פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ספר מדובר אחד בשבוע - "Unbroken" של לורה הילנברנד

   הרומן ההיסטורי "Unbroken" של לורה הילנברנד ("סיביסקיט") עושה היסטוריה קטנה משל עצמו, אהוב על ידי הקוראים והמבקרים וכבר מעובד לסרט

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   כריכת הספר (צילום: יח"צ)

   התחילו לשנן את השם לורה הילנברנד, הסופרת של "סיביסקיט" שספרה הקודם והמצליח הפך גם לסרט, "סיביסקיט: אגדה אמריקאית", והיה מועמד לפרס האוסקר בקטגוריית הסרט. הספר הקודם, היה על סוס מירוץ שמצליח לעשות את הבלתי אפשרי ובלתי צפוי בזמן השפל הכלכלי הגדול בארצות הברית, הפעם היא עושה זאת שוב עם ספר היסטורי, ומצליחה להיכנס לכל רשימות רבי המכר הנחשבות ולהשתקע בהן.

   "Unbroken" מתחיל ב-1943, מטוס מפציץ של חיל האוויר מתרסק אל האוקיינוס השקט ונעלם. השורד היחיד, קצין צעיר בשם לואיס זמפריני, מצליח למשות עצמו אל החוף המבודד. כאן מתחיל מסע של אדם יחיד, עם עבר מורכב, והמלחמה ששיבשה את הקריירה המבטיחה שלו כאתלט, לשרידה בתנאים כמעט בלי אפשריים.

   הביקורות מהללות את הספר החדש של הילנברד, עליו שקדה משך שבע שנים, אבל גם הקוראים מצביעים ברגליים, ו- "Unbroken" נמצא בו זמנית ברשימת רבי המכר של "אמאזון" ושל הניו יורק טיימס – כבר 14 שבועות. עד היום, רק ארבעה ספרי היסטוריה בדיוניים הצליחו לשבור את ההישג הזה. כפי שהיה צפוי, גם הספר הנוכחי של הילנברנד מעובד לקולנוע, וסביר שבקרוב כבר תוכלו לקרוא אותו בשפת הקודש.