פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הספר "שטוקהולם" של נעה ידלין יעובד לסדרה בקשת 12 וב'כאן'

   פרסום ראשון: הספר "שטוקהולם" של זוכת פרס ספיר נעה ידלין יעובד לסדרה בת ארבעה פרקים בבימוי דני סירקין ("המדרשה"), כקופרודוקציה של קשת 12 וכאן. ידלין תהיה גם התסריטאית שתעבד את ספרה

   תמונה של נעה ידלין (יח"צ)
   הסופרת נעה ידלין (צילום: יח"צ)

   הספר "שטוקהולם" של הסופרת וזוכת פרס ספיר נעה ידלין מעובד לסדרת טלוויזיה בת ארבעה פרקים בבימויו של דני סירקין, כקופרודוקציה של קשת 12 ותאגיד השידור הציבורי כאן, והיא תשודר בשני הערוצים בשנה הבאה - כך נודע לוואלה! תרבות. ידלין תהיה גם התסריטאית שתעבד את ספרה, אסתי נמדר תערוך התסריט, ו"ארצה הפקות" יפיקו. הצילומים יחלו בינואר. בקשת אישרו את הפרטים.

   בניין קשת (ראובן קסטרו)
   בניין קשת (צילום: ראובן קסטרו)

   הרומן הקומי-טרגי יצא בשנה שעברה בכנרת זמורה-ביתן, וזכה לשבחים רבים בביקורות. מסופר בו על אבישי שר-שלום, חוקר בעל שם עולמי בתחום כלכלת האושר ורווק ערירי, שנמצא ערב אחד במפתיע מת במיטתו. אבישי הינו מועמד מוביל לזכייה בפרס נובל, וההכרזה על הזוכים צפויה להתרחש שמונה ימים לאחר גילוי גופתו. חבריו הקרובים, שגילם סביב 70, מחליטים להסתיר את דבר מותו כדי לאפשר לו לזכות בפרס, מכיוון שהנובל ניתן רק לאנשים חיים. הספר עוקב אחר קורותיהם במשך שמונה ימים.

   הספר "שטוקהולם" שכתבה נעה ידלין (יח"צ)
   הספר "שטוקהולם" (צילום: יח"צ)

   ספרה הקודם של ידלין, "בעלת הבית" (כנרת זמורה-ביתן, 2013), זכה בפרס ספיר, לפניו הוציאה את "חיי מדף" (כנרת זמורה-ביתן, 2010) ואת "שאלות קשת לאללה – אתם שואלים, אלוהים משיב" (חרגול-עם עובד, 2005). במאי הסדרה "שטוקהולם", דני סירקין, חתום בין השאר כבמאי על הסדרות "המדרשה" שעונתה השניה משודרת בימים אלה ברשת 13, וגם על "שוטטות", "אחד העם 1", העונה השנייה "הכל דבש", "תא גורדין" ו"שחקן זר". בקולנוע ביים את הסרט "למראית עין", את הסרט התיעודי "חלום של אידיוט" על אביו האמן לב סירקין ואת "סבנה".

   ב"קשת" אישרו את הפרטים.