פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חשיפה מרגשת: קטעים נדירים מאחורי הקלעים של "אסקימו לימון"

   בדיוק לפני 40 שנה יצא לאקרנים הסרט "אסקימו לימון". 40 שנה אחרי התגלו בארכיון "כאן" קטעים מאחורי הקלעים על סט הסרט המיתולוגי, שבהם נראה הבמאי מדריך את השחקנים לקראת צילומי הסצנות, בהן הסצנה שבה בנצי תופס את נילי ומומו על חם. קבלו הצצה ראשונה לקטעים הנדירים

   אסקימו לימון - הצצה נדירה מתוך יוטיוב (צילום מסך , יוטיוב)
   אסקימו לימון (צילום מסך)

   בפברואר 1978, בדיוק לפני 40 שנה, יצא לאקרנים סרט קטן וצנוע בשם "אסקימו לימון" שגולל את סיפור אהבת נעוריו הנכזבת של הבמאי בועז דוידזון. הסרט תוכנן להיות סרט קטן, אישי וצנוע, וארבעת משתתפיו היו אלמוניים לחלוטין לקהל הישראלי. למרבה ההפתעה הסרט זכה להצלחה חסרת תקדים, והפך לימים לסרט הישראלי הפופולרי ביותר בכל הזמנים, ובעקבותיו נולדו עוד שמונה סרטי המשך.

   40 שנה אחרי, התגלה בארכיון "כאן" אוצר בלום שלא פורסם עד היום ואנחנו בוואלה! תרבות מתרגשים להציג את האוצר הזה לראשונה: קטעים מאחורי קלעים על הסט של הסרט המיתולוגי, בהם נראה בועז דוידזון מדריך את השחקנים הצעירים יפתח קצור, ענת עצמון, צחי נוי ויונתן סגל לקראת צילומי הסצנות השונות, ובהן סצנת הסיום המיתולוגית שבה בנצי תופס על חם את נילי ומומו. מתוך הסצנות ניתן לראות את הדינמיקה, את האווירה על הסט, ואת הדרך שבה נוצרו להיטים על ידי דוידזון, שנחשב עד היום לאחד מאנשי הקולנוע המצליחים בישראל.

   הנה הקטעים הנדירים:

   הצצה ראשונה: אסקימו לימון - מאחורי הקלעים


   בשבת הקרובה ישודר ב'כאן 88' בשעה 12:00 ספיישל אסקימו לימון בהגשת קובי מנורה ודודי פטימר, שבו יושמע פסקול הסרט שבמרכזו עמדו הלהיטים האמריקאים של שנות החמישים.

   לצפייה בכל הסרטים חינם בוואלה! VOD

   אסקימו לימון - הצצה נדירה מתוך יוטיוב (צילום מסך , יוטיוב)
   אסקימו לימון (צילום מסך)
   אסקימו לימון - הצצה נדירה מתוך יוטיוב (צילום מסך , יוטיוב)
   אסקימו לימון (צילום מסך)