פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סופי טרנר: "קיבלתי את החינוך המיני שלי מ'משחקי הכס'"

   השחקנית שמגלמת בסדרה את סאנסה סטארק סיפרה בריאיון כי למדה לראשונה על מין מקריאת התסריטים של סדרת הפנטזיה. "אמרתי: וואו! אנשים עושים את זה? זה מרתק", סיפרה

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   את עובדות החיים לומדים מתסריטים. סופי טרנר (צילום: יח"צ)

   אף שבשתי העונות האחרונות מורגשת ירידה משמעותית בכמות סצנות העירום והמין ב"משחקי הכס", שמה של סדרת הפנטזיה מבית HBO ממשיך ללכת לפניה בכל הנוגע לנועזות על המסך הקטן. כעת מסתבר שלפחות אחת מכוכבות הסדרה למדה לראשונה על "הציפורים והדבורים" מהנעשה על הסט.

   סופי טרנר (סאנסה סטארק) הייתה בת 13 בזמן צילומי הראשונה של הסדרה, שהייתה עמוסה למכביר בסצנות מין ואלימות. "בפעם הראשונה שלמדתי על מין אוראלי, זה קרה כשקראתי את התסריט", סיפרה טרנר בריאיון לסאנדיי טיימס. "אמרתי וואו! אנשים עושים את זה? זה מרתק. אני מניחה שזה היה החינוך המיני שלי, להיות ב'משחקי הכס'".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   "וואו, אנשים עושים את זה? זה מרתק" (צילום: יח"צ)

   בעונה חמש עמדה טרנר במרכזה של אחת הסצנות הסוערות בתולדות הסדרה, ובה דמותה נאנסת על ידי רמזי בולטון. באותה תקופה, היא מעידה על עצמה, טרנר לא הבינה את חשיבותה של הסצנה. "תקיפה מינית לא הייתה משהו שהשפיע עליי או על המעגל הקרוב אליי. הייתי די נייטרלית לגבי כל העניין - באופן נאיבי". השחקנית אף הוסיפה שחשבה שלאור הסערה שעוררה הסצנה, ניתן היה לוותר עליה. כיום היא כמובן שינתה את דעתה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   היום היא כבר מבינה את חשיבותן של הסצנות בכיכובה (צילום מסך)
   סופי טרנר, סאנסה במשחקי הכס (AP)
   "הייתי נייטרלית". טרנר (צילום: AP)
   סופי טרנר, סאנסה במשחקי הכס (AP)
   חינוך מיני. טרנר (צילום: AP)