פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   השחקן חליל אלוהב ("קלרה הקדושה") הלך לעולמו

   מי ששיחק את דמותו של טיקל בסרטם של ארי פולמן ואורי סיון מת בביתו בראש פינה בגיל 28 בנסיבות לא ברורות. לוסי דובינצ'ק, שכיכבה בסרט לצידו: "הוא היה אדם רגיש ומקסים"

   השחקן חליל אלוהב, מכוכבי הסרט "קלרה הקדושה", הלך אמש (שישי) לעולמו בביתו בראש פינה והוא בן 28 בלבד. נסיבות מותו של אלוהב לא התבהרו, אך מיד עם היוודע דבר מותו, התמלא עמוד הפייסבוק של חליל בהודעות לזכרו ובדברי תמיכה במשפחתו. אלוהב היה בנם של האמנית טלי אלוהב ושל הגיטריסט איתי אלוהב, שאף היה שותף לפסי קול רבים בקולנוע הישראלי, ביניהם פס הקול של "עג'מי" יחד עם ארז עיני, עליו היה מועמד לפרס אופיר. טרם פורסם מועד הלוויתו.

   לוסי דובינצ'ק עם חליל אלוהב (יח"צ)
   טרגדיה גדולה. אלוהב (משמאל) עם לוסי דובינצ'ק ב"קלרה הקדושה (צילום: יח"צ)

   אלוהב התפרסם לראשונה בעקבות משחקו לצד לוסי דובינצ'ק ב"קלרה הקדושה", סרטו הראשון של ארי פולמן (שביים אותו עם אורי סיון), שזכה בפרס אופיר ב-1996. בעקבות הצלחת הסרט, נחשב אלוהב אחת ההבטחות הגדולות של עולם המשחק הישראלי, אך הוא העדיף להתמקד דווקא בקריירה מוזיקלית.

   "נפגשתי איתו רק לפני חודש", סיפרה דובינצ'ק לוואלה! תרבות. "הוא היה קרוב מאד לליבי. כל עולם המשחק היה לא בשבילו, אבל באחרונה הוא רצה לחזור לזה. הוא היה אדם מאד רגיש, מקסים, מוכשר ועצוב. "זה צער נוראי", אמר לוואלה! תרבות מארק רוזנבאום, מפיק "קלרה הקדושה". "הוא היה איש צעיר ומקסים".

   כאמור, לאלוהב היתה גם קריירה מוזיקלית, במסגרתה היה חבר בהרכב בשם שלוותא. לאחר שחי בתל אביב העתיק את מגוריו לראש פינה, שם היה פעיל בכמה להקות ובאחרונה גם לימד מוזיקה בכמה בתי ספר בצפון.