פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פתיחת היכל התרבות בקריית ארבע: "לא רוצים זבל מתל אביב"

   במועצת קריית ארבע חזרו על הדרישה להצהרת נאמנות כתנאי להופעה בהיכל. "רוצים תרבות יהודית, לא את הזבל של הקאמרי והבימה". מבט נוסף על פתיחת ההיכל השנוי במחלוקת

   פתיחת היכל התרבות בקריית ארבע: "לא רוצים זבל מתל אביב"

   (צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: טל רזניק)

   בצד הנאומים החגיגיים וגזירת הסרטים שליוו את פתיחת היכל התרבות בקריית ארבע אמש (שני), מהמקום עלתה אמש קריאה ברורה של חבר המועצה בנצי גופשטיין. "לא רוצים את הזבל בתל אביב", אמר גופשטיין, שמודה כי ממש לא צפה בהצגות העולות בתיאטרון, אבל עבורו זה מספיק כדי לפסול את התכנים שם. בנוסף, הודיע גופשטיין כי אכן, כחבר מועצה ידרוש מהמציגים בהיכל הצהרת נאמנות למדינה וכן עבר של שירות צבאי כתנאי להופעה במקום.

   עם זאת, חשוב לציין את עמדת ראש המועצה, מלאכי לוינגר, שהסתייג מהדברים: "אנו בטוחים שיבוא יום שכל המחרימים למיניהם יבינו את חשיבות המקום וירצו להופיע מול הקהל האיכותי של אזור יהודה. אבל עד שזה יקרה, נקבל בברכה את אלה שיודעים לקדש את השונה".

   "משמעותה של חנוכת אולם זה גדולה הרבה יותר מאשר העובדה שסוף סוף יהיה מקוםלהציג הצגות ואירועים תרבותיים", הוסיף לוינגר. "הציבור באזור זה ראוי לזה. אך בחנוכת אולם זה אנחנו מבטאים בעיקר את העובדה שכאן חיים ויוצרים בישוב היהודי המתחדש בעיר האבות".

   פתיחת היכל התרבות בקריית ארבע - עוד כתבות:

   יו"ר הכנסת בפתיחת ההיכל: "אל תחרימו ואל תכפישו"

   ראש מועצת קריית ארבע: "לא נתחנן שיופיעו"

   יוצרי תיאטרון: "לא להופיע בקריית ארבע"

   הופעה בהיכל התרבות בקריית ארבע - לגיטימית או לא? דברו על זה בפייסבוק שלנו

   היכל התרבות בקריית ארבע (נמרוד סונדרס)
   גם הם בעד הצהרת נאמנות? יו"ר הכנסת ריבלין (משמאל) והשר סילבן שלום (מאחוריו) בפתיחת ההיכל (צילום: נמרוד סונדרס)

   את הצד הממלכתי של הערב ייצגו יו"ר הכנסת רובי ריבלין והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום. ריבלין התייחס בנאומו לרצון הרשות הפלסטינית לבקש הכרה במדינה עצמאית השבוע באו"ם וקרא למהלך זה "רעיון עוועים". השר שלום טען כי פתיחת ההיכל הוא חלק ממימוש הזכות של העם היהודי על הארץ, "שהיא שלנו כבר הרבה שנים", כפי שהצהיר. הזמר דוד ד'אור פתח את ההיכל בהופעה ובעתיד, עם הגעתן של הצגות מהתיאטרון הרפרטוארי בישראל למקום, הוויכוח הציבורי סביבו צפוי רק לגדול.