וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב היחיד שלא מנצל את אייל גולן

21.11.2013 / 18:00

השבוע ממשיך כבוד הרב במסע התקיפות ויוצא נגד אייל גולן, תרבות הסלבס והתשקורת. מי צריך סלבים כשיש לך גבורי תרבות כמו רבי חושי מבנדר, רבי צרויה בן לייש ושועל התירסין

מערכת וואלה!

במאי: דובי קליין
עורך: ליאור נאור

בשבוע שעבר יצא הרב מצליח כנגד אלי פיניש אשר עשה חיקויים של רב והנה השבוע ממשיך כבוד הרב במסע התקיפות ויוצא בצעקה גדולה כנגד אייל גולן, תרבות הסלבס והתקשורת כולה.. "מי צריך סלבים כשיש לך גבורי תרבות כמו רבי חושי מבנדר, גדיה, רבי צרויה בן לייש, שועל התירסין המפורסם ועוד רבים וטובים אחרים?.."

הרב מצליח בפתח הבניין שבו על פי החשד היו מסיבות חשק

הרב מצליח. דרור עינב
הרב מצליח/דרור עינב

קורות חייו של הרב מצליח

הרב מצליח בן דור נולד בשנת תשל"ג בלידת עכוז בעיירה בנדר (לימים צפון קווקז). בן למשפחת מקובלים ידועה, הנין של הרש"ע הגדול, רבי שומאי עזרא מבנדר.

הרב הינו הבכור הצעיר מבין אחיו, בן למשפחה קשת יום. אביו היה סופר סת"ם ולמחייתו התפרנס מכתיבה על אורז, מאחר ובאחד הימים איבד אביו את כל אצבעותיו, נאלץ מצליח הקטן להתלוות אליו ולעזור לו בכל.

בגיל שלוש עלה ארצה, ובגיל ארבע כבר הספיק לכתוב את ספרו הראשון "להפריד שיני חלב מבשר", אשר כלל מקבץ פסקי הלכות לגיל הרך. לימים כתב גם את צמד ספרי ההלכה המצליחים: "אורות באושים א' " ו - "אורות באושים א': כרך ב' ".

בשנת התשמ"ה, זכה הרב מצליח הצעיר בחידון התנ"ך העולמי וגבר על יריביו בפער של אלפי נקודות. ראש הממשלה דאז יצחק שמיר, אמר לרב בזמן שקיבל את הפרס: "מזל טוב".

בשנה האחרונה פרסם את הספר "מרגליות הנסתר", העוסק במשלי שועלים בראי המדע. בשנת התשס"ה, ייסד הרב מצליח את "המילה הטבעונית", ברית מילה ללא שימוש בסכין מילה בכלל, אלא רק באמצעות הציפורניים, שיניים ואמצעים טבעיים בלבד: לימון, אזוב ומשחה מיוחדת אותה הוא רוקח מרימה של זבובי חול מהודרים.

בשנת התשס"ח הקים הרב את בית המדרש התורני הראשון לגייז בישראל "שניים אוחזין", שלימים הצמיח מתוכו את "להקת פרחי מצליח" שכבשה בסערה את המצעד החרדי והתורני באלבומם "ארונות הברית". עקב הקמת בית המדרש לקהילה, או כפי שהרב מצליח מכנה אותם "העדה ההומו לסבית", קמו לרב מצליח מתנגדים רבים. את יחסיו עם מתנגדיו ניתן להגדיר בשתי מילים - מתנגד להם.

כיום מכהן הרב מצליח גם כרב הראשי של היישוב התורני "נווה תמסח" ומפיץ יהדות ברחבי הארץ והרשת ובעיקר בדף הפייסבוק שלו (לפייסבוק של הרב מצליח).

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully