וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בצלאל תעניק אות מפעל חיים לרות דיין

אייל דץ

23.5.2010 / 16:13

האות יוענק לדיין על "תרומתה המכרעת לחברה הישראלית ולעולם העיצוב המקומי ועל פעילות חברתית, תרומה לרוח האדם ועשייה אידיאליסטית"

האקדמיה לאמנות בצלאל תעניק אות מפעל חיים לרות דיין על תרומתה המכרעת לחברה הישראלית ולעולם העיצוב המקומי. האות יוענק לדיין ביום חמישי הקרוב, ערב פתיחת הפסטיבל "סרטים אופנה ופילוסופיה" על ידי פרופסור יערה בר –און המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים בבצלאל. דיין, פעילה חברתית וממקימי וראייטי ישראל היא אימו של הבמאי אסי דיין.

בנימוקי הבחירה בדיין צוין, כי "הפרס יוענק על תרומתה המכרעת לחברה הישראלית ולעולם העיצוב המקומי. על הקמת משכית והשמירה על המשכיות מסורות הקראפט (האומנות ו'מלאכת-המחשבת') של העולים ושל תושבי הארץ, על ההכרה בעבודת נשים כמקור פרנסה ויצירת מודל חדשני למימושו, על טיפוח שפת העיצוב הישראלית החדשה, על עידוד השימוש במלאכות יד וחומרי גלם מקומיים וטבעיים, על תמיכה ביוצרים הצעירים, בוגרי בצלאל ואחרים, בתחילת דרכם, ועל פעילות חברתית, תרומה לרוח האדם ועשייה אידיאליסטית".

"עבורי מייצגת הגב' רות דיין מודל לפעילות יצירתית אידיאליסטית" אומרת עינת לידר ראש המחלקה לצורפות ואופנה. לטענתה,"פעילותה להעצמת נשים ומלאכות הקראפט המסורתיות המרכיבות את המרקם התרבותי - מהותית לקיומה של החברה באזור כיום, ולכל חברה תקינה המכבדת את מורשתם התרבותית וזכותם לפרנסה בכבוד של כל הפרטים החיים בה. שימור מגוון המסורות החומריות-תרבותית – כשהוא נעשה תוך התייחסות לזכויות היוצרים ולאפשרות להתפרנס בכבוד – מאפשר קידומו של צדק חברתי".

פסטיבל "סרטים, אופנה ופילוסופיה", ייפתח ב-27 במאי בסינמטק ירושלים, ויימשך שלושה ימים. בפסטיבל ישתתפו מעצבים, יוצרים, אנשי אופנה, אנשי אקדמיה, עיתונאים ובלוגרים מהארץ ומהעולם. במסגרת האירועים יבחנו הקשרים שבין עולם האופנה לבין הקולנוע, הצילום, האמנות, השפה והתקשורת של תקופתנו. יעלו לדיון ההקשרים בין אופנה ודת, אופנה והרחוב, השפעת בלוגים העוסקים באופנה על העיתונות , הקרנות סרטים ומפגשים עם אמנים, אנשי אקדמיה ומעצבי אופנה מהארץ ומחו"ל שידונו במקורות ההשראה ובתהליכי העבודה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully