וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עמיר בניון לוואלה תרבות: אובמה הוא כמו היטלר

5.5.2015 / 11:54

"אני מייחל למותו של הרשע, כרגע מי שמייצג את שיא הרשע בעולם הוא אובמה", אומר עמיר בניון לאחר שהוציא שיר בו ייחל למותו של יצור בשם אובמה ועורר סערה. בניון אינו חוזר בו מדבריו ומכריז שלא יעלה יותר שירים פוליטיים לפייסבוק

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
"התכוונתי למותו של אותו יצור שרוצה כל פעם במותנו, כרגע מי שעובד בזה הכי קשה זה אובמה". נשיא ארצות הברית ברק אובמה ועמיר בניון/מערכת וואלה, צילום מסך

"אני מייחל למותו של הרשע, כרגע מי שמייצג את שיא הרשע בעולם מבחינתי הוא אובמה", אומר עמיר בניון בריאיון לוואלה תרבות. זאת לאחר שאתמול (שני) בניון עורר סערה נוספת, שבאה לאחר פרשות "אחמד אוהב ישראל" ו"אויב המדינה", כשהעלה לעמוד הפייסבוק שלו שיר חדש שעוסק בנשיא ארצות הברית ברק אובמה. בשיר מתאר בניון כיצד רכש לעצמו עורב אכזר, לו קרא בשם אובמה, על מנת "שיוכל להזריק לו כמה טיפות של לב". לאחר שנכשל הוא מעיד על עצמו כמי שמייחל למותו של היצור, אותו הוא מכנה "זבל אכזרי". בתמונת הוידאו שליוותה את השיר נראה עורב שחור כשהוא נושא בפיו את ראשו של אובמה. בניון הוסיף לפוסט את הכיתוב "זבל של עורב...". לאחר שהתעוררה סערה, הופיעו תגובות זועמות בתקשורת וברשתות החברתיות ובניון הואשם בהסתה לרצח, כעבור כמה שעות בניון החליט להסיר את השיר מדף הפייסבוק. כידוע, זו אינה הפעם הראשונה בה בניון כותב שיר נגד אובמה. עם זאת, רבים חשו כי הפעם חלה עליית מדרגה מטרידה בהתבטאויותיו החמורות של בניון.

בריאיון לוואלה תרבות בניון אינו חוזר בו מהדברים שכתב, אלא מבקש "לפרש" אותם: "זה לאו דווקא אובמה. אני התכוונתי למותו של אותו יצור שרוצה כל פעם במותנו, כרגע מי שעובד בזה הכי קשה זה אובמה".

- עמיר, במילות השיר שהוצאת אתה מספר שרכשת עורב, שקראת לו על שמו "הנשיא המכוער אובמה" וכי אתה "מייחל למותו של היצור המושחת". הובן מזה שאתה מייחל למותו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה.

"בוא אני אסביר לך. רציתי שם של מישהו שהספורט שלו זה להביא להשמדת עם ישראל. אז חשבתי על כמה שמות. השם שעלה לי האחרון והכי לגיטימי זה אובמה, בזה הוא עוסק בתקופה האחרונה".

- אתה באמת חושב שנשיא ארצות הברית עוסק בהשמדת עם ישראל? זאת אמירה מקוממת.

"הוא חימש את איראן, הוא תיכף נותן להם את החותמת, איראן רוצה להשמיד אותנו. אני מייחל למותו של היצור הזה שנקרא שונא ישראל, אני מאחל למותו של העורב הזה שנקרא פרעה, שנקרא היטלר, שנקרא סטאלין, כל מיני כאלה. זה לאו דווקא אובמה. אני התכוונתי למותו של אותו יצור שרוצה כל פעם במותנו, כרגע מי שעובד בזה הכי קשה זה אובמה. אני לא יודע איך יצא כתבות שכתבו שהזמר של ביבי רוצה במותו של אובמה".

