פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "אני מגדיר את עצמי צלם טבע ותרבויות": המסע המרגש וחובק העולם של הצלם גיל גופר

   בתום חמש שנות מסע, חזר הצלם גיל גופר לישראל ובאמתחתו אלפי תמונות אותן צילם ב-12 מדינות שונות. "הבנתי שבאמצעות הצילומים שלי אני יכול ליצור השראה באנשים", הוא מספר בריאיון לאולפן וואלה! NEWS

   "אני מגדיר את עצמי צלם טבע ותרבויות": המסע המרגש וחובק העולם של הצלם גיל גופר

   לפני ארבע שנים החליט גיל גופר לעזוב את עבודתו בחדשות ערוץ 10 ולצאת למסע חובק עולם. "הרגשתי שהלב מבקש משהו אחר", הוא מספר בריאיון לאולפן וואלה! NEWS לרגל תערוכת הצילומים המתעדת את מסעותיו, שתיפתח בקרוב בתל אביב. "התחלתי במזרח, אחר כך הגעתי לארצות הברית. חציתי את שביל הרכס הפסיפי - מה שאנחנו מכירים מהסרט "הולכת רחוק" - שלקח אותי ממקסיקו לגבול קנדה ברגל. זה שביל שהאורך שלו 4,200 קילומטר. חייתי ביערות ומהטבע וזה באמת היה מסע מדהים".

   גופר מעיד כי יבשת אפריקה היא המקום שהותיר עליו את הרושם העמוק ביותר. "הבנתי שבאמצעות הצילום ובאמצעות המסעות שלי, אני יכול ליצור השראה בהרבה מאוד אנשים ולהזכיר כמה שהעולם שלנו יפה, וכמה שחשוב להיזכר ולהיעצר לרגע במירוץ היומיומי שהרבה מאוד אנשים נמצאים בו, ולהסתכל על היופי הזה שאני מנסה להראות בתמונות".

   בחודשים האחרונים שקד גופר על בחירה התמונות לתערוכה, מתוך אלפי התמונות אותן צילם במסעו. "הבחירה היתה קשה מאוד", הוא מעיד, "אבל זו רק תחילת המסע. אני מדמיין איך בעוד כך וכך חודשים אוכל לפתוח תערוכה נוספת עם תמונות חדשות". צפו בריאיון המלא.


   אירוע הפתיחה של התערוכה יתקיים ב-18 בפברואר בשעה 19:00, ב-SOCCA ART GALLERY בתל אביב.