נושאים חמים

הכירו את הזמרת הים תיכונית שקוראת ליציאה מהארון

"צא מהארון, את האמת תגיד/ תהיה מי שאתה, תראה זה לא מפחיד", שרה הזמרת הים תיכונית החדשה והמבטיחה ספיר מסיקה בסינגל הראשון שלה, "חולה על מזרחית" שמו, שיצרו יוסי גיספן ועדי ליאון. מסיקה השתתפה בעבר ב"כוכב נולד" ושירתה בלהקת פיקוד דרום. צפו

"צא מהארון, את האמת תגיד/ תהיה מי שאתה, תראה זה לא מפחיד", שרה הזמרת הים תיכונית החדשה והמבטיחה ספיר מסיקה בשיר "חולה על מזרחית", למילותיו של יוסי גיספן. למרות הסקרנות הראשונית שהמילים יוצרות ותהייה האם אנו צפויים ליציאה ראשונה מהארון במוזיקה המזרחית, בחינה נוספת מעלה כי לא ברור למי הזמרת קוראת לצאת מהארון, אבל ייתכן שהכוונה בכלל לא לארון במובן הסתרת הנטייה המינית אלא דווקא לארון של הסתרת האהבה למוזיקה הים תיכונית, כפי שמרמזים חלקים אחרים בשיר.

ספיר מסיקה, שמזכירה מאוד בקולה את עדן בן זקן, היא בת 22 מאשדוד. בנעוריה השתתפה בעונה העשירית של "כוכב נולד" ולאחר מכן שירתה בלהקת פיקוד דרום. השיר נע בין הפופ הים תיכוני לנגיעות של מוזיקה מזרחית הארד קורית, באופן הולם לשמו, "חולה על מזרחית". לצד גיספן הכותב חתום גם עדי ליאון המלחין, וכזכור שניהם יחד חתומים על כמה מלהיטיו של אייל גולן. על העיבוד וההפקה המוזיקלית חתום אלי קשת, ואת הקליפ יצר פאבל וילנסקי. צפו (מעל).

ספיר מסיקה (יח"צ)
מזכירה בקולה את עדן בן זקן. ספיר מסיקה (צילום: יח"צ)

"חולה על מזרחית" (מילים: יוסי גיספן, לחן: עדי ליאון, ביצוע: ספיר מסיקה)

אתה שומר על כושר כל בוקר אתה רץ
באוזניות זה עופר, באוטו גלגל"צ
ביום על אופניים עם סנדלים כחולים
בלילה בקריוקי נותן בסלסולים

בוא לקצב לשמחה, עשה מה שבראש שלך
עלה על השולחן ויאללה בלגן

צא מהארון, את האמת תגיד
תהיה מי שאתה, תראה זה לא מפחיד
מבלי שתספר, ידעתי תמיד
שכמו כולם אתה חולה על מזרחית

כדאי לך כמוני לטרוף את החיים
כי העולם הזה כמו בית משוגעים
כולם חיים בסרט שאין בו הגיון
אם חיים אז לפחות לחיות אותם נכון