פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   צפו בקליפ "פרגולה" של אביתר בנאי

   אביתר בנאי משחרר את הקליפ הרשמי לשיר "פרגולה". גולשי וואלה! תרבות מוזמנים לצפות בו כעת. צפייה נעימה

   צפו בקליפ "פרגולה" של אביתר בנאי
   צילום: אשר בן יאיר, שי אשרי, שחר בארי, בימוי: דורון צברי, עריכה: עידו נצר

   "פרגולה" הוא שיר חדש מבית היוצר של אביתר בנאי לקראת אלבום שצפוי לצאת בחורף הקרוב.

   "יש שאדם רוצה דברים ועד שלא ישיג אותם הוא יישאר רעב וחסר", מספר בנאי על השיר. "למשל הצלחה וקהל. יש שאדם צריך הצלחה וקהל ועד שלא ישיג את זה הוא יישאר רעב וחסר. אני מכיר את זה. מכיר את זה טוב. רעב אין סופי ובלתי מסופק. נשען על דברים שמחוץ לי. ואם אין לי אותם אני יכול ליפול. זה מסוכן כי על דברים שמחוץ לי קשה לסמוך. היום הם פה מחר לא. משענת קנה רצוץ. איזה פחד זה להיות מארדונה. יום אחד כולם משתחווים למחרת אתה הזיית המאה. קסיוס קליי. כריסטופר ריב... ועוד ועוד...

   "שנים שאני מנסה לבנות בתוכי משען אחר. קיים. נצחי.
   פנימי ובלתי מותנה. אני מאמין שבתוך נשמה של כל אחד יש יופי ואוצרות גדולים. כשהוא מכיר בהם ולומד אותם ומקשיב להם הוא כבר לא זקוק להכרה או למשען מדומה וחולף אחר.
   לפעמים על הבמה זה קורה לי. ואז אני מתמלא במוזיקה ובאהבה ואני טועם חירות אמיתית. לרוב אני לא שם ולכן עדיין אני מקנא ומפחד. אבל אני הולך לשם. וגם אם לא אגיע. לשם אני הולך. 'פרגולה' זה שיר על אחד שתפוס בדברים חיצוניים והוא מת להשתחרר מזה. אני לא בועט בדברים האלה שאני מדבר עליהם בשיר. הדברים האלה הם מתנות מופלאות שאני מודה עליהן מאד, אני רק מבקש לא להיות תלוי, מבקש לעשות את הדברים ממקום נכון. חופשי, מאמין..."


   הופעות קרובות:

   25 באוגוסט, זאפה אמפי שוני.
   22 בספטמבר, בארבי תל אביב.
   29 בספטמבר, בית גבריאל – עם אברהם טל (ביחד ולחוד).
   18 באוקטובר, פסטיבל התמר – מופע זריחה.