פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "זה סוג אחר של טרור"

   מייל שקיבל דויד ברוזה מיהודיה תושבת צ'ילה, שכנע אותו להגיע למקום שנפגע קשות ברעידת האדמה לפני כחודש, ולהופיע בפני מקומיים. "הם מפוחדים ומדוכאים", מספר ברוזה

   הכל התחיל במייל שקיבל דויד ברוזה מאישה בשם דפנה רוזנברג, שלא הכיר קודם לכן. היא ביקשה מהזמר להגיע למדינה, שנפגעה קשות מרעידת האדמה שפקדה אותה לפני כחודש ולהופיע בפני תושבים מהמקום ולעודד את רוחם.

   "אחרי כמה ימים שקראתי על ההשפעה של רעידת האדמה, כתבתי לה בחזרה שאבוא לשם", מספר ברוזה. לדבריו, לאחר שעלויות הטיסה כוסו והתאריכים הסתדרו ביומנו, טס ברוזה למקום כדי להופיע מספר פעמים בפני תושבים מקומיים בחינם. ההופעות הלכו מצוין, אולם מה שראה שם ברוזה הטריד אותו מאד.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   ברוזה בצ'ילה (צילום: באדיבות דויד ברוזה)

   "הם כולם מדוכאים מאד כאן ונמצאים במצב של הלם", מספר ברוזה. "האפטרשוק עדיין נמשך כאן והם מאד מפוחדים. אפשר היה לראות את ההרס – בתים חרבים, גשרים, דרכים וכל שבילי הגז. כל בית הרוס, גם בסנטיאגו. זה פחות נראה שם, אבל בכל בניין יש משהו".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הרס בכל מקום. צילום מצ'ילה (צילום: דויד ברוזה)

   אף למרות ההרס, ברוזה מסכם את החוויה בחיוב. "אני מאד שמח שבאתי", הוא אומר. "נפגשתי עם הקהילה היהודית שם, הלכתי לבית ספר ודיברתי בפני תלמידי י"ב ושרתי קצת כדי להראות סולידריות. זה היה מסע בן שלושה ימים ולא דומה בכלל למלחמות שלנו, זה טרור מסוג אחר לגמרי. אני מאד שמח שיכולתי לעשות את זה".