"רגע ישראלי": גדולי הצלמים הישראלים בתערוכה לרגל יום העצמאות

בימים הקרובים יהפכו תחנות רכבת ישראל לגלרייה לאומנות הצילום. הנה הצצה ראשונה של תמונות מרחבי הארץ של גדולי הצלמים

אמנות בתחנה: לרגל יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל שחל השבוע ילבשו תחנות רכבת ישראל חג. חשובי הצלמים בארץ יציגו שם מעבודותיהם במסגרת תערוכה חגיגית ומיוחדת. מדובר בארבעים תמונות שצילמו כ-25 צלמים תחת הכותרת "רגע ישראלי". התמונות - חלקן מבוימות, וחלקן דוקומנטריות - מציגות אנשים, נופים וסיטואציות, חלק ממרקם החיים כאן. התערוכה תיתן במה לאמנים ותיקים ומוכרים לצד צלמים בתחילת דרכם. בין הצלמים המוכרים שיציגו את עבודותיהם: אלכס ליבק, רלי אברהמי, עודד בלילטי, ניר כפרי ועוד.

"כאשר התבקשתי לאצור תערוכת צילומים בעבור הרכבת העליתי בדמיוני את מאות אלפי הנוסעים שייחשפו לעבודות", אמר הצלם יוסי צבקר, אוצר התערוכה שתמונותיו מופיעות בה. "חשבתי על החיילים שיוצאים בראשון בבוקר לבסיס, על הסטודנטים בדרכם ליום לימודים, על נשות העסקים שמשאירות את המכוניות שלהן בבית, בקיצור, על מגוון רב של אנשים. ידעתי שהם כולם ממהרים בדרך ליעדים שלהם ולא פינו זמן לביקור בתערוכה. כדי לגרום להם לעצור ליד התמונות, היה עלי להשתמש בדימויים שלוכדים את העין ואת הלב".

אתי פינקלשטיין, מנהלת אגף השיווק ברכבת ישראל: "פרויקט 'תערוכה בתחנה' מבקש להפוך את חווית הנסיעה למהנה יותר ולהקנות לנוסעים ערך מוסף וחיבור לעולמות התרבות. כך, יזמה הרכבת בשנים האחרונות פעילויות תוכן רבות בתחנות בהן: הופעות בתחנה של אמנים מובילים לצד אמנים צעירים, פסנתרים שעוצבו על ידי אומנים שהונחו בתחנות לשימוש והנאת העוברים, מיזם ספרייה בתחנה המאפשר השאלת ספרים ללא תשלום בתחנות ועוד".

התערוכה תינעל ב-9.5.17 - הנה לראשונה מבחר מהתמונות שיפוזרו ברחבי הארץ:

עוד בוואלה! NEWS

כשבחוץ גשום וקר: תרגילים מומלצים לפעילות גופנית ביתית

לכתבה המלאה

רלי אברהמי

(צילום: חד פעמי, רלי אברהמי)
(צילום: חד פעמי, רלי אברהמי)

אוריאל סיני

(צילום: חד פעמי, אוריאל סיני)
(צילום: חד פעמי, אוריאל סיני)

יוסי צבקר

"אבישי כהן, נגן ג'ז מחונן, אחד ממספר מצומצם של סופרסטארים ישראלים בסצנה העולמית. מעבר להיותו נציג ישראלי בולט בעולם, הוא מזכיר בזוית המצולמת את חוזה המדינה ומצולם במרפסת המזכירה את התמונה המפורסמת שכולנו מכירים" (צילום: חד פעמי, יוסי צביקר)

אלכס ליבק

(צילום: חד פעמי, אלכס ליבק)

אבישג שאר-ישוב

(צילום: חד פעמי, אבישג שאר-ישוב)

ברי פרידלנדר

(צילום: חד פעמי, ברי פרידלנדר)

דן חיימוביץ'

"הצילום צולם במסגרת סדנאות צילום לידי הכפרים הלא מוכרים בנגב, פעילות שבה אני לוקח חלק במסגרת הפורום לדו קיום בנגב" (צילום: חד פעמי, דן חיימוביץ')

איתן ויתקון

(צילום: חד פעמי, איתן ויתקון)

גלי תיבון

(צילום: חד פעמי, גלי תיבון)

מיכל פתאל

(צילום: חד פעמי, מיכל פתאל)

מרים אלסטר

(צילום: חד פעמי, מרים אלסטר)

ניר כפרי

"כביסה בירוחם. שיכון מאד ישראלי, דתי – חרדי. תמונה שמאפיינת את צורת הלבוש של משפחות ברוכות ילדים במקומות קשיי יום" (צילום: חד פעמי, ניר כפרי)

עודד בלילטי

"בן גוריון במושב חגור, מונומנט שהיה משמש בעבר לעדלאידע וכיום ננטש ונזנח במושב חגור" (צילום: חד פעמי, עודד בלילטי)

פבל וולברג

(צילום: חד פעמי, פבל וולברג)

אביר סולטן

"גן יבנה – חלק מפרויקט תיעוד של עבודות האומן אליאסף, אומן שקיבל היתר לצייר על על מיגוניות והופך אותן ליותר חביבות. מחדד את המציאות הסוריאליסטית בה התמודדות של ילדים שגדלים בצל טילים" (צילום: חד פעמי, אביר סולטן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully