"עדיין מחכים לצלצול טלפון ממנו": שנה למות מוטי קירשנבאום

  במלאת שנה למותו, נערך אירוע מחווה למוטי קירשנבאום. "מוטי לא היה צריך למות, והמדינה דפוקה", אמרה רבקה מיכאלי; כנען בנו סיפר כי הוא בוכה מגעגועים כמעט כל יום; וירון לונדון סיפר על מחווה קטנה ומקסימה של חברו. צפו

  • מוטי קירשנבאום
  שגיא בן נון ואיתמר חדד
  כתבים: שגיא בן נון ואיתמר חדד, צילום: דייב שחר, עריכה: טל רזניק

  במלאת שנה למותו של העיתונאי, איש הטלוויזיה וזוכה פרס ישראל מוטי קירשנבאום נערך אירוע מחווה עבורו מבית תיאטרון צוותא. השתתפו בו בני משפחתו, חבריו, אוהדיו ואמנים רבים, ובהם שותפו הוותיק ירון לונדון, שלושה משחקני תכניתו המיתולוגית "ניקוי ראש", רבקה מיכאלי, טוביה צפיר ודובי גל, שניים מכותבי התכנית, ב. מיכאל ואפרים סידון, אלון נוימן, תומר שרון, אבי גרייניק ומשתתפי ההצגה האחרונה של קירשנבאום, "רואים ת'סוף".

  שאלנו את האמנים, בין היתר, איך עברו בעלי החיים באפריקה את השנה האחרונה בלי קירשנבאום, ובעיקר עדרי הגנו שידועים מהסרטים שלו על טנזניה? "היו כאלה שממש התאבדו מיד אחרי זה", אמרה רבקה מיכאלי. "קרנפים קפצו למים ביוזמתם ושאלו איפה מוטי, איפה מוטי", המשיך תומר שרון. "עכשיו הרועה חסר להם, הרועה", הוסיף דובי גל. וטוביה צפיר הציע פתרון: "צריך להביא לשם מהר את ממשיכי דרכו של מוטי, כדי שבעלי החיים לא ייכחדו מכדור הארץ".

  בנו, כנען קירשנבאום, סיפר מעל הבמה הוא בוכה כמעט כל יום מגעגועים לאביו. הוא הוסיף ואמר לוואלה! תרבות: "אין לאבא תחליף, באמת, אני מדבר איתו ברמה היומיומית, מתקשר איתו, מחפש אותו"; רבקה מיכאלי אמרה: "מוטי קירשנבאום לא היה צריך למות, והמדינה דפוקה"; וירון לונדון אמר לנו כי הוא זוכר לא רק את הרגעים הגדולים אלא גם את המחוות הקטנות והמקסימות של חברו.

  עוד באותו נושא

  האזינו לריאיון האחרון של מוטי קירשנבאום: "החיים כל כך קצרים, תגוון אותם כמה שיותר"

  לכתבה המלאה

  תמונות מארוע המחווה למוטי קירשנבאום

  ירון לונדון (צילום: מגד גוזני)
  טוביה צפיר מחקה את רה"מ בנימין נתניהו (צילום: מגד גוזני)
  רבקה מיכאלי (צילום: מגד גוזני)
  אלון נוימן ותומר שרון (צילום: מגד גוזני)
  שחקני ההצגה "רואים ת'סוף" (צילום: מגד גוזני)
  דובי גל (צילום: מגד גוזני)
  כנען, בנו של מוטי קירשנבאום, ונכדו (צילום: מגד גוזני)
  טוביה צפיר, ירון לונדון, רבקה מיכאלי ודובי גל (צילום: מגד גוזני)

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully