נוסטלגיה מול המצלמה: כשעולה חדש מניח יד על הרכב בארץ

אוסף של תמונות שנבחרו מאלבומים משפחתיים של מהגרי העלייה מברית המועצות בשנות התשעים של המאה ה-20 מככב בתערוכה חדשה בקומת הגלריה התחתונה של לקסוס גאלרי. קבלו הצצה

26/06/2017

אוסף נוסטלגי של תמונות שנבחרו מאלבומים משפחתיים של מהגרי העלייה מברית המועצות בשנות התשעים של המאה ה-20 מככב בתערוכתה החדשה של הצלמת אנה ים. התערוכה מתקיימת בקומת הגלריה התחתונה של לקסוס גאלרי, אולם התצוגה הקונספטואלי של מותג רכבי היוקרה.

אנה ים היא אמנית זוכת פרסים רבים שעבודותיה הוצגו במוזיאונים ובחללי תצוגה בארץ ובעולם. תערוכות קודמות של אנה ים קיבצו צילומים מארצות שונות, מ?ז?מ?נים שונים, כאלה שצילמה במצלמתה ופורטרטים, נופים, צילומים שבהם נראים קרובי משפחתה וכאלה שמופיעים בהם עוברי אורח מקריים.

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

מוגש מטעם שחל
אחת התמונות בתערוכה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

סדרת התערוכות, תחת השם Hybrid Tel Aviv Art Project by LEXUS, מנוהלת על ידי מירב קטרי, יוזמת הפרויקט, והיא נועדה לחשוף ולקדם אמנות ישראלית עכשווית. במקום מוצגות תערוכות שמתייחסות באופן כלשהו לחלל הייחודי בו הן מוצגות, תוך שהן מביאות לידי ביטוי את הקשריו ההיסטוריים, הגיאוגרפיים והתרבותיים.

אולם התצוגה של לקסוס בלב תל אביב שוכן בבניין שאיכלס בעבר את בנק החקלאות ועמד נטוש במשך 20 שנה, אז שימש כמחסה לדיירי רחוב וכחלק מרכזי בסצנת הגרפיטי התל-אביבית. לאחרונה שופץ המבנה ביוזמת לקסוס, כמחווה לשימור פניה של העיר וכיום משמש, בנוסף להיותו אולם תצוגה של רכבי יוקרה, כבית לשוחרי תרבות ואמנות.

אחת התמונות בתערוכה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אחת התמונות בתערוכה(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
  • לקסוס
  • אנה ים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully