וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאטה מוראי נבחר למנהל האמנותי הבא של הבלט הישראלי

9.3.2015 / 13:07

מנהל אמנותי חדש לבלט הישראלי: הוועד המנהל של הבלט הישראלי בחר את מאטה מוראי לתפקיד המנהל האמנותי. במקביל, מונתה נינה גרשמן כמנהלת שותפה לניהול האמנותי

הוועד המנהל של הבלט הישראלי הודיע היום (שני) על מינויו של מאטה מוראי כמנהל האמנותי הבא של הבלט. ההחלטה התקבלה פה אחד על ידי חברי הוועד המנהל לפי המלצתה של ועדת איתור מיוחדת שפעלה בשבועות האחרונים.

ד"ר דן רונן, יו"ר הוועד המנהל, אמר כי "כמי שגדל והתחנך על ברכי הבלט הקלאסי, מאטה הוא האיש הנכון להוביל את הבלט לאתגרים החדשים הניצבים בפניו ובראשם לשמירה על מקומו בצמרת היצירה בישראל. מאטה זוכה להערכה רבה על פועלו רב השנים בתחום הבלט ונחשב לאחד מבכירי המורים הפועלים כיום בארץ וכמי שמכשיר רקדנים ורקדניות רבים באמנות הבלט".

מנכ"לית הבלט הישראלי, הגב' לאה לביא הוסיפה: "הצטרפותו של מר מאטה מוראי לצוות הבלט הישראלי הינה תוספת מבורכת. למאטה הכישרון הנדרש להובלת הניהול האמנותי במוסד חשוב זה. ניסיונו הרב יתרום רבות לקידום הבלט הישראלי וכולי תקווה לשיתוף פעולה פורה ומפרה".

מאטה מוראי עוסק בתחום הבלט שנים ארוכות, מאז סיים את לימודיו באקדמיה למחול בבודפשט. בהמשך דרכו הוא שימש כרקדן ראשי בבלט ההונגרי "גיורי בלט" ולאחר מכן, בשנת 1995, הצטרף לבלט הישראלי בהנהלתם של ברטה ימפולסקי והלל מרקמן ורקד בו 10 שנים.

מאטה הוא אחד ממורי הבלט המובילים בישראל וראש החוג למחול באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. בנוסף שימש כמנהלו של "הפרויקט למחול עכשוי רפרטוארי", פרויקט משותף של האופרה הישראלית ומרכז סוזן דלאל.

בנוסף למינויו של מר מורי החליט הוועד המנהל למנות את הגברת נינה גרשמן, מי שכיהנה עד כה כמשנה למנהל האמנותי של הבלט הישראלי, כמנהלת שותפה לניהול האמנותי. גרשמן שימשה שנים רבות כסולנית ראשית של הבלט הישראלי, בעברה רקדה כסולנית בלהקות בלט ברוסיה ובארצות נוספות, זכתה בפרס שרת התרבות והספורט, הוזמנה להופיע בגאלה "כוכבי המאה ה-21" בקנדה, העמידה הפקות קלאסיות מלאות בבלט הישראלי ובשנים האחרונות היא משמשת גם כמנהלת המקצועית של ביה"ס של הבלט הישראלי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully