וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב מצליח מפיץ תורה ברבים

וואלה! יהדות

16.10.2013 / 8:00

הרב מצליח, נצר לשושלת מפוארת וידועה של רבנים מקובלים, מכבד את וואלה! יהדות ומגיע לאולפן להפיץ תורה ברבים. והפעם, מדבר הרב על ההלכה הידועה: "קידוש נפדה בשיתנן". צפו

נמרוד סונדרס

משחק וכתיבה: עופר בן שבת

הרב מצליח בן דור נולד בשנת תשל"ג בלידת עכוז בעיירה בנדר (לימים צפון קווקז). בן למשפחת מקובלים ידועה, הנין של הרש"ע הגדול, רבי שומאי עזרא מבנדר.

הרב הינו הבכור הצעיר מבין אחיו, בן למשפחה קשת יום. אביו היה סופר סת"ם ולמחייתו התפרנס מכתיבה על אורז, מאחר ובאחד הימים איבד אביו את כל אצבעותיו, נאלץ מצליח הקטן להתלוות אליו ולעזור לו בכל.

בגיל שלוש עלה ארצה, ובגיל ארבע כבר הספיק לכתוב את ספרו הראשון "להפריד שיני חלב מבשר", אשר כלל מקבץ פסקי הלכות לגיל הרך. לימים כתב גם את צמד ספרי ההלכה המצליחים: "אורות באושים א' " ו - "אורות באושים א': כרך ב' ". בשנת התשמ"ה, זכה בחידון התנ"ך העולמי.

בשנה האחרונה פרסם את הספר "מרגליות הנסתר", העוסק במשלי שועלים בראי המדע. בשנת התשס"ה, ייסד הרב מצליח את "המילה הטבעונית", ברית מילה ללא שימוש בסכין מילה בכלל, אלא רק באמצעות הציפורניים, שיניים ואמצעים טבעיים בלבד: לימון, אזוב ומשחה מיוחדת אותה הוא רוקח מרימה של זבובי חול מהודרים.

בשנת התשס"ח הקים הרב את בית המדרש התורני הראשון לגייז בישראל "שניים אוחזין", שלימים הצמיח מתוכו את "להקת פרחי מצליח" שכבשה בסערה את המצעד החרדי והתורני באלבומם "ארונות הברית". עקב הקמת בית המדרש לקהילה, או כפי שהרב מצליח מכנה אותם "העדה ההומו לסבית", קמו לרב מצליח מתנגדים רבים. את יחסיו עם מתנגדיו ניתן להגדיר בשתי מילים - מתנגד להם.

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
הרב מצליח בצעירותו, זוכה חידון התנך לשנת התשמ"ה/מערכת וואלה, צילום מסך

כיום מכהן הרב מצליח גם כרב הראשי של היישוב התורני "נווה תמסח" ומפיץ יהדות ברחבי הארץ והרשת ובעיקר בדף הפייסבוק שלו (לפייסבוק של הרב מצליח).

מפסקי ההלכה הידועים של הרב מצליח בן דור:

- דיני זבוב שנכנס בערב שבת
- דיני אישה גדולה וקסם הנרתיק
- דיני צער בנבלה חיה

והמאמר הנוקב "חביבין ייסורי הכפרה על התרנגול".

כל המעוניין לפנות אל הרב בשאלה מוזמן להכנס לכאן: יש לי שאלה אל כבוד הרב מצליח. כל שאלה העוסקת בהלכה, אמונה, השקפה, מדע, קומבינטוריקה, תורת הגרפים ועוד, תתקבל בברכה.

ברכות ניתן לבקש מהרב מצליח בדף הפייבסוק של וואלה! יהדות

2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully