וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב מצליח יוצא נגד אלי פיניש שעושה חיקוי של רב

וואלה! יהדות

14.11.2013 / 16:00

הרב מצליח כועס ומחליט להקדיש את שיעורו כדי לצאת נגד תופעה מכוערת, תופעה של איש אחד שמחקה רבנים כאילו הוא היה רב. הרב מדבר על אדם שכולכם מכירים: אלי פיניש

מערכת וואלה!

במאי: דובי קליין
עורך: ליאור נאור

הרב מצליח יוצא כנגד חיקוי הרב שאלי פיניש עושה - צפו בסרטון של אלי פיניש למטה

לסרטון של אלי פיניש שעושה חיקוי של רב

גולשים יקרים וקדושים, לאחר שהרב מצליח דיבר בעניין דיני גזיזת ציפורניים. השבוע הוא גם שולף אותם בכעס. הוא לא סתם כועס, אלא כועס מזעם כדבריו. ולמעשה הוא כל כך כועס עד כדי שהחליט להקדיש את שיעורו השבועי כדי לצאת נגד תופעה מכוערת שעושה נבלה בישראל!. תופעה של איש אחד שמחקה רבנים כאילו הוא היה רב ממש. גולשים יקרים, הרב מצליח מדבר על אדם שכולכם מכירים – אלי פיניש (כן, ההוא מארץ נהדרת), כבוד הרב לא מבין איך אדם כמו פיניש, מעז ומטעה ציבור שלם. מר אלי פיניש הנכבד, אם אתה קורא את זה, כדאי שתקשיב לרב, לעצתו, ולסיפור המפורסם על רבי צרויה בן לייש והשועל שהתחפש לתירס. זו לא הפעם הראשונה שהרב מצליח יוצא כנגד מי שמבזה את הדת בעבר שלף הרב את ציפורנייו כנגד הרב פרוייכמן אשר הטעה את הציבור ו"פסק" בדיני קיפודין.

הרב מצליח מפריס פרסה

הרב מצליח. דרור עינב
הרב מצליח/דרור עינב

הרב מצליח - הביוגרפיה

הרב מצליח בן דור נולד בשנת תשל"ג בלידת עכוז בעיירה בנדר (לימים צפון קווקז). בן למשפחת מקובלים ידועה, הנין של הרש"ע הגדול, רבי שומאי עזרא מבנדר.

הרב הינו הבכור הצעיר מבין אחיו, בן למשפחה קשת יום. אביו היה סופר סת"ם ולמחייתו התפרנס מכתיבה על אורז, מאחר ובאחד הימים איבד אביו את כל אצבעותיו, נאלץ מצליח הקטן להתלוות אליו ולעזור לו בכל.

בגיל שלוש עלה ארצה, ובגיל ארבע כבר הספיק לכתוב את ספרו הראשון "להפריד שיני חלב מבשר", אשר כלל מקבץ פסקי הלכות לגיל הרך. לימים כתב גם את צמד ספרי ההלכה המצליחים: "אורות באושים א' " ו - "אורות באושים א': כרך ב' ".

בשנת התשמ"ה, זכה הרב מצליח הצעיר בחידון התנ"ך העולמי וגבר על יריביו בפער של אלפי נקודות. ראש הממשלה דאז יצחק שמיר, אמר לרב בזמן שקיבל את הפרס: "מזל טוב".

בשנה האחרונה פרסם את הספר "מרגליות הנסתר", העוסק במשלי שועלים בראי המדע. בשנת התשס"ה, ייסד הרב מצליח את "המילה הטבעונית", ברית מילה ללא שימוש בסכין מילה בכלל, אלא רק באמצעות הציפורניים, שיניים ואמצעים טבעיים בלבד: לימון, אזוב ומשחה מיוחדת אותה הוא רוקח מרימה של זבובי חול מהודרים.

בשנת התשס"ח הקים הרב את בית המדרש התורני הראשון לגייז בישראל "שניים אוחזין", שלימים הצמיח מתוכו את "להקת פרחי מצליח" שכבשה בסערה את המצעד החרדי והתורני באלבומם "ארונות הברית". עקב הקמת בית המדרש לקהילה, או כפי שהרב מצליח מכנה אותם "העדה ההומו לסבית", קמו לרב מצליח מתנגדים רבים. את יחסיו עם מתנגדיו ניתן להגדיר בשתי מילים - מתנגד להם.

כיום מכהן הרב מצליח גם כרב הראשי של היישוב התורני "נווה תמסח" ומפיץ יהדות ברחבי הארץ והרשת ובעיקר בדף הפייסבוק שלו (לפייסבוק של הרב מצליח).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully