מאיר בנאי 1961-2017

מאות הגיעו להלווייתו של מאיר בנאי ז"ל בירושלים

הלווייתו של המוזיקאי מאיר בנאי, שהלך לעולמו אתמול, יצאה בצהריים מבית ההספד הספרדי בגבעת שאול. "יהי זכרו ברוך", אמר עמיר בניון, "אנחנו אוהבים אותו"

  • מאיר בנאי
צילום: רוני כנפו, עריכה: יוסי אלטר

המוזיקאי מאיר בנאי, שהלך אתמול (חמישי) לעולמו, מובא בדקות אלה למנוחות בבית העלמין גבעת שאול בירושלים. מאות אנשים מלווים אותו בדרכו האחרונה, בהם בני משפחתו וחברים רבים, בכללם בין היתר אמנים כמו ברי סחרוף, צופית גרנט, שלומי ברכה, אורלי זילברשץ, מיכה שטרית, מרגלית צנעני, שלומי ברכה, משה לוי, שלומי שבת, יאיר ניצני, עמיר בניון, אביב גפן, דודי לוי, גורי אלפי, יאיר ניצני, קובי אוז, הראל מויאל, ליטל שוורץ ואחרים.

יצחק, אביתר ונועם בנאי - אביו, אחיו ובנו של מאיר בנאי, אמרו קדיש באשכבתו. אביתר אף היה בין נושאי האלונקה שעליה שכב אחיו. אחותם, אורנה בנאי, ישבה במהלך האשכבה וההספדים כשהיא צמודה אל הקיר.

"אחד הגדולים היוצרים הגדולים והמקוריים בישראל", אמר אביב גפן לוואלה! תרבות על מאיר בנאי המנוח. "משפחה שאהובה עלי, ואביתר, שהפך בשנים האחרונות להיות כמו אחי ושותף שלי גם בנפש וגם בשירים. מאוד עצוב".

"היה תמיד מקום בלב שאהבתי אותו", אמר לנו עמיר בניון. "אפילו לא ידעתי שהוא חולה, לא הייתי בקשר עם מישהו שמכיר אותו. לפני הייחודיות שלו כמוזיקאי הייתה הייחודיות שלו כאדם. כשהייחודיות שלו כאדם היא כזו, אז מן הסתם זה יבוא לידי ביטוי גם בדברים שהוא עושה וכותב. יהי זכרו ברוך, אנחנו אוהבים אותו, ובעזרת ה' שלא נשמע דברים כאלה יותר אלא מגיל 90 ומעלה, 100 ומעלה".

עוד באותו נושא

פורץ הדרך: המוזיקאי שהתמזגו בו כל כישרונות משפחת בנאי

לכתבה המלאה
מאיר בנאי מובא למנוחות (צילום: ניב אהרונסון)
אורנה בנאי (צילום: ניב אהרונסון)
אביתר בנאי (צילום: ניב אהרונסון)

"זה עצוב", אמר קובי אוז לוואלה! תרבות. "העוצמות שלו נשארות איתנו. הוא קיבל מהכי טוב שאפשר, מכל העוצמות שבעולם. הוא קיבל שירה, הוא קיבל הלחנה, הוא קיבל נגינה, הוא קיבל כריזמה, הוא קיבל מידות טובות. הוא ידע לעשות הכל, והשאיר לנו עומק תרבותי ורגשי עצום. הוא בעיניי היא מגדלור של מוזיקה מעולה ואני מודה לה' על קיומו. אלבום אחרי אלבום, אף פעם לא התפשר. תמיד מרגש, תמיד עצום. יהי זכרו ברוך".

"הזיכרון שלי ממנו זה הקול שלו", אמר שלומי שבת, "שלא עזב אותי גם כשהיה חי. היה לו קול שבאמת חודר לנשמה". "איבדנו יוצר וזמר גדול", אמר הראל מויאל. "מאמין שהדרך שלו תימשך. אני בכל אופן אמשיך לבצע את שיריו. קשה לי". יונתן רזאל הוסיף, "כאב גדול. זה אח שלנו שגידל אותנו". והמפיק של מאיר בנאי, ישראל אדם, אמר, "נקרע לי הלב. עצוב לי מאוד. אהבתי אותו".

גברי בנאי (צילום: ניב אהרונסון)
אהוד בנאי (צילום: ניב אהרונסון)
יובל בנאי (צילום: ניב אהרונסון)
בועז בנאי (צילום: ניב אהרונסון)
אורי בנאי (צילום: ניב אהרונסון)
אורלי זילברשץ (צילום: ניב אהרונסון)
ברי סחרוף (צילום: ניב אהרונסון)
שלומי שבת (צילום: ניב אהרונסון)
עמיר בניון (צילום: ניב אהרונסון)
מאיר ישראל (צילום: ניב אהרונסון)
קובי אוז ושלמה בר (צילום: ניב אהרונסון)
אביב גפן (צילום: ניב אהרונסון)
מרגלית צנעני (צילום: ניב אהרונסון)
שלומי ברכה (צילום: ניב אהרונסון)
מיכה שטרית (צילום: ניב אהרונסון)
יאיר ניצני (צילום: ניב אהרונסון)
קובי אריאלי וגורי אלפי (צילום: ניב אהרונסון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully