הוכרזו המועמדים הסופיים לפרסי האקדמיה לטלוויזיה

חברת הכבלים HOT וערוץ 10 מובילים עם 12 מועמדויות לכל אחד, קשת מאחוריהם עם 11 מועמדויות ורשת עם שבע מועמדויות בלבד

נועה הרשקוביץ
16/12/2012

הוכרזו המועמדים הסופיים לפרסי הטלוויזיה של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה לשנת 2012. פרס האקדמיה לטלוויזיה, המקבילה הישראלית לאמי האמריקאי, יוענק זו השנה העשירית ברצף בטקס שיתקיים ב-4 בינואר. האקדמיה תחלק 19 פרסים ליוצרים ולתוכניות טלוויזיה, שיבחרו על ידי 900 חברים למקצוע. עוד יוענק בטקס פרס מפעל חיים, שהזוכה בו יוכרז בהמשך.

מבין הערוצים המסחריים, ערוץ 10 מוביל עם 12 מועמדויות ונציגות מכובדת לסדרת הדרמה "אחת אפס אפס" בקטגוריות הבימוי, המשחק והסדרה הטובה ביותר; הזכיינית קשת שנייה בתור, עם 11 מועמדויות, כולל המועמדות המסורתית של "האח הגדול" בקטגורית תוכנית המציאות הטובה ביותר, וכן מועמדויות לפרס התסריט עבור "רמזור" ו"עבודה ערבית"; רשת מיוצגת עם 7 מועמדויות בלבד, ונציגות בקטגוריות הדרמה והקומדיה הטובות ביותר עבור "המיוחדת" ו"החיים זה לא הכל" בהתאמה. מבין חברות הכבלים והלווין, HOT מובילה עם 12 מועמדויות, ו-YES מיוצגת עם שמונה מועמדויות. הערוץ הראשון גם הוא זוכה לכבוד ברשימה עם חמש מועמדויות, הטלוויזיה החינוכית מאחוריו עם שלוש מועמדויות ואילו ערוץ הספורט זוכה לשתי מועמדויות, בהן נציגות מתבקשת לאולפן ליגת האלופות עם מודי בר און.

רשימת המועמדים המלאה:

סדרת הדרמה/ מיני סדרת דרמה הטובה ביותר: "אחת אפס אפס", "אננדה", המיוחדת", "סרוגים", "30 ש"ח לשעה", "תא גורדין".

הסדרה הקומית הטובה ביותר: "בנות הזהב", "החיים זה לא הכל", "זנזורי", "עבודה ערבית", " פולישוק", "רמזור".

סדרת התעודה הטובה ביותר: "אבודים", "האלבומים", "המסע המופלא של אהרוני וגידי על דרך המשי", "הקיבוץ", "סוף לסיפור".

תכנית המציאות הטובה ביותר: "האח הגדול", "היפה והחנון", "הישרדות", "מאסטר שף", "דה וויס".

תכנית הדוקו ריאליטי הטובה ביותר: ""בואו לאכול איתי", "בטבעת זו", "חי ב-LA LA לנד", "חלומות מפלסטיק", "מחוברות".

תכנית הבידור הטובה ביותר: "ארץ נהדרת", "בובה של לילה", "הפרוייקט הירוק", "טלוויזיה במיטבה", "מצב האומה", קאמבק".

תכנית מגזין בתחומי תרבות ופנאי הטובה ביותר: "אולפן ליגת האלופות", "הכל תרבות", "חדשות הבידור", "סיפור מנצח", "ערב טוב עם גיא פינס".

תכנית האירוח הטובה ביותר: "הינשופים", "דיוקן", "אל תשאל", "חדר 101", "חוצה ישראל".

שעשועון הטלווזיזיה הטוב ביותר: "אחד נגד מאה", "אל תפיל את המיליון", "לעוף על המיליון", "משאבת הכסף".

תכנית הילדים והנוער הטובה ביותר: "אליפים", "גאליס", "הפיג'מות", "חצויה", "קופיקו".

תכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות הטובה ביותר: "אורלי וגיא", "היום שהיה", "המקור", "לונדון וקירשנבאום", "עובדה".

הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה, מיני דרמה וסדרת ילדים ונוער: אוהב פלנץ ("אנדדה"), אמיר מן ("אחת אפס אפס"), דוד אופק ושרי עזוז ("30 ש"ח לשעה"), דניאל סירקין ("תא גורדין"), עודד דוידוף ("תמרות עשן"), עודד רסקין ("המיוחדת").

התסריט הטוב ביותר בסדרת דרמה, מיני דרמה וסדרת ילדים ונוער: אמיר מן ("אחת אפס אפס"), דנה מודן ("אננדה"), יוסי מדמוני ("30 ש"ח לשעה"), משה זונדר, עמי אמיר, ליאורה קמינצקי, יונתן גל ("המיוחדת"), רון לשם, עמית כהן, יזהר הר לב ("תא גורדין").

הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: אוהד פרח ("רמזור"), בן בכר ("זנזורי"), עדי בנימינוב ("החיים זה לא הכל"), שי קפון ("עבודה ערבית"), שמואל הספרי ("פולישוק").

התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: אדיר מילר ורן שריג ("רמזור"), דניאל לפין, חיים אידיסיס, גאיה וילדמן ("החיים זה לא הכל"), יובל פרידמן ("זנזורי"), סייד קשוע ("עבודה ערבית"), שמואל הספרי ("פולישוק").

השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה, מיני דרמה וסדרת ילדים ונוער: גל תורן, יורם טולדנו, מארק איווניר, מיכאל מושונוב, עמוס תמם.

מי לדעתכם צריך לזכות? דברו על זה בפייסבוק

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully