למה לאישה אסור לצחוק ולבכות בפרהסיה?

היום חוזר כבוד הרב אל דרשותיו הגאוניות ומדבר על צחוק ובכי אצל בת המלך זאת שאחראית לדברים הזניחים כמו גיהוץ, חיתול, קירצוף, מירוק, טאטוא והדלקת נרות, הלא היא האישה

וואלה! יהדות
05/12/2013
מערכת וואלה!

במאי: דובי קליין
עורך: ליאור נאור

עוד בוואלה!

"קשה להסביר במילים את איכות התמונה. זה מסך מושלם לגיימרים"

וואלה! TECH בשיתוף LG

בשבוע שעבר, במפגן של ענווה גדולה, חשף אותנו רבנו מצליח לסרט שהפיק על נס חנוכה המבוסס על סיפור אמיתי שהמציא לבד. היום חוזר כבוד הרב אל דרשותיו הגאוניות ומדבר על צחוק ובכי אצל בת המלך זאת שאחראית לדברים הזניחים כמו גיהוץ, חיתול, קירצוף, מירוק, טאטוא, שטיפה, כיבוס, חלונות, בישול, הכנת קפה, הכנת תה, שיעורי בית עם הילדים והדלקת נרות, הלא היא האישה.

הרב מצליח עם אישה אמיתית(צילום: דרור עינב)

פסקי ההלכה של הרב מצליח ששינו סדרי בראשית

קורות חייו של הרב מצליח

הרב מצליח בן דור נולד בשנת תשל"ג בלידת עכוז בעיירה בנדר (לימים צפון קווקז). בן למשפחת מקובלים ידועה, הנין של הרש"ע הגדול, רבי שומאי עזרא מבנדר.

הרב הינו הבכור הצעיר מבין אחיו, בן למשפחה קשת יום. אביו היה סופר סת"ם ולמחייתו התפרנס מכתיבה על אורז, מאחר ובאחד הימים איבד אביו את כל אצבעותיו, נאלץ מצליח הקטן להתלוות אליו ולעזור לו בכל.

בגיל שלוש עלה ארצה, ובגיל ארבע כבר הספיק לכתוב את ספרו הראשון "להפריד שיני חלב מבשר", אשר כלל מקבץ פסקי הלכות לגיל הרך. לימים כתב גם את צמד ספרי ההלכה המצליחים: "אורות באושים א' " ו - "אורות באושים א': כרך ב' ".

בשנה האחרונה פרסם את הספר "מרגליות הנסתר", העוסק במשלי שועלים בראי המדע. בשנת התשס"ה, ייסד הרב מצליח את "המילה הטבעונית", ברית מילה ללא שימוש בסכין מילה בכלל, אלא רק באמצעות הציפורניים, שיניים ואמצעים טבעיים בלבד: לימון, אזוב ומשחה מיוחדת אותה הוא רוקח מרימה של זבובי חול מהודרים.

בשנת התשס"ח הקים הרב את בית המדרש התורני הראשון לגייז בישראל "שניים אוחזין", שלימים הצמיח מתוכו את "להקת פרחי מצליח" שכבשה בסערה את המצעד החרדי והתורני באלבומם "ארונות הברית". עקב הקמת בית המדרש לקהילה, או כפי שהרב מצליח מכנה אותם "העדה ההומו לסבית", קמו לרב מצליח מתנגדים רבים. את יחסיו עם מתנגדיו ניתן להגדיר בשתי מילים - מתנגד להם.

כיום מכהן הרב מצליח גם כרב הראשי של היישוב התורני "נווה תמסח" ומפיץ יהדות ברחבי הארץ והרשת ובעיקר בדף הפייסבוק שלו (לפייסבוק של הרב מצליח).

  • הרב מצליח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully