פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אביב גפן ואביתר בנאי בשיר ראשון - האזינו

   שיתוף הפעולה שהחל בפסטיבל הפסנתר מתגבר לשלוש הופעות משותפות ולשיר חדש ומרתק - "יש שמים מעליי"

   אביב גפן ואביתר בנאי בשיר ראשון - האזינו

   סיפור האהבה בין אביתר בנאי ואביב גפן, שני היוצרים החשובים ביותר אולי של שנות התשעים, ממשיך לגדול: השניים יופיעו ב-18,19 ו-20 ביוני בזאפה אמפי שוני כשהכרטיסים לשלוש ההופעות המשותפות אזלו. בינתיים, מוציאים השניים שיר משותף ראשון - "יש שמיים מעליי", ששניהם כתבו והלחינו ביחד תחת ההפקה המוזיקלית של עופר מאירי.

   אביב גפן עם אביתר בנאי (ספק 500 , גבריאל בהרליה)
   שניים מהגדולים ביותר. גפן ובנאי (צילום: גבריאל בהרליה)

   "בבית השני אביב שר 'אני תכף מת חצי מאחורי', אני חושב שזאת בקשה אמיתית ומשותפת לאביב ולי – לחיות חיים של משמעות ולא להתפזר", אומר בנאי. "השיר מדבר על זה שקל להיות יפה בחוץ, הרבה יותר קשה להיות יפה בתוך. קל לדבר על שינוי וקצת יותר קשה לעשות את זה. ביחסים, בזוגיות זה קל להתעסק במה אני צריך ומה מגיע לי וקצת פחות במה בן הזוג שלי צריך ומה מגיע לו, זה לא אהבה ככה. נראה לי שלאביב ולי יש תביעה פנימית להמשיך ולצמוח ולהשתנות ולמצוא מקומות חדשים לחיות ביושר. כל אחד לוקח את זה למקומות אחרים, הפוכים אולי, אבל בעצם אנחנו מאוד דומים. הוא בן אדם מרתק מקסים ואני לומד ממנו המון".

   "היצירה המשותפת נולדה מתוך המון סקרנות והערכה הדדית שהחלה בפסטיבל הפסנותר", מוסיף גפן. "נראה שאני ואביתר מאוד דומים בהרבה מובנים ולמרות שכל אחד הולך את המסלול שלו אנחנו מאותו אזור בנפש. מבחינתי זה כבוד גדול לשתף פעולה עם אחד היוצרים המקוריים והמעניינים שקמו פה".