עמיר בניון. ענת לוי,
"לא אעלה יותר שירים פוליטיים לפייסבוק". עמיר בניון/ענת לוי

- אתה אומר "זה לאו דווקא אובמה". לאו דווקא זה לא בהכרח, כלומר יכול שהתכוונת לאובמה ויכול להיות שלא התכוונת. מדוע אינך חוזר בך חד משמעית ממה שהובן כקריאה למותו של אובמה? למה אתה אומר "לאו דווקא" ולא אומר "לא" למות אובמה?

"התכוונתי לאנשים מסוגו שרוצים בהשמדתנו. אני אומר שאם הוא רוצה בהשמדת עם ישראל, זה הוא וחצי. ואם הוא לא רוצה בהשמדת עם ישראל, שיסביר מה הוא עושה למען השם. רק המציאות תוכיח אם אובמה היה הגרוע שבהם, לדעתי הוא הגרוע שבגרועים. ותיכף נראה זאת על פי מה שתעשה איראן, תיכף נראה זאת על פי מה שיקרה איתנו פה. אובמה הוא כמו הרבה רשעים מתחום העבר של עם ישראל, הוא בוגדן, לדעתי הוא מסוכן מאוד. הוא עושה את הכל כדי לסכן אותנו. רואים את זה בחוש".

- דבריך התפרשו כהסתה לרצח.

"אני התכוונתי שיסעו מפה כמה פסיכים, יטוסו ואז יעשו סאלטות באוויר ליד הבית הלבן? אני רק ביקשתי. מייחל, כשאני אומר מייחל אז הפניה היא לקדוש ברוך הוא, אך ורק. ואני מבקש מהקדוש ברוך הוא שכל מי שרוצה להשמיד את עם ישראל, אנא שיושמד לפני".

- מי שאתה לא מסכים עם דעותיו אתה מייחל לו למות?

"חס ושלום. אבל מי שקורא בקול שהוא רוצה להשמיד את עם ישראל ושלא יישאר פה שום יהודי, ושהוא ימחק אותנו כי ככה כתוב לו באיזשהו ספר, ממנו אני פוחד. אני לא פוחד ממי שלא חושב כמוני. אגב, אני אגלה לך סוד: גם בתוך הבית שלי יש מי שלא חושב כמוני, ואני אוהב אותו מאוד".

- אם זה "לאו דווקא אובמה", אז למה הורדת את הפוסט?

"הורדתי את הפוסט בגלל שביקשו ממני אם אפשר לא ללכלך את המנגינות בפוליטיקה. ואתה יודע מה, הסכמתי. ואמרתי דבר אחד, אני אשמור לי את כל הדברים שלי למקום הנכון. לא אעלה יותר שירים פוליטיים לפייסבוק. אני אכתוב שירים פוליטיים ואמצא לי מקום אחר לפרסם אותם. בפייסבוק בנינו 120 אלף איש שרובם, האהבה שלהם היא למוזיקה, אני רוצה ללכת בעוד מישור, שמדבר גם על דעת קהל וכל מיני דברים. ואני לא רוצה לחייב את כל האנשים שיש בפייסבוק להכנס לדיונים האלו. אז אני רוצה לפתוח לי עוד איזשהו מקום, ושם לעשות את הדברים".

עוד באותו נושא

עמיר בניון בשיר חדש: מייחל למות יצור בשם אובמה

לכתבה המלאה
עמיר בניון ותומכי הליכוד בגני התערוכה בהכרזה על התוצאות, 17 במרץ 2015. ראובן קסטרו
"לא יודע למה כתבו שהזמר של ביבי רוצה במותו של אובמה". בניון לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו/ראובן קסטרו

- אני לא זוכר מקרה שבו הורדת שיר שהעלת לפייסבוק. תמיד הגנת על השירים שפרסמת. אני לא זוכר שאמרת שיותר לא תפרסם שירים פוליטיים בפייסבוק. משהו קרה. ממה אתה מפחד?

"הפעם איבדתי כל קו אדום שהיה לי. אני הולך להגיד דברים יותר קשים בכל הזדמנות שתינתן לי, כל פעם שיבוא לי, לא בפייסבוק".

- מה עוד הניע אותך להוריד את הפוסט? חשש שהמשפחה ומקורביך לא יעמדו בגל נוסף של תגובות זועמות בעקבות התבטאויותיך?

