ענת וקסמן: "גזענית אני לא! אני דואגת למדינה ורוצה שינוי"

השחקנית ענת וקסמן מגיבה לראשונה לסערה בעקבות דבריה בסרט "שתי מדינות, עם אחד", בו ערכה את ההקבלה בין "סרטון השוקולד" למצביעי הליכוד. "זה האנשים שאומרים: 'רק ביבי' ומוסיפים קללה"

טלי קיים ושגיא בן נון
13/04/2015
באדיבות קשת וחברת החדשות

דבריה של השחקנית ענת וקסמן לגבי מצביעי הליכוד מעוררים בשעות האחרונות סערה ברשת. וקסמן התראיינה לסרט "שתי מדינות, עם אחד" של דני קושמרו וקשת, שישודר הערב (שני) ב-21:00 בערוץ 2. הסרט התמקד בניסיון להבין את תוצאות מערכת הבחירות של 2015. ההסבר שהעניקה וקסמן לניצחון הליכוד, הקביל את מצביעיו לכוכבי "סרטון השוקולד" שצולם בטיסת ארקיע לפני מספר שבועות.

בתגובה ראשונה לוואלה תרבות על הדברים אמרה וקסמן: "דיברתי מתוך כאב אמיתי. אני בת ללוחם אצ"ל נכה צה"ל. אמי ממוצא עיראקי, אני דור עשירי למשפחה ירושלמית. גזענית אני לא!. אני דואגת למדינה שלי ורוצה שינוי כמו רבים".

"דיברתי עם ענת הבוקר, היא בהלם", הסביר דניאל לפין, תסריטאי "החיים זה לא הכל", הסדרה בה כיכבה וקסמן במשך תשע עונות. "היא גדלה במשפחה ימנית, משפחה של לוחמים. ענת וקסמן לא יכולה להיות גזענית כי היא חצי עיראקית. להדביק לה את עניין ההתנשאות, אין לכם מושג איך אתם טועים.

"ענת היא אדם פרטי והיא הביעה דעה. בקטע היא מבולבלת קצת, ומביעה כאב על איזשהו מצב. כמובן שדלו מדבריה רק את המשפטים הסנסציוניים. ישר קופצים עליה וישר אומרים שכל השמאל אשם. אז היא אמרה שיש פה שני עמים, וכל השמאל מתבייש. מזה להסיק שהיא גזענית? אני שמח שמחר כבר לא ידברו על זה. מחר נדבר על משהו אחר. ענת זה לא גרבוז, היא לא עמדה כנציגת השמאל ונאמה".

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
"דואגת למדינה שלי ורוצה שינוי כמו רבים"(צילום: רפי דלויה)

בקטע מתוך הסרט ששודר אתמול (ראשון) במהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 2, משוחתת וקסמן עם קושמרו וטוענת כי אינה מאמינה שהבחירה בימין היא רציונליסטית. "אני לא אמליך לעצמי מין כזה מנהיג", הסבירה. "זה האלה שצועקים 'רק ביבי, רק ביבי!' וקללה. 'רק ביבי, תן לי רק ביבי!'. זה נורא פשוט באיזשהו אופן".

וקסמן הסבירה כי נתניהו אינו זקוק לטיעונים כדי לשכנע את מצביעיו. "הוא אומר להם 'ערבים', והם יוצאים מהחורים". בתשובה לתחושותיה, אמרה השחקנית כי היא חשה כעס ותסכול כלפי הצד השני. "זה מין מנטרות כאלה, סיסמאות. אין עם מי לדבר בכלל. אנחנו הבועתיים, התל אביביים, אני מוכנה להכיל אתכם, בואו נדבר, אבל זה גדול עלינו".

הקטע עורר זעם רב ותגובות קשות מצד גורמים רבים. העיתונאי דן מרגלית כתב בטוויטר: "ענת וקסמן יותר מגעילה מיאיר גרבוז. עם כאלה אני מתבייש לראשונה בחי להיות אשכנזי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully