וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נס חנוכה: ילדה נחנקה מחרוב והצילה את אביה מן היוונים

וואלה! יהדות

28.11.2013 / 9:00

לכבוד חנוכה הפיק הרב מצליח סרט על רבי חושאי מבנדר שברח מהיוונים. "החלטנו להביא קצת אורות מסך כנגד החשכה של הטלוויזיה ולהמחיז סרט עם מסרים". חכו לפיספוסים בסוף

מערכת וואלה!

במאי: דובי קליין
עורך: ליאור נאור

הפקת חוץ
בימוי: הרב מצליח בן דור
צלם וחזן: רון מנה
עורך: שיר קומאי נכדו של רבי קומאי הידוע
בתפקיד בת הרב הקטנה: חיה מצליח הנעימה

בשבוע שעבר יצא הרב מצליח במלחמה נחרצת כנגד החשכה של דורנו. אותה תשקורת ארורה כדבריו. ואילו השבוע לכבוד חג האורות בחר הרב מצליח להפיק סרט: "החלטנו להביא קצת אור.. אורות מסך כנגד החשכה של הטלוויזיה ולהמחיז סרט וידאו עם מסרים" אמר הרב מצליח לוואלה! יהדות. הסרט הופק באמצעות חברת ההפקות של הרב- "אורות באושים הפקות"

הסרט מספר את סיפורו הנפלא של רבי חושאי מבנדר, אשר ברח מן היוונים. הרב מצליח עצמו, משחק בסרט את תפקידו של רבי חושאי מבנדר, "אספר לכם סוד", מספר הרב מצליח בשיחה עם וואלה! יהדות, "בשביל להיכנס לתפקיד אכלתי אך ורק חרובים במשך שבוע וחצי שלם. זה לא היה קל בכלל להיכנס לנעליו הגדולות של רבי חושאי ולכן גם בחרתי בסופו של דבר לשחק אותו יחף." אמר הרב מצליח והוסיף: "אה? הבנת? זו בעצם סמליות שמעבירה במרומז לצופה את העניין וזה עוד חלק במסר שם. יפה?"

הרב מצליח. דרור עינב
הרב מצליח מגלה שהגיע זמן הדלקת נרות וכל הקהילה שלו מחכה/דרור עינב

פסקי ההלכה של הרב מצליח ששינו סדרי בראשית

קורות חייו של הרב מצליח

הרב מצליח בן דור נולד בשנת תשל"ג בלידת עכוז בעיירה בנדר (לימים צפון קווקז). בן למשפחת מקובלים ידועה, הנין של הרש"ע הגדול, רבי שומאי עזרא מבנדר.

הרב הינו הבכור הצעיר מבין אחיו, בן למשפחה קשת יום. אביו היה סופר סת"ם ולמחייתו התפרנס מכתיבה על אורז, מאחר ובאחד הימים איבד אביו את כל אצבעותיו, נאלץ מצליח הקטן להתלוות אליו ולעזור לו בכל.

בגיל שלוש עלה ארצה, ובגיל ארבע כבר הספיק לכתוב את ספרו הראשון "להפריד שיני חלב מבשר", אשר כלל מקבץ פסקי הלכות לגיל הרך. לימים כתב גם את צמד ספרי ההלכה המצליחים: "אורות באושים א' " ו - "אורות באושים א': כרך ב' ".

בשנה האחרונה פרסם את הספר "מרגליות הנסתר", העוסק במשלי שועלים בראי המדע. בשנת התשס"ה, ייסד הרב מצליח את "המילה הטבעונית", ברית מילה ללא שימוש בסכין מילה בכלל, אלא רק באמצעות הציפורניים, שיניים ואמצעים טבעיים בלבד: לימון, אזוב ומשחה מיוחדת אותה הוא רוקח מרימה של זבובי חול מהודרים.

בשנת התשס"ח הקים הרב את בית המדרש התורני הראשון לגייז בישראל "שניים אוחזין", שלימים הצמיח מתוכו את "להקת פרחי מצליח" שכבשה בסערה את המצעד החרדי והתורני באלבומם "ארונות הברית". עקב הקמת בית המדרש לקהילה, או כפי שהרב מצליח מכנה אותם "העדה ההומו לסבית", קמו לרב מצליח מתנגדים רבים. את יחסיו עם מתנגדיו ניתן להגדיר בשתי מילים - מתנגד להם.

כיום מכהן הרב מצליח גם כרב הראשי של היישוב התורני "נווה תמסח" ומפיץ יהדות ברחבי הארץ והרשת ובעיקר בדף הפייסבוק שלו (לפייסבוק של הרב מצליח).

2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully