פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שנה למותו של מאיר בנאי: נחשפים קטעים נדירים מלפני 35 שנה

   במלאת שנה למותו של המוזיקאי, מפרסם ארכיון "כאן" שורה של קטעים נדירים ששודרו עם מאיר בנאי במהלך השנים. צפו בשלושה קטעים מרגשים משנת 1983, 1992 ו-1997

   שנה למותו של מאיר בנאי: נחשפים קטעים נדירים מלפני 35 שנה
   צילום: טל הרצוג ואלון גרעיני עריכה: אלון גרעיני

   (בווידאו למעלה: ביצוע של בני משפחת בנאי לשירו של מאיר לרגל הופעה לזכרו)

   במלאת שנה למותו של המוזיקאי מאיר בנאי, מעלה ארכיון כאן – תאגיד השידור הישראלי - שורה של קטעי ארכיון ששודרו עם מאיר בנאי במהלך השנים ושודרו בתכניות הערוץ הראשון. גולשי וואלה! תרבות מוזמנים לצפות בשלושה קטעים נדירים שנחשפים לאחר שנים: בקטע הראשון משנת 1983, שר מאיר בנאי את שירו "מחפש את הכיוון" בתכנית "עוד להיט". זו אחת הפעמים הראשונות שבהן מופיע בנאי בטלוויזיה.

   תשע שנים מאוחר יותר זוכה מאיר בנאי בתואר זמר השנה והשיר "אהבה קצרה" קוטף את פרס שיר השנה במצעד השנתי של רשת ג'. לרגל הזכייה הוא מגיע יחד עם גלי עטרי (אז זמרת השנה) לתכנית "סופשבוע" בהגשת רבקה מיכאלי. הקטע השלישי הוא משנת 1997 - כתבה ב"מבט" לקראת יציאת האלבום "מנגינת הנדודים".

   מאיר בנאי (יח"צ)
   מאיר בנאי (צילום: יח"צ)

   במקביל לפרסום הקטעים, יקדישו תחנות הרדיו כאן גימל וכאן 88 מחר תכניות מיוחדות לזכרו של בנאי. כאן 88 ישדר ביום שישי הקרוב את התכנית "בשם האהבה". מנחם גרנית, שיגיש את הספיישל, יארח כמה מקרוביו של בנאי: שלושת אחיו, אורנה, אפרת ואביתר בנאי, בן דודו אהוד בנאי, וחברו הטוב של מאיר, עופר מלבין. כאן גימל ישדר ביום שישי תכנית מיוחדת ובה מיטב שיריו של בנאי לצד ראיונות שהתקיימו איתו במהלך שנות הקריירה שלו. את התכנית שתשודר החל מ-13:00 יגישו חיים א-דור ועומר ריטה.

   גרנית, מי שהיה הראשון לחשוף את בנאי בתכנית "זה הזמן" בערוץ הראשון, סיפר לוואלה! תרבות: "מאיר ואני נפגשנו לראשונה לפני שלושים ושש שנה. הוא הגיע למשרד שלי ברשת גימל, האקוסטית הגדולה נשלפה מנדנה, ובעקבותיה האקורדים הראשונים של השיר "אביתר" שמאיר כתב על אחיו. חשתי תחושה ישנה, כזו שהופיעה פעם בכמה שנים ושכמותה לא חשתי מזה זמן. ריגוש שמבשר על צלילים שפוגעים ישר בלב. כעבור שבוע הופיע מאיר לראשונה בתכנית "זה הזמן" שהגיש רם עברון ושאני הייתי אחראי על הצד המוזיקלי שלה. מאז היינו בקשר בכל שלבי הקריירה. הייתי שותף לחוויות השירים, להופעות, להקלטות. את החלל שנוצר אצלי בעקבות מותו אני ממלא בהשמעת שיריו בפינה קבועה בתכניתי ב-כאן 88".

   צפו בקטעים הנדירים שנחשפים לאחר שנים:

   עוד להיט | מאיר בנאי מחפש את הכיוון 1983

   סופשבוע | מאיר בנאי 1992

   מבט | כתבה על מאיר בנאי 1996