"המשפחה והחברים הם הדבר הכי חשוב לי, אבל יש לי בחיים שליחות. ואני לא אסתום את הפה שלי בשביל אף אחד".

- פחדת שפייסבוק תקבל דיווחים על חשד להסתה ותוריד את העמוד שלך?

(בטון מלגלג) "אני חושש מפייסבוק בדיוק כמו שאני חושש ממך, ואל תיפגע, וכמו שאני חושש מעוד כמה מסביבי, וכמו שאני חושש מעוד כמה שמאלנים שיקראו לי גזען בגלל שאמרתי את המילה 'אחמד' אחרי שמישהו רצח שלושה אנשים בבית כנסת. אז אל תחפש אותי בפחד, לא תמצא שם כלום".

- באיזה מקום חדש תפרסם את שיריך הפוליטיים?

"נמצא מקום אחר לפרסם אותם. נפרסם במקום אחר. כדי שאני אוכל לקחת תסריט, כמו אותו מחבל מרסק את הבן של הרב שרקי, אני אוכל להעלות את זה באתר מיוחד שלי שאני אפתח. או באינטרנט או במקום אחר שיהיה לי את החופש להראות את הדברים הכי מחרידים שאף אחד לא רוצה להראות אותם. בפייסבוק לא נפרסם, כי ממילא הכל לא מובן. אני כותב 'שמש', אתם כותבים 'גיהנום'. אני אמרתי שאני מייחל למותו של הרשע, כרגע מי שמייצג את שיא הרשע בעולם מבחינתי הוא אובמה. אובמה באופן אישי, אל תכתוב אמריקה, כי אמריקה לא סובלת את היצור הזה. אובמה כל כך דואג לעתידם של האיראנים, וכל כך דואג שילדינו יהיו מוטציות, בכבוד אבויה. אני ליצן החצר שלך, אני נביא הזעם הטיפש שלך".

אובמה הכריז: אמיך לפעול למען תיקון אפליה אחרי כהונתי. רויטרס
"אובמה הוא כמו הרבה רשעים מתחום העבר של עם ישראל, הוא בוגדן ומסוכן". נשיא ארצות הברית ברק אובמה/רויטרס

- אתה לא חושש שימנעו את כניסתך לארצות הברית בעקבות הדברים?

"אוי אוי אוי, עכשיו ציפור נפשי נפטרה בזה הרגע! לא רק שאני לא חושש, אני בעזרת השם מקווה, מתפלל, שלא ירצו לראות את הפרצוף שלי שם. אגב, לא היה לי שום תכנון לנסוע לשם, לארץ הפלסטיק. אדוני, מה לעשות, מה לעשות, מה לעשות, איש אחד שקוראים לו אובמה הלך וחימש מדינה שקראה, קוראת, תקרא להשמיד אותנו. בוא נראה מה ייצא מזה. אם הוא יצליח, אז נגיד שוואלה הוא היה מהרעים. אם הוא לא יצליח, נגיד שלא הלך לו".

- יכול להיות שזה הרגע שבו עמיר בניון איבד סופית את המעמד שלו? יכול להיות שזה הרגע שבו תפסיק להיות האמן המוערך, תאבד את שארית מעריכך במיינסטרים? יכול להיות שבגלל עליית המדרגה בהתבטאות הזאת והעובדה כי אינך חוזר בך תגרום לכך שאחרוני תומכיך כבר לא יגלגלו יותר עיניים לאחור ויגידו "טוב, אז הוא מדבר שטויות, אבל הוא שר מדהים"?

"בעזרת השם, אם תחכו לרגע, הוא לא יבוא. לצערכם גם אחרי שתבואו להספיד אותי הרגע הזה לא יגיע. כי כמה שנים אחרי מותי עוד ישמעו את 'השטויות' שלי, את המוזיקה שלי".

הופעותיו הבאות של עמיר בניון יתקיימו ב-11 במאי בזאפה בהרצליה, ב-13 במאי בהאוונה קלאב בתל אביב, ב-27 בחודש בהיכל התרבות באשקלון וב-28 בגראי ביהוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully