מזעזע: פסטיבל מוזיקה ניאו-נאצית באוסטרליה

אוסטרליה סוערת סביב קיום פסטיבל ללהקות ניאו-נאציות התומכות בעליונות הגזע הלבן. המשטרה: "איננו יכולים לעשות דבר אם הם שומרים על החוק"

מערכת וואלה!
08/01/2012

אלפי ניאו-נאצים צפויים להגיע לבריסביין שבאוסטרליה, שם יתקיים Hammered Music Festival, פסטיבל מוזיקה המשווק באתרים ניאו-נאציים וככאלה התומכים בעליונות האדם הלבן כפסטיבל למוזיקת שנאה. מנכ"לית הרשות נגד רפלייה באוסטרליה, ד"ר הלן סזוקה, טענה כי מי שנפגע ממוזיקה שכזו צריך להתלונן למשטרה עליה: "הנושא של הפסטיבל הזה עומד בניגוד לערכים הרב-תרבותיים של אוסטרליה". גם התאחדות הקהילות האתניות באוסטרליה הביעה זעזוע מהפסטיבל המתוכנן וכינתה את מארגניו "בעלי סט ערכים מזעזע".

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

מוגש מטעם שחל
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

על פי הדיווחים בתקשורת האוסטרלית, האירוע מאורגן על ידי קבוצות המזוהות בבירור עם אידאולוגיות ניאו-נאציות. אחד הארגונים, "דם וכבוד", הודר מפעילות בגרמניה, לאחר שזרים הותקפו על ידי ניאו-נאצים בעקבות מוזיקה שהושמעה באירועי הקבוצה.

עם זאת, המשטרה אינה יכולה לפעול נגד האירוע: "כל עוד הקבוצות שומרות על החוק, המשטרה לא תתערב", אמר דובר משטרת קווינסלנד, האחראית על האזור. "המשטרה מודעת לפסטיבל, אבל עד שחוק אינו מופר ותלונה אינה מוגשת, זה לא עניין של המשטרה".

  • נאציזם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully