-250 מיליון דולר זרמו לכיסיהם של האולפנים בסוף השבוע האחרון, וקודם לא רק סוף השבוע שבו פתח "האביר האפל" עם 260 מיליון. המין היפה, מסתבר, הוא גם המין החזק (בקולנועים לפחות).

בהמשך הטבלה

המקום הראשון של שבוע שעבר, "2012", הצליח להשיג 26.5 מיליון דולר בקופות – ירידה של 59% ביחס לשבוע שעבר. אחריו, במקום הרביעי, סרט האנימציה לילדים, "Planet 51", שהצליח להשיג 12.6 מיליון דולר, גם הוא בסוף השובע הראשון להקרנתו. ובמקום החמישי, סרט אנימציה נוסף – "רוחות חג המולד", העיבוד של דיסני לקלאסיקה של דיקנס – עם 12.3 מיליון בקופות.

לאט לאט אבל בטוח, ממשיך הסרט המדובר "Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire" לצבור תאוצה. הדרמה הריאליסטית התרחבה בסוף השבוע האחרון, השלישי להקרנתה, ל-627 קולנועים (אחרי שבשבוע שעבר הוקרנה רק ב-174) וגרפה 11 מיליון דולר בקופות (17,500 דולר בממוצע לכל קולנוע) שהציבו אותה במקום השישי בטבלה.

שאר הסרטים בטבלה נמצאים הרחק הרחק מאחור. במקום השביעי נמצאת קומדיית המלחמה עטורת הכוכבים, "The Men Who Stare at Goats”, עם 2.8 מיליון בקופות שמגלמים ירידה של מעל 50% בהכנסות ביחס לשבוע שעבר. הבא אחריו הוא "טיפול זוגי", הקומדיה בכיכובו של וינס ווהן, שממאן לעזוב את הטבלה (7 שבועות כבר) עם 2 מיליון דולר בקופות. מותחן האימה, "הסוג הרביעי", השיג 1.7 מיליון שהציבו אותו במקום התשיעי. סוגר את העשירייה: "אזרח שומר רחוק", המותחן בכיכובם של ג'רארד באטלר וג'יימי פוקס, עם 1.6 מיליון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully