800 אנשי קולנוע במכתב פומבי לרה"מ נתניהו: מנע את גירוש מבקשי המקלט

מאות אנשי קולנוע קראו במכתב פומבי לרה"מ נתניהו למנוע את גירוש מבקשי המקלט ולהעניק להם מקלט קבע בישראל. "אסור שהמדינה תגרש את האנשים האלה ותיצור אסון הומניטרי נורא", כתבו. בין החותמים: גילה אלמגור, שמוליק מעוז, טליה לביא ושמי זרחין

23/01/2018

מאות רבות של אנשי ונשות קולנוע חתמו על מכתב פומבי לראש הממשלה נתניהו, הקורא לו למנוע את גירוש מבקשי המקלט ולהעניק להם מקלט קבע בישראל. היוזמה למכתב, שנשלח אחר הצהריים (שלישי) לנתניהו, היא של אנשי הקולנוע ערן ריקליס, אסנת טרבלסי, אורי רוזנווקס, יואל הרצברג ויונתן גורפינקל. בין 800 החותמים והחותמות: שמוליק מעוז, גילה אלמגור, טליה לביא, נלי תגר, רם לוי, יהודה (ג'אד) נאמן, דוד גורפינקל, דן וולמן, חנה אזולאי הספרי, מירי אלוני, מולי שגב, שירי ארצי, ערן קולירין, שמי זרחין, דניאלה לונדון, דנה מודן, איתן פוקס, רננה רז, רון כחלילי, רני בלייר, עידו מוסרי, דרור קרן, איתן פוקס, אבי בללי, אודי אלוני, אלמה דישי, אלי עמיר ולירן עצמור.

"זהו גירוש!". גילה אלמגור(צילום: ראובן קסטרו)

כך כתבו הקולנוענים במכתבם: "כבוד ראש הממשלה, מזה כמה שנים שוהים כאן מבקשי מקלט מאריתראה וסודן. הם הגיעו לכאן כמוצא אחרון, כפליטים, הם ילדו כאן ילדים, הם עובדים - כשנותנים להם, הם חולמים חלומות על חיים טובים יותר. ועכשיו ממשלת ישראל וחברי כנסת ישראל רוצים לגרש את האנשים הללו. אין דרך מורכבת יותר לתאר את המעשה מלבד לומר: זהו גירוש! פשוטו כמשמעותו, עם כל המורכבות האיומה של המעשה ותוצאותיו. מבקשי המקלט מאריתריאה ומסודן, גברים ונשים שנושאים עימם כאב נפשי ופיזי, ילדים שנולדו בישראל ולא מכירים שום מקום אחר, כולם כאחד רוצים לחיות כאן ולחיות בכבוד. מספרם קטן מאוד, פחות מחצי אחוז מאוכלוסיית ישראל והם לא יוצרים בעיה של ממש. למדינת ישראל אין כל קושי כלכלי לקלוט אותם ולתת להם חיים של כבוד ואמת. אין כל קושי להפוך אותם מאנשים שקופים וחסרי זהות לתושבים בעלי שם וזהות ויחד עם זהות גם אחריות ותרומה לחברה הישראלית".

עוד באותו נושא

טייסים באל על: לא נסכים להשתבץ לטיסות גירוש של מבקשי מקלט

לכתבה המלאה
שמוליק מעוז(צילום: AP)

"המצב שנוצר בדרום תל אביב הינו בלתי נסבל הן עבור הפליטים שחיים בתנאים תת אנושיים והן עבור תושבי דרום תל אביב שסובלים מההשלכות של המצב שנוצר שם עקב סירובה של הממשלה להעניק מקלט לפליטים ואפשרות לחיות ולהתפרנס בכבוד. הגירוש אינו פתרון! אסור שמדינת ישראל תגרש את האנשים האלה ותיצור את האסון ההומניטרי הנורא הזה. אנו, במאים/ות, תסריטאים/ות, מפיקים/ות, שחקנים/ות, אנשי ונשות צוות, נציגות ונציגי אמנות ותעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל, דורשים למנוע את הגירוש ומצפים מכם לפעול במוסריות ובחמלה הראויה ולתת לאנשים האלה מקלט קבע במדינה שלנו. זכור כי גר היית בארץ מצרים".

עוד באותו נושא

התכנית לגירוש הזרים מאפריקה - כל השאלות והתשובות

לכתבה המלאה
"זכור כי גר היית בארץ מצרים". שמי זרחין(